Gotham Postřehy: Přátelství Poison Ivy a Gordonovo manželství

Postřehy: Přátelství Poison Ivy a Gordonovo manželství

Postřehy: Přátelství Poison Ivy a Gordonovo manželství

S blížícím se příchodem Banea se ještě naposledy ohlédněme za minulou epizodou a v postřezích prozkoumejme její nejzajímavější momenty.

9 0
21.3.2019

Spojenectví Victora Zsasze a Poison Ivy

V Gothamu se utvořilo nové spojenectví mezi mocnou a lektvary vyzbrojenou Poison Ivy a sociopatem Victorem Zsaszem. Ten, ovládnut mocí Ivyinou, málem zabil oblíbeného kapitána Gordona. V komiksových příbězích tyto dvě postavy oficiálně nikdy žádnou alianci neutvořily, obě však byly v jednu chvíli součástí superpadoušského uskupení Secret Society of Super Villains, kde však osobně nějak zvlášť nekoexistovaly.

Vývoj vztahu Seliny a Ivy

Po letech přátelství Catwoman, tedy Selina Kyle, pomohla Luciu FoxoviBruci Wayneovi dostat se z područí slavné ekoteroristky. I když jsou Catwoman a Poison Ivy v komiksech často kamarádky, nejednou došlo k vzájemnému střetu. Z jejich soubojů připomeňme jeden ze série New 52, kde Catwoman bránila Batmana a dále pak videohru Arkham City.


Ivy a Catwoman při souboji. Foto: DC Comics

Gordon konečně v chomoutu

Téměř na konci seriálu do toho Gordon konečně praštil a vzal si Leslie Thompkins. Seriál tedy dokonal to, co začal už ve svém začátku, tedy absolutní odklon od komiksů v rámci Gordonových vztahů. Dítě sice čeká s právoplatnou komiksovou manželkou Barbarou, ano však řekl Lee. Jeho druhá komiksová žena Sarah Essen je v Gothamu mrtvá už hodně dlouhou dobu.

Gordonovou vyvolenou se nakonec stala Lee Thompkins. Foto: FOX

minulé epizodě se krátce před Gordonovým procitnutím za Lee zastavil Alfred, se kterým určitou dobu chodila v komiksových příbězích, a v dojemné scéně jí prozradil, jak vidí její budoucnost. Jednalo se o odkaz na vztah těchto dvou postav?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás