Star Wars: Rebels
77/100 - 133×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Nepokusí se Dave Filoni ze dvou známých postav udělat jednu?

Nepokusí se Dave Filoni ze dvou známých postav udělat jednu?

Dave FIloni rád propojuje animované projekty a nebojí se je rozvést i v hraném seriálu. Teď se mu naskytla jedinečná šance udělat z dvou důležitých postav jednu. A když o to vážně bude stát a bude to myslet vážně, zřejmě mu to u fanoušků projde a nikdo nebudeme moci říci ani popel.

3 6
10.4.2024

Poslední týden si co se týče Star Wars novinek pro sebe ukradla nová ukázka na Tales of the Empire. Příběh se bude mj. zaměřovat i na bývalou padawanku Barriss Offee, kterou jsme naposledy viděli v páté sezóně seriálu Star Wars: The Clone Wars. Od uvedení ukázky jsme vám připomněli příběh této postavy a naopak zaspekulovali, proč ji Dave Filoni chce využít.

Tenhle článek na to půjde trochu jinak. Z traileru na Tales of the Empire je zřejmé, že se Barriss pokusí dostat mezi Inkvizitory a bude velikým překvapením, pokud se jedním nakonec nestane. Jenže pokud se jí to povede, bude tu zase chybět příběh, jak přežila Povstání a co se s ní stalo po pádu Impéria (pakliže to nezmapuje třeba druhá řada seriálu Ahsoka, pozn. red.).

(Nepokusí se Dave Filoni ze dvou známých postav udělat jednu? Foto: Disney+)

Jenže je tu ještě jedna bláznivá teorie, že jsme konec Barriss u inkvizitorů vlastně viděli, jen jsme si nedali jedna plus jedna dohromady. Ve druhé řadě Rebels jsme se totiž setkali s Pátým bratrem a Sedmou sestrou, kteří představovali největší nebezpečí pro lothalskou povstaleckou buňku. Obě postavy na konci druhé řady zemřeli.

Teď se chvíli zastavíme u Sedmé sestry, o jejíchž minulosti nevíme vůbec nic. Shodou okolností se jedná o rasu Mirialan stejně jako Barriss Offee. Animace Rebels byla v počátcích zcela odlišná od Clone Wars, takže určitou nepodobnost v obličeji obou postav lze omluvit. Když si Dave Filoni bude moc přát, aby Sedmá sestra byla Barriss Offee, tak mu to zřejmě projde.

Samozřejmě to má několik příběhových slepých míst. Sedmá sestra se například utká s Ahsokou Tano a ze souboje nevyplynulo, že by se tyto postavy z minulosti znaly. Na druhou stranu se Barriss mohla odstřihnout úplně od emocí a její lhostejnost vůči Tano mohla být cílená. To ale Filonimu už až moc pomáháme. Pro dobro obou seriálů doufáme, že Dave Filoni po tomto okrajovém řešení nesáhne, ale musíme na něj upozornit.

Přáli byste si, aby Barriss Offee byla Sedmou sestrou?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Raiden123

Nepaci sa mi tento podivny pokus o vtip.

10.4.2024 | 15:01:14
kutas

Barriss se pokusí dostat mezi Inkvizitory, selže v poslední zkoušce a bude zapomenuta

10.4.2024 | 17:15:03
Pikapoop

Pravidlo číslo 1. Ve STAR WARS neumřel nikdo, komu se neusekne hlava. Jinak se může vrátit kdokoliv si tvůrci zamanou

#4 Zilwicky
11.4.2024 | 7:12:28
Zilwicky

#3 Pikapoop: To plati na prakticky hocico od Disney

11.4.2024 | 8:47:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

Seriál Ahsoka má naplánovanou premiéru na rok 2023. Bohužel jsme se nedočkali očekávaného traileru, nicméně alespoň nám byl poskytnut první pohled na hranou Sabine Wren. Není žádným tajemstvím, že seriál bude jakýmsi pokračováním staré party Povstalců.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Propojené seriály

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Animované seriály nejsou pouze pro děti. Dave Filoni má stále čím větší podíl na celkových Star Wars a nebojí se propojovat animované projekty s těmi hranými. Nyní jsme se dočkali dalšího důležitého debutu postavy, kterou jsme doposud viděli pouze v animovaném seriálu.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama