Star Wars: Rebels Postřehy z epizody Steps into Shadow

Postřehy z epizody Steps into Shadow

Postřehy z epizody Steps into Shadow

Třetí řada si odbyla svou premiéru a je načase rozebrat, co všechno se v epizodě událo. Dělá Ezra ještě větší krůčky k Temné straně než v předchozí sérii? A uniká Kananovi jeho učedník, zatímco se Kanan doslova nedívá?


13 0
30.9.2016

Třetí řada Rebels, stejně jako předtím třetí řada seriálu Clone Wars, přišla s vylepšenou grafikou a především novým vzhledem postav. U Hery, Sabine, Zeba a Choppera si běžný divák nějakých závažných změn nevšimne, ale naprosto odlišnou vizáž zpozoruje každý u Ezry a Kanana. A je to taky pochopitelné – o nich je vlastně celý seriál, ať se nám tvůrci snaží namluvit cokoliv.

Z malého a ufňukaného Ezry se pomalu stává muž, který je ochotný na sebe vzít zodpovědnost a vést ostatní do bitvy. I Povstalci mu více věří a svěřují mu úkoly, kterým by mladý Bridger ještě minulou sezónu nebyl pověřen. Jedna věc se ale změnila. I když Ezra v úvodu epizody říká, že už nikdy nedovolí, aby jeho přátelům bylo ublíženo, o pár minut později zjišťujeme, že tomu tak není.


Ezra úmyslně zničí celou stanici Reclam, i když ví, že bezprostředně vystaví své přátele velikému nebezpečí. Naštěstí nikdo nezemřel, ale posádka přišla o svou loď Přelud, která byla nedílnou součástí seriálu již od pilotní epizody. Ezra se také naučil pár nových triků, které ho stále čím dál víc posouvají k Temné straně Síly. A za to můžou hned dvě věci – ukořistěný sithský holokron a absence Kanana.

(Všimli jste si, že je na plakátě vpravo Ben Quadinaros, bývalý závodník z Tatooine, kterého jsme mohli vidět během závodu kluzáků v Epizodě I? Foto: DisneyXD)

Ezra se díky holokronu naučí nové věci. A i když ví, že používat Temnou stranu je nesprávné, stále si myslí, že má vše pod kontrolou. Problém je, že ve chvíli, kdy zjistí, že už to pod kontrolou mít nebude, bude pozdě jako u Darth Vadera. A Kanan svému padawanovi také příliš nepomáhá. Po incidentu s Maulem se Kanan uzavřel a má svých starostí dost. Nestihl si ani všimnout, jak se za tak krátkou dobu Ezra změnil. Vše také může pramenit z toho, že Ezra už nemusí Kanana tolik respektovat.

Kanan nikdy nedokončil svůj výcvik a pokud pomineme pomyslné pasování na rytíře jedi v minulé sezóně, je to stále nedorostlý padawan, kterému chybí veliká porce výcviku. Ezra si tak může myslet, že se od Kanana už nemá co učit. Zatímco Ezra dělá doslova obrovské pokroky v ovládání Síly, Kanan zakrnul delší dobu na jednom místě. Krásně tomu nahrává i fakt, že Ezra toho v současnosti umí možná více než Kanan.

Pokud Ezra brzy vycítí, nebo už to dokonce ví, že mu Kanan nemá co nabídnout, bude hledat někoho jiného, kdo by mu pomohl jeho schopnosti ještě rozšířit. Řeč není o nikom jiném než o Maulovi, na kterého se můžeme těšit již v příští epizodě. Ezrovo vzdalování se od Světlé strany Síly a celkově od Povstalců je také znát, když mu na konci epizody Hera sebere funkci poručíka. Ezra možná neuposlechl rozkaz, na druhou stranu všichni přežili a získal cenné bombardéry pro povstání. A kolikrát už i jiná postava neuposlechla rozkaz a a nečekal ji žádný postih? Opravdu hodněkrát.

(Když se pár chytrých hlav dalo dohromady… Foto: DisneyXD)

První epizoda byla pouze rozehřívající a mnozí čekali, že se zde velkoadmirál Thrawn více představí. Jeho chvíle teprve přijdou, v úvodní epizodě si Povstalce pouze oťukával a zjišťoval jejich taktiku a uvažování. To je zřejmě jediný logický důvod, proč odvolal v boji svůj křižník u stanice Reclam, i když mělo Impérium jasnou převahu, a bombardéry Y-Wing by mohlo hravě zničit. Zvlášť když neměly hyperpohon.

Epizoda také představila Bendua, stvoření, které ovládá Sílu. Bohužel jsme se od něj nedozvěděli nic nového, co už nebylo viděno z předchozích trailerů či klipů. Ani Hondo Ohnaka nijak nepřekvapil, když Ezru a Povstalce nechal (už zase) ve štychu. V příští epizodě se bude opět řešit sithský holokron a na scénu se vrátí bývalý sith Maul.

Jak vám se líbila premiéra třetí řady? A co čekáte, že se stane v dalších dílech? Přidá se Ezra na Temnou stranu Síly?

Diskuze /11

Michargo

Mě se líbila. Už to nebylo, řekněme dětské, ale mnohem temnější, akčnější a odvážnější. Začínají se rozehrávat události, které mohou ovlivnit dějiny galaxie. Jestli tohle byl začátek, jak dopadne konec? Určitě epicky, kde se odehrají velké události, a možná i smrt některých hlavních hrdinů. Už teď se těším na zbytek seriálu :) Co vy? :)

30.9.2016 | 20:05:57
matrix17

Nový vzhed Ezry se mi moc nelíbí. Na mě působí ta postava celkem odpudivě. Ale aspoň mi přestala tolik vadit Hera. Tu sem skoro nesnášel od epizody, kdy měli doručit zásoby na nějakou hornickou planetu přes blokádu Imperia. Celkově si myslím, že se start série povedl a vypadá to velmi zajímavě. Byl bych i rád kdyby vysvětlili jak Maul přežil ten kouzelnickej trik a zase může skákat přes kaluže. Tak snad příští díl něco napoví. :)

#3 dovahkiin
redaktor
30.9.2016 | 22:02:45
dovahkiin

#2 matrix17: Mě vadí právě Hera vzhledem, nelíběj se mi její oranžový tepláky, přijde mi to strašný :D a jakej trik měl přežít Maul?

jinak v clipu z dalšího dílu je, aspoň myslim, stanice v asteroidu, která byla i v komiksu o Maulovi, což mi přijde pěkný, že se to i s tím propojuje, je tam i jeho Mando stíhačka, tudíž předpokládám, že je jistá šance, že právě tady získá Sabine darksaber, kterej by koneckonců měl mít pořád Maul, pokud ho někde neztratil

#7 matrix17
1.10.2016 | 3:01:07
Needle

První epizoda příjemně překvapila. To, že je seriál o Ezrovi a Kananovi (postavy, které vůbec nemám rád) je otrava, ale málokterý autor SW umí vymyslet příběh, který není o Jediích v havní roli. Hera se pomalu začíná chovat tak, ja jí velí její funkce, což je skvělé, protože doposud nebyla nic moc. Rex (i přes hrozné grafické zpracování) je jednička, Sabine by teď, když trochu dospěla, mohla dostat výraznější roli. Rozhodně má víc co nabídnout, než Ezra, který byť ztratil mnoho ze své otravnosti, stále moc zajímavý není. Zeb je beze změny a Chopper je stále nespolehlivý kus šrotu. Nicméně, v jedné epizodě jsme viděli hned čtyři Impy, kteří nejsou paka, na jednom místě. Takže by se snad omhli začít chovat jako galaktická armáda a ne jako banda neschopných klaunů. Možná nám ani nenaservírují novou dávku inkvizitorů na jedno použití.

1.10.2016 | 13:39:34
svina

Hele, na unikla web druhá epizodka, nechcete ji přeložit? Nebo alespoň ji můžete postupně překládat, aby po official release byly titule ready? https://www.youtube.com/watch?…

#6 dovahkiin #10 Sillia
1.10.2016 | 20:35:00
dovahkiin

#5 svina: to bude mít uplně jiný, posunutý, časování, což je aspoň dle mých zkušeností mnohem nudnější a otravnější než samotnej překlad

1.10.2016 | 22:36:43
matrix17

#3 dovahkiin: To bylo takový vzletný vyjádření toho jak ho rozpůlili vejpůl ve filmu.. :D

#8 Blackhand47XD #11 dovahkiin
redaktor
2.10.2016 | 12:56:28
Blackhand47XD

#7 matrix17: To jak přežil rozpůlení je vysvětleno v seriálu Clone Wars.

#9 matrix17
webmaster
2.10.2016 | 12:57:54
matrix17

#8 Blackhand47XD: Aha, ten sem začal zrovna sledovat ale sem jen v půlce první řady. :) Tak aspoň se mám na co těšit. :)

redaktor
2.10.2016 | 13:03:03
Sillia

#5 svina: Díky za odkaz, kvalita nic moc, ale překvapivě stačila, vím, že už jsem na to na YT narazila, ale do teď jsem myslela, že je to pouze druhá část úvodního dílu, takže díky, na uloz.to jsem to nemohla najít. :)

2.10.2016 | 17:19:20
dovahkiin

#7 matrix17: tak to nebudu nic řikat abych nespoileroval jak to s ním je :D i když ono přímo jak přežil moc vysvětlený v tom seriálu neni, jen prostě že přežil

3.10.2016 | 15:32:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E01: Heroes of Mandalore

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

HDTV.x264-UAV

720p.HDTV.x264-UAV

Reklama

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Bohužel je tomu tak. Císař Palpatine sice ovládá celou galaxii právě ve chvíli, kdy naši Povstalci zlobí Impérium. Jeho výskyt se přímo nabízel již několik řad a nyní mohl být zpečetěn v závěrečné řadě. Nakonec tomu tak nebude. V nové řadě Palpatina a Iana McDiarmida nečekejte.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás