Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Terminátor 5 chce změnit historii

Terminátor 5 chce změnit historii

Finanční výsledky Terminátora 4 nejsou zatím moc valné a zdá se, že se v kinech zaplatí náklady jen s velkými obtížemi. Neznamená to ale, že čtyřka bude posledním dílem série. Velmi reálně se dnes hovoří o pětce a to včetně hrubého obrysu scénáře. Ten ale připomíná hodně nepovedený vtip.

2 0
8.7.2009

K dnešnímu dni vydělal Terminator: Salvation nějakých 350 miliónů dolarů, z toho více než dvě třetiny mimo území USA. Aby se co nejdříve zaplatily náklady na výrobu a podíl distributorům, musel by film vydělat alespoň 400 miliónů (náklady byly 200 miliónů, polovina výnosů jde automaticky kinařům). Ale ve hře jsou ještě další možné výnosy, jako jsou DVD (+Blu-ray), práva k vysílání v TV a samozřejmě spousta merchandisingu (trička, figurky atd). Nakonec se producenti mohou dostat do solidního zisku.

A pokud by usoudili, že zariskují znovu, můžeme se začít bavit o dalším pokračování. Už když se připravovala čtyřka, se plánovalo s celou novou trilogií, která měla pokrývat celý boj lidstva proti Skynetu a končit zřejmě velkou finální bitvou, kde se rozhodne o lidském (ne)bytí. Režisér McG stejně jako Christian Bale mají mít ve smlouvách klauzuli o pokračování, tudíž mohou plynule navázat. McG se už dokonce rozpovídal, jak si představuje pátý díl a – teď si raději sedněte… Podle McG se má T5 odehrávat v roce 2010/2011(!), kam má John Connor přicestovat z budoucnosti (!!) a pokusit se zabránit armádě uvést do provozu Skynet, budoucí lidskou zkázu. A potká přitom svoji matku (!!!) nebo doktora, který vypadá jako T-1000 (!!!!). A to nejlepší – zdá se, že stroj času bude nově umožňovat nejen přenos lidské tkáně, ale i jakéhokoliv materiálu či zbraně, tzn. z budoucnosti přicestují moderní zbraně Skynetu jako jsou Lovci-Zabijáci (!!!!!). Ultimativní bitva mezi Connorem a konvenčními zbraněmi na jedné straně a vyslanci Skynetu s výbavou z budoucnosti na druhé straně se potom má překvapivě odehrávat v současném Londýně (?!?!).

Ne, to není vtip. Buď projevuje McG nějaký zvrácený smysl pro humor, a nebo hodlá rozbít ideu Terminátora na padrť. V předešlém odstavci se nachází hned dvě zásadní chyby – v roce 2010/2011 už je dávno po Soudnem dni a Sarah Connor už pěkně dlouho nežije. Pokud tedy nevychází McG z koncepce, kterou přinesl televizní seriál Sarah Connor Chronicles (ten se vydal po T2 jinou časovou cestičkou než T3), což si ale odporuje vzhledem k tomu, že Terminator Salvation má jít po cestě vytyčené právě T3. Prohřeškem proti filozofii prvních třech dílů je také možnost propašovat strojem času víc než lidskou tkáň, případně na jejich bázi založené terminátory, i když tady je nutno si přiznat, že původní koncept by nesnesl podrobného zkoumání.

Každopádně změna je to opravdu radikální a není divu, že se proti tomu zvedla velká vlna odporu a organizuje se hromadně petice s protestními podpisy. Můžete se připojit vy a pak už jen můžeme doufat, že to celé byl jeden velký žert a dojde ještě k revizi. Ostatně vše je nyní pouze ve fázi uvažování, studio určitě bude čekat ještě pěkných pár měsíců na další dolary, než vůbec pustí projekt do přípravné fáze a to je ještě pořád hodně daleko od samotné realizace. Terminátora 5 tedy nečekejte v nejbližších dvou letech a pokud ano – doufejme, že s jiným scénářem.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama