Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Jak návrat starých postav korespondoval s dějem Heroes Reborn?

Jak návrat starých postav korespondoval s dějem Heroes Reborn?

I když měla série pouze třináct epizod, objevilo se poměrně dost herců z původního seriálu. Některé postavy byly důležité pro děj, některé méně. Dnes se podíváme, jak do seriálu zapadly a jaký byl jejich návrat.

10 0
30.1.2016

Noah Bennet

Noah táhl celý seriál na svých bedrech. Zvládl zábavné i vážné polohy a pokud se v epizodě něco dělo, byl u toho právě Noah. Seriál po podzimním finále ztratil dech a zrovna absence Noaha byla cítit na každém kroku. Noah je jedna z nejlépe napsaných postav v celých Heroes. Je zajímavé, jak dokáže diváky bavit postava pět řad a to nemá ani schopnost.

Hiro Nakamura

Bezpochyby největší hvězda seriálu. Po Noahovi jediná skutečně důležitá postava, která se vrátila ze starých Heroes. Hiro měl zásadní roli ve dvou skvělých epizodách, v sedmé epizodě June 13th (Part 1) a v osmé June 13th (Part 2). Jakého se mu dostalo konce? Nevíme. Těžko říct, zda Hiro žije či ne, ale spíš čekáme tu druhou variantu. Zbytečně se obětoval, aby šel pouze s mečem proti naklonovaným Harrisům s pistolí.

Matt Parkman

Další velký návrat a další vyšumělý konec. Matt začal skvěle a vidět ho jako záporáka byla radost pohledět, i když by bylo lepší, kdyby nám Kring lépe vysvětlil jeho motivy. Ve dvanácté epizodě skončil po autonehodě zaklíněný v autě a hlasitě se rozesmál. Do finálové epizody se ovšem Matt už nevešel a my nevíme, jak to s ním dopadlo. Ovšem rozumí tomu někdo, proč s sebou postava s nejmocnější mentální schopností znovu nechala manipulovat a skončila jako záporák?

(Noah je bezesporu nejlepší postavou celého seriálu. Foto: NBC)

Micah Sanders

Doufali jsme, že Micah, malý klučina z prvních dvou sérii, dostane trochu větší roli. Ve webepizodách Dark Matters byl vůdcem odboje, ale v samotném seriálu jen párkrát přiložil ruku k televizi nebo počítači, aby poslal do světa zprávu, což ale na hlavní děj mělo pramalý vliv. Trošku smutné, že ve webepizodách měl mnohem důležitější roli, než v samotném seriálu. Kring si zkrátka jen chtěl odškrtnout, že se Micah objeví.

Mohinder Suresh

I když jsme spíše slyšeli jeho hlas na začátku a konci epizod, Mohinder byl důležitou postavou, i když se v podstatě pořádně objevil jen v jedné epizodě. První půlka řady se točila ohledně teroristického útoku v Odesse, ze kterého byl právě obviněn Mohinder. Tim Kring ho dokázal skvěle zakomponovat do příběhu, i když se prakticky neobjevoval.

Molly Walker

Molly se objevila pouze v pár epizodách, ale když už v nich byla, nikdy se nejednalo o zbytečné scény. Jsme rádi, že jsme Molly měli možnost vidět v její dospělé verzi a její oběť ve čtvrté epizodě byla nezapomenutelná. Stejně tak jako její hláška, která patří asi k nejzapamato­vatelnějším z nové řady – „Zapomeň minulost, Noahu, zachraň budoucnost“.

(Angela nám v průběhu řady zestárla, ale pak i záhadně omládla. Foto: NBC)

Angela Petrelliová

V každé řadě udělala Angela nějaký čin, za který jste ji měli důvod nenávidět. Zde se tak nestalo a Angela se stala příjemnou babičkou, která s Noahem vymyslela skvělý plán, jak ochránit svá vnoučata. Každý její výskyt byl opodstatněný, objevovala se v důležitých momentech a dobře zapadla do příběhu.

René

Haiťan zemřel (překvapivě) hned v první epizodě, ale díky hrátkám s časem se brzy zase vrátil. Bohužel chtěl zachránit pouze Micaha, kterého nakonec vlastně ani nezachránil. S hlavním dějem toho neměl moc společného. Na druhou stranu Haiťan nikdy nebyl postavou, která byla zásadním pro děj v Heroes. Všichni jsme čekali, že někomu opět vymaže paměť a my ho tak uvidíme v akci. Bohužel to se nestalo a jeho úlohu v seriálu často nahrazovala Phoebe Frady (blokování schopností) a Caspar Abraham (mazání paměti).

Na závěr

I když Heroes Reborn byli příběhem o nových postavách, staré postavy měly většinou s hlavním dějem společného víc než ty nové. Přestože se staré postavy tolik neobjevovaly, často hrály v seriálu zásadní roli a měly dopad na celkový děj. Ať už si tvůrce seriálu Tim Kring říká, co chce, Heroes Reborn nebyli až tak příběhem nových postav, ale spíše vzdáváním holdu těm starým, kvůli kterým jsme si seriál tolik oblíbili.

V seriálu se odehrálo několik, ať už menších, nebo větších zvratů. Který nejvíce překvapil vás? Zahlasujte v naší anketě. 

Nejlepší zvrat

38%
25%
11%
9%
9%
6%
2%
0%
123 hlasů

Diskuze /7

MARTAS SK

Celé toto pekný dôkaz, aký bordel bol v celom Reborn.

30.1.2016 | 16:55:25
Kafka Tamura

Člověk to musí asi hodně žrát, aby takovému hnoju věnoval ještě tolik času i po zrušení. :)

30.1.2016 | 20:54:30
VampKošilka

Kring si myslel, že bude další série, proto je Hirův a Mattův osud nejasný..easy. V další sérii by se objevili, nebo by se aspoň mluvilo o tom, jak to s nimi dopadlo. Vzhledem k tomu, ze svět zníčen nebyl, tak Matt přežil a Hiro přežil hroznější situace. Jednoduše chtěl mít s čím pracovat v druhé sérii…ach ta naivita, to je Kringova největší chyba. I ve starých Heroes nějaké osudy v jedné sérii znejasnil a v druhé podal vysvětlení.:-D

#4 Angi #5 Brave
31.1.2016 | 13:00:50
Angi

#3 VampKošilka: Nemluvě o tom, že Kringovy postavy neumírají, takže i kdyby dostal Hiro kulku mezi oči, stejně by to přežil, dokud by „herec“ chtěl na dalších sériích spolupracovat

#6 VampKošilka
31.1.2016 | 15:18:23
Brave

#3 VampKošilka: Lenže žiadna dalšia seria nebude a Hiro išiel s mečom po 3 ozbrojencoch bez schopností. A Reunatasu by bol už na nič a vo finále by po ich poražke Hiro bol na slobode. A keby ich dal dole tak by šiel za svojim synom a nie jeho rok nikde nebolo. A na konci tiež nebol. Takže síce nepochybujem že keby Masi Oka chcel hrať v dalšiej serii vysvetlenie by sa našlo ale v súčastnosti s tým ako dopadol serial považujem Hira za mrtveho. :(

#6 VampKošilka
31.1.2016 | 15:57:12
VampKošilka

#5 Brave: Nebude, proto jsem napsala, že naivita byla chyba. A i kdyby Hiro zemřel, tak zemřel proto, aby zachránil svého syna, který následně zachránil svět. S mečem ruce jako pravý hrdina o kterých si jako malý četl. Takže i pokud nebude další série, tak tohle mi nepřijde jako zrovna špatné ukončení jeho příběhů. Nemusí být nutně vidět, jak mu kloni ustřelili hlavu. Tak či onak, je to už jedno.

#4 Angi: Tak to každopadně. ;-)

31.1.2016 | 16:17:19
Releon

Napadá mě, jestli Kring nepotřeboval více epizod. Když si to tak vezmeme zpátky, tak každá série, kromě druhé, mnohdy hodnocené jako nevydařené, mají mnoho epizod. Ikdyž zase na druhou stranu tohle neplatí o sezóně čtvrté, kdy epizod bylo hodně, ale série se již tolik nevydařila.

31.1.2016 | 20:34:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama