Red Dwarf (Červený trpaslík)
95/100 - 297×

Red Dwarf(Červený trpaslík)

Ve vzdálené budoucnosti přežije na vesmírné lodi Červený trpaslík jako jediná památka na lidskou civilizaci podivná skupina individuí – Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a další. Pro fanoušky slavného britského sci-fi sitcomu už není třeba víc dodávat. Oblíbený a hojně citovaný seriál se před pár lety na obrazovky vrátil po mnohaleté přestávce a nijak mu to neuškodilo.

VB | 1988 | Pauza
vysílání
12 sezón | BBC Two, Dave | 30 minut
žánr
Dobrodružný, Komedie, Sci-fi
hrají
Craig Charles (Dave Lister),

Holly II

Holly II

Holly je ženská verze palubního počítače Červeného trpaslíka, inspirován svým já z paralelního vesmíru si totiž Holly změnil pohlaví.

Sezóny 3
1989 - 1992

Holly má úplně stejnou osobnost jako předtím, akorát její počítačová senilita pokročila, takže je ještě hloupější a roztržitější.
Stále zodpovídá za chod celé lodi, přestože část její práce vykonává nový člen posádky, android Kryton, kterého nalezli na lodi jménem Nova 5.

Významné epizody:

Holly se poprvé objevuje se změněným pohlavím, k němuž mu byla inspirací Hilly, počítač z paralelního vesmíru, do které se zamiloval v minulé epizodě.

Kryton vymyslí plán, jak Holly zvýšit IQ zpět na 6 000 tím, že sníží její životnost. V důsledku chyby se ale její IQ zvedne na 12 368 a její životnost zkrátí na několik minut. Holly se ihned vypíná, aby neplýtvala svým runtimem, takže všechno na lodi přestane fungovat, a posádka se tak musí spolehnout na vlastní fyzickou sílu, aby vůbec přežila. A aby toho nebylo málo, poblíž Červeného trpaslíka se vyskytne bílá díra, která do vesmíru v náhodných dávkách chrlí čas.

Holly zachrání celé posádce život tím, že je vyvede z halucinací způsobených olihní beznaděje, kvůli kterým chtěli spáchat sebevraždu.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Einstein Bob

Nemůžu říct, jestli byla lepší nebo horší, než původní Holly. Pravdou ale je, že nedostala zdaleka tolik prostoru a někdy řekne jen pár nedůležitých vět, či nahlásí kurz. To je docela škoda, protože většina jejích scén je opravdu vtipná stejně jako její přihlouplý výraz. Trochu mě mrzí český dabing, do terého mohla dát Veronika Žilková opravdu víc. :/

redaktor
31.7.2017 | 14:21:43

Stav překladu

Epizoda S13E00: The Promised Land

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Einstein Bob a @petulinkax
Časování na jiné verze: @petulinkax

Po zhlédnutí epizodu nezapomeňte ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama