Gotham Postřehy: Jane Doe, Ventriloquist a tajemství skryté v podzemí

Postřehy: Jane Doe, Ventriloquist a tajemství skryté v podzemí

Postřehy: Jane Doe, Ventriloquist a tajemství skryté v podzemí

V osmé epizodě jsme se potkali s dalšími klasickými gothamskými padouchy, Hádankář pokročil ve stavbě ponorky a Bullocka dostihla minulost. Podívejte se na hlavní události minulého dílu v našich pravidelných postřezích.

10 0
7.3.2019

Jane Doe

Díky jednomu starému případu, ve kterém byl namočen samotný Harvey Bullock, jsme se dočkali příchodu jedné velmi významné gothamské vražedkyně. Jane Doe se v komiksu ukázala poprvé už roku 2003, ale nikdo nikdy nepředstavil její origin. Vzhledem k tomu, že se na jejím zrodu podílel i tehdy mladý Bullock, odhalil Gotham znovu něco z pohnuté minulosti elitního detektiva. Komiksová Jane Doe často spolupracuje s padouchem jménem Great White Shark, tohoto spojenectví se ale kvůli Janeinu úmrtí v seriálu nejspíše nedočkáme. Nebo snad ano?

Komiksová Jane Doe je mnohem zohavenější. Foto: DC Comics


Ventriloquist a Scarface

Nejnovější epizoda potvrdila fanouškovské teorie o Arthuru Pennovi, ze kterého se nakonec opravdu vyklubal padouch Ventriloquist. Seriálová podoba slavného záporáka se však od komiksu trochu liší. Zatímco první komiksový Ventriloquist Arnold Wesker využíval loutku jménem Scarface (která svou přezdívku dostala podle Al Caponea) jako prostředníka ke svým zločinům, pan Penn byl evidentně celou dobu Scarfacem ovládán, byť za něj sám mluvil. Dočkáme se ještě nějakého dalšího seriálového Ventriloquista?

Scarfaceovo seriálové působení mělo jepičí život. Foto: Fox

Číhá snad v podzemí něco dalšího?

Podstatná část minulé epizody se soustředila na Brucovo pátrání ve stokách. Kromě toho, že se po závěrečném rozhovoru s Alfredem opět přiblížil příchod Temného rytíře, jsme se dozvěděli i něco o tom, kterak Jeremiahův toxin působí na obyvatele. Je tedy možné, že ve stokách bude v budoucnu číhat nějaký další klasický netopýří záporák? Dočkáme se nakonec v seriálu i příchodu největší bestie gothamských kanálů, populárního Killer Croca?

Ukáže se Croc i v seriálu? Foto: DC Comics

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /1

realm

Croca bych si osobně hrozně přál, ale myslím, že se ho nedočkáme, padouchů už je i tak dost a blíží se konec. :(

8.3.2019 | 14:01:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás