Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Ruby

Ruby

V pohádkové zemi jako Červená Karkulka.

Sezóny 4
2011 - 2016

Ruby je vzpurná mladá žena. Žije ve Storybrooke se svojí babičkou. Ráda se obléká provokativně. V pohádkové říši jako Červená Karkulka.

První série

V momentě, kdy Emma přichází do Babiččina motelu, se Ruby hádá s svou babičkou a vyhrožuje, že se odstěhuje. Své nejlepší kamrádce, Ashley, půjčí své auto, aby mohla odjet z města před Goldem, který jí po porodu vezme dítě. Emmě se nakonec přizná, že jí půjčila své auto. V bistru nabídne Davidovi a Mary Margaret spojení stolů, ale oba odmítají. S Mary Margaret a Ashley tráví čas v baru.

Poté, co se pohádá s babičkou, dá v práci výpověd a končí na ulici. Emma a Mary Margaret ji vezmou k sobě domů, dokud si něco nenajde. Emma se ji rozhodne najmout jako asistentku šerifa. Na Emmin příkaz, prohledává okolí Mýtného mostu, kde nachází krabici s lidským srdcem. Ruby se nakonec rozhodne vrátit k babičče do bistra.

Ruby upozorní křikem Emmu a Augusta, že v zadní uličce našla Davidovu ženu, Kathryn. Po zlomení kletby se Ruby vrací její vzpomínky na pohádkový život.

Druhá série

Ruby a Babička se shledávají s Davidem a Mary Margaret. Spolu s Henrym je pak svědkem toho, jak Regina napadne Davida.

Blíží se první úplněk po zlomení kletby, proto se Ruby bojí, že by se bez svého pláště mohla proměnit ve vlka. Požádá Babičku, aby ji zavřela vzadu v mrázáku. Té noci ji však pustí na svobodu Albert Spencer, který na ni navíc nastraží Billyho vraždu. David nakonec Ruby zachrání před rozzuřeným davem, když ji vrací její plášť. Společně pronásledují Spencera, který před jejich očima spálí Jeffersonův klobouk. Zničenému Davidovi zabrání v tom, aby Spencera zastřelil.

Poté, co je na Davida uvalena spací kletba, jdou s Henrym zachránit Emmu a Mary Margaret, když se je Regina a Gold chystají zabít, aby do města nepustili Coru.

Po příjezdu tajemného cizince, Grega Mendella, do města, ho má Dr. Whale operovat, ale místo toho uteče. Ruby ho vystopuje a po krátkém rozhovoru mu pomůže překonat jeho strach. Potom, co byla Belle postřelena Hookem a ztratila paměť, ji Ruby navštíví v nemocnici, kde se jí pokouší připomenout, že jsou přítelkyně.

Třetí série

Události před druhou kletbou naleznete u postavy Červená Karkulka.

Po porážce prohnané čarodějnice se Ruby účastní korunovace prince Neala.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Spíš jako Karkulka.

17.11.2017 | 0:17:55
Selenator_09

Ruby je skvělá i jako karkulka. Jedna z nej postav.

8.7.2016 | 17:27:13
Xavik

Je škoda, že tam je teďka tak málo. :/

admin
20.12.2015 | 17:17:14

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama