Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Návrat Alexandera Mahoneho do šesté řady je mnohem reálnější, než tomu bylo minule

Návrat Alexandera Mahoneho do šesté řady je mnohem reálnější, než tomu bylo minule

Výkonný producent seriálu Prison Break Paul Scheuring se nyní jasně vyjádřil, že existují reálné šance, že se v očekávané šesté řadě dočkáme populárního agenta Alexandera Mahoneho. Ten se naposledy objevil ve čtvrté řadě a od té doby o postavě nic nevíme.

22 1
29.3.2018

Agent FBI Alexander Mahone se poprvé představil na začátku druhé řady, kdy tajně pracoval pro Společnost, která mu přikázala, aby zabil všechny vězně, kteří utekli a spolupracovali s Michaelem Scofieldem ve věznici Fox River. Pár z nich dokázal Mahone dokonce odstranit (například Johna Abruzziho či Tweenera), ale nikdy nedokázal chytit (nebo alespoň ne na dlouho) Michaela s Lincolnem.

Na konci druhé série na něj Michael ušil boudu a Mahone skončil v panamském vězení Sona za držení drog. Tam se shodou okolností ocitl i Brad Bellick, Theodore Bagwell a také Michael. Neochotně všichni spojili síly a naplánovali si útěk z tohoto nebezpečného vězení, což se nakonec všem (každému za trochu jiných okolností) podařilo. Vztah Michaela a Mahoneho se vylepšil, ale Lincoln byl k němu stále skeptický, protože mu zabil jeho vlastního otce.

(Co by nám mohl Alex ještě nabídnout? Foto: Fox)

Mír vyhlásili až v průběhu čtvrté řady, kdy byli nuceni spolupracovat s vládním agentem Donem Selfem, který po nich chtěl, aby zničili proslulou Společnost výměnou za vytouženou svobodu. To se nakonec nesourodé partě podařilo. Alexandera Mahoneho jsme naposledy viděli v doplňkovém filmu ke čtvrté řadě s názvem Final Break, kde pomáhal Michaelovi dostat Saru Tancredi z vězení. Když byla oznámena pátá řada, o návratu Williama Fichtnera se příliš nemluvilo.

Výkonný producent seriál Paul Scheuring zkrátka řekl, že nenašel místo a příběh pro všechny postavy, když pátá řada měla jen devět epizod. Nyní se ale zdá, že u některých postav (Fernando Sucre, Benjamin Miles Franklin) byl příběh již odvyprávěn, a tak by se mohlo dostat opět na Mahoneho. Už dříve se Scheuring vyjádřil, že šestou řadu má již pečlivě rozmyšlenou. Mahone tedy může být jeho součástí, o návrat mají zájem i jiní herci.

Na čem nyní bude záležet? Zřejmě na samotném Williamu Fichtnerovi. Ten aktuálně hraje v seriálu Mom, sem tam se objeví i v nějakém celovečerním filmu. O jeho tužbách k návratu zatím nic moc nevíme, ale přeci jenom to byla jedna z jeho velkých rolích, tak doufejme, že Fichtner ještě nad Prison Breakem úplně nezavrhl a snad tohoto zabijáka ještě jednou v akci uvidíme.

Přáli byste si, aby se Mahone do seriálu vrátil?

Zdroj: SpoilerTV.com

Diskuze /5

hyena

ano bolo by skvele vidiet moju najoblubenejsiu postavu naspet ale ziadne steky ako mal sucre ale plnohodnotna hlavna postava nic menej si tento frajer nezasluzi

29.3.2018 | 20:16:40
Kimberlly

Tak v tomto prípade chcem ďalšiu sériu. :D Jeho milujem.

29.3.2018 | 20:21:40
dfx

Prajeme. A do kazdej epizody :-)

29.3.2018 | 21:23:46
Majo23

Bolo by skvelé, keby sa vrátil.Len dufam, že ho neprivedú späť len preto aby mali koho nechať zomrieť.

#5 Baltik
5.4.2018 | 11:49:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama