Tales of the Walking Dead
47/100 - 23×

Tales of the Walking Dead

Svět The Walking Dead je natolik bohatý, že si zaslouží spoustu dalších příběhů. Ty v Tales of the Walking Dead jsou epizodního rázu a zaměřují se na staré i nové postavy z tohoto vesmíru, jenž si zaslouží ještě více prostoru.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Embeth Davidtz (Amanda), Poppy Liu (Amy), Gage Munroe (Arnaud), Parker Posey (Blair Crawford), Lauren Glazier (Brooke), Jessie T. Usher (Davon), Samantha Morton (Dee), Danny Ramirez (Eric), Olivia Munn (Evie), Jillian Bell (Gina), Anthony Edwards (Chauncey Everett), Daniella Pineda (Idalia), Terry Crews (Joe), Loan Chabanol (Nora), Scarlett Blum (Lydia)

S01E04: Amy / Dr. Everett

S01E04: Amy / Dr. Everett

Přírodovědec Chaunsey Everett, který se věnuje výzkumu chodců, narazí na typickou ženu z města. Vznikne mezi nimi netradiční vztah, když se ho ona žena snaží přesvědčit, že by si lidé měli vzít svou zemi zpátky od mrtvých.

cz sk
4.9.2022
409 000
43 minut

Základní info:

Režie: Haifaa al-Mansour
Scénář: Ahmadu Garba
Hrají: Anthony Edwards (Chauncey Everett), Poppy Liu (Amy), Ed Force (osadník), Jeff Barnett (subjekt 21), Chelsea Reuter (Slunečnice), … 

Obsah:

Doktor Everett je vědec, který již několik let žije v izolované přírodní rezervaci, kde zkoumá chodce jako živočišný druh. Narazí na zbloudilou přeživší jménem Amy, která ho prosí o pomoc s nalezením její skupiny, on ji ale odmítá vyhovět. Nakonec přeci jenom svolí, když mu ona pomůže najít jednoho chodce, kterého dlouhodobě sledoval a on se teď ztratil. Everett je nakonec málem zabit při záchraně onoho chodce, než ho Amy zachrání a připomene mu, že jsou i důležitější věci. On ji pak varuje, že na její skupinu se řítí horda chodců a tvrdí, že nemají šanci. Amy mu ale nevěří a odchází, aby varovala své lidi. Když se však Everett později vydá do tábora, všichni jsou již mrtví, včetně Amy.

Trailer ke čtvrté epizodě:

Foto: AMC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RedRose

2 xube: neznámí herci a slabé herecké výkony ?!? Naopak mám pocit, že Tales točí právě proto, aby si známí herci (Terry Crews, Anthony Edwards, Parker Posey, Embeth Davidtz), kteří mají zájem, mohli ve světě WD zahrát… A jejich herecké výkony jsou (v rámci toho, co jim chabé scénáře dovolí) naprosto v pořádku!

Přítomnost Dr. Marka Greena opravdu velice potěšila !! To ostatní trefně vystihnul SharpAsRazor tady pode mnou… Opisovat totéž netřeba… …ale konec byl fajn!

22.2.2023 | 20:32:17
Steve23x

odpad

4.9.2022 | 20:51:38
Leon

Vynikající díl, něco naprosto odlišného až doteď. Mělo to pronikavou myšlenku a hořký konec. Tohle beru všemi deseti!

3.9.2022 | 11:06:25
Jay Jay

Suprový díl, líbil se mi nový pohled na chodce. Snad se někdy v budoucnu dozvíme o výzkumu doktorovi skupiny něco více.

30.8.2022 | 13:20:24
xube

Za mňa super… konečne štýl, ktorý mi dáva väčší zmysel ako lacné telenovely zo sveta TWD. Tento diel si ma rozhodne získal myšlienkou. Ale chápem, že to nie je pre každého. Niekomu môže vadiť lacné prostredie, neznámy herci, sem tam slabé herecké výkony a pod. Scenár je však hlavne o diaológoch a myšlienke. A to si dovolím povedať, že bolo zvládnuté veľmi dobre. Tí čo píšu o slabom scenári asi nevedia čo je scenár alebo to neštudovali. Ja teda áno a preto 90%. A či sa vedec správal autenticky ako vedec? Podľa mňa v „poviedkach“ nie je priestor na rozvinutie postavy. Mne prišiel vierohodný a vedel som sa s ním stotožniť. Rovnako tak som chápal aj druhú postavu. Čo nechápem je neschopnosť divákov cítiť príbeh, nie riešiť či sú zombie na vrchole potravinového reťazca – vec pohľadu predsa

29.8.2022 | 15:18:58
SharpAsRazor

Námět zajímavý a to je tak vše. Scénář bohužel opět naprosto laciný a naivní. Co mě zde zklamalo asi nejvíc? Před shlédnutím dílu si říkám: „Ha, díl o vědci! Snad to proboha nebude nějaký nesmyslný blábol o tom, že zombíci jsou vlastně nový druh na vrcholu potravního řetězce…“ A ejhle, stačilo prvních 20 vteřin, aby mé naděje vzaly za své. Neskutečně nevěrohodné, hypotetická přeměna v chodce opravu nemá s evoluční adaptací nic společného a vědec by takto nikdy neuvažoval. To je jako tvrdit, že lidé s Alzheimerem jsou další stadium evoluce. Ale to nechci rozpitvávat. Podstatné je, že když už chce scénárista do děje zakomponovat vědní obor, měl by si o něm přečíst aspoň jeden článek (nedejbože knihu). Jinak je lepší se na to rovnou vykašlat a řešit raději jiná témata.

29.8.2022 | 13:12:21
zvirka

Začalo to dobře, ale pak to tak nějak vyšumělo doztracena. Zatím jsou „Tales“ pro mě spíš zklamání.

28.8.2022 | 20:54:51
ori

Rozhodne najlepší diel a pochybujem že ho niečo prekoná. S doktorom by som si dobre rozumel a rád by som pokračoval v jeho výskume. Škoda že sme sa toho o Homo mortuus nedozvedeli ešte viac. Milo ma prekvapil koniec, som rád že tá komunita padla a Amy zomrela. Síce bola fajn, ale tento ťah sa mi od tvorcov páčil a ukázali ním to že veda má vždy pravdu.

webmaster
28.8.2022 | 20:10:42
Bruce.Kent

Konečně něco zajímavého :) Tato epizoda fakt upoutala mou pozornost.

28.8.2022 | 19:42:57
VegeTTa

Dobre to bolo :) skoda ze mal vedec pravdu

28.8.2022 | 17:35:31
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E06: La Doña

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama