Gotham
92/100 - 352×

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Komiksový, Krimi
hrají
Ben McKenzie (James Gordon), David Mazouz (Bruce Wayne), Donal Logue (Harvey Bullock), Robin Lord Taylor (Oswald Cobblepot), Sean Pertwee (Alfred Pennyworth), Camren Bicondova (Selina Kyle), Cory Michael Smith (Edward Nygma), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Erin Richards (Barbara Kean), Drew Powell (Butch Gilzean), Chris Chalk (Lucius Fox), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), Clare Foley (Ivy Pepper), Jada Pinkett Smith (Fish Mooney), Michael Chiklis (Nathaniel Barnes)

Gertrude Kapelput

Gertrude Kapelput

Matka Oswalda Cobblepota.

Sezóny 2
2014 - 2016

Gertruda Kapelputová je matkou jednoho z největších padouchů a zločinců celého Gotham City, Oswalda Cobblepota, lépe známého pod přezdívkou Penguin (Tučňák). Gertruda je vůbec unikátem celého seriálu, protože máme poprvé možnost nahlédnout do kuchyně Oswaldovy rodiny, díky čemuž se o něm dozvídáme ještě více.

Gertruda je hrdá matka, která vypadá, jakoby pocházela z jiné doby. Chová se jinak, obléká se jinak, prostě nepasuje do období konce 20. století. Nejvíce jí záleží na svém synovi, o kterém si myslí, že je největším dobrákem na světě.

Sám Oswald má se svou matkou velmi láskyplný a možná až nezdravý vztah. Nikdy by své matce neřekl nic špatného, proto před ní tají svůj kriminální život, který v Gotham City vede. Když matce oznámil, že vlastní noční klub, tak byla Gertruda nadšena, i když ani netušila, jak jej Oswald získal.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Nevinná postava, ale ujde..

19.5.2017 | 21:16:18
George Wayne

Docela ušla…

7.11.2016 | 18:37:18
QWF

Nebyla nejhorší…

25.3.2016 | 17:46:25
Kothy

Dost nesympaticka Tučňákova matka…

7.7.2015 | 14:49:14

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama