Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Terminátor jde do aukce

Terminátor jde do aukce

Nedávno proběhly tiskem zprávy o finančních problémech společnosti Halcyon, která vlastní práva na Terminátora 4. Výsledkem je, že se Halcyon rozhodl prodat práva na další pokračování a to formou aukce. Do konce měsíce tak bude jasno o tom, kdo natočí případné páté pokračování.

0 0
2.11.2009

Terminátor patří sice mezi nejslavnější filmové série, ale problémy s vlastnictvím práv by vystačily na samostatný film. Už nedlouho po natočení jedničky šla do konkursu společnost Hemdale vlastnící práva na další díly a režisér James Cameron musel dlouho a bolestně bojovat o jejich získání. Proto mohla dvojka vzniknout ve spojení s tehdy dynamickou společností Carolco až po sedmi letech.

Ani velký úspěch Terminátora 2 ale nezaručil novým pánům úspěch a Carolco šlo po pár letech díky nevyváženým investicím také ke dnu. Práva tehdy poletovala po různých soudech (díky problémům v Evropě s právy jsme dlouho nemohli první dva díly mít na DVD), vše vypadalo dobře až s příchodem trojky, kterou zaštítilo studio Warner Brothers. To ovšem film jen distribuovalo, hlavním výrobcem byla společnost C2 (nástupce Carolca) a Intermedia a jejich peníze vzhledem k vysokým nákladům (200M$ + reklama vs 433 M$ výnosy, ovšem polovina jde kinům) také vyschly.

Jako zázrak vypadal vznik společnsot Halcyon, kterou založili dva kamarádi z burzy Derek Anderson a Victor Kubicek a s velkou slávou koupili v roce 2007 práva k Terminátorovi. Ohlásili velký návrat série (mluvilo se o nové trilogii), zprostředkovali také vznik TV seriálu Sarah Connor Chronicles, rozjely se další akce. Jenže investice do čtvrtého dílu byly větší sousto, než dvojice nezkušených producentů mohla skousnout a ještě před premiérou čtyřky se objevily první žaloby na údajné nesplacené půjčky.

Spory se naplno rozhořely několik týdnů po premiéře, kdy už bylo jasné, že finanční výsledky čtyřky zaostají za očekávaním a sotva se podaří pokrýt náklady (200M$ + reklama vs výnosy 371 M$, opět polovina patří kinům). Režisér McG sice hovořil o úžasných nápadech pro pokračování, ale to bylo všechno. Navíc skončil i seriál Sarah Connor Chronicles. Vyřešit veškeré své problémy se rozhodlo studio Halcyon šalamounsky – v aukci prodá veškerá práva.

Ty se samozřejmě týkají POUZE případných filmových pokračování (či televizních seriálu, videoher atd), starší díly zůstávají svým původním vlastníkům (tedy co díl, to prakticky jiné studio). Mezi zájemci je i studio Sony (skrz MGM vlastní v US jedničku, má mezinárodní distribuční práva k trojce a čtyřce) nebo menší společnosti jako Summit (vlastní práva k sérii Stmívání) nebo Media Rigths Capital (natočila Bruna). Do konce listopadu by mělo být jasno, kdo to bude.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama