Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Práva na Terminátora prodána

Práva na Terminátora prodána

Už jsme psali dříve o tom, že společnost Halcyon, která vyrobila čtvrtého Terminátora, se dostala do finančních potíží a chystala se v aukci prodat práva na pokračování. Kupcem se nakonec stala neznámá společnost Pacificor, ale do hry vstoupil ještě gigant Sony a menší, avšak úspěšná společnost Lionsgate.

0 0
12.2.2010

Celý prodej směrem od společnosti Halcyon je ale velmi podezřelý a Terminátor jako série tak pokračuje v podivných kotrmelcích, kdy s každým dalším dílem ho vlastní jiné studio, protože předchozí zkrachovalo.

Halcyon prodal práva investičnímu fondu Pacificoru za 29,5 miliónů dolarů, což je pikantní protože Halcyon se ještě nedávno chtěl z Pacificorem soudit za poškozování dobrého jména při vyjednávání a jako odškodné chtěl 30 miliónů dolarů. Což je zároveň částka, kterou Pacificor půjčil v roce 2007 Halcyonu na nákup práv k Terminátorovi od předchozích vlastníků, producentů Andyho Vajny a Mario Kassara.

Protože Pacificor je především investor a ne filmové studio, zřejmě se dohodne s někým z branže, abymu pomohl jeho „investiční záměr“ realizovat. Aktuálně se hovoří o vstupu Sony a Lionsgate, uvidíme v nejbližších dnech, jak celá záležitost dopadne.

Jen pro připomenutí, jedná se o práva pouze na pokračování (filmové, televizní, počítačové…), nikoli na již vzniklá díla. Z každého takového pokračování bude muset nový vlastník ještě platit 5 miliónů dolarů jako škodné Halcyonu. Ten s těmi penězi ale toho moc nezmůže, protože co vydělá, používá už dnes na splátku obřího dluhu, který během čtyřky nadělal.

Pustí se vůbec ještě po těchto zkušenostech do dalšího dílu? Historie ukazuje, že ani takové problémy Terminátora nezastavily. Aktuálně se hovoří o tom, že William Wisher, spoluscénárista jedničky a dvojky, napsal 24stránkový námět na pětku a čtyřstránkový na šestku. Obsah? Přisně tajný, ale podle všeho se soustředí na další boj mezi Skynetem a Connorem, objeví se nové typy terminátorů a dojde i na vznik technologie umožňující cestování v čase. Termíny jako vždy jsou jedním velkým otazníkem.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama