Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Terminator Salvation - Rozšířená verze

Terminator Salvation - Rozšířená verze

Při uvedení filmu do kin se spekulovalo o tom, že se na DVD objeví o 30 až 40 minut delší verze a to včetně alternativního konce. Skutečnost však byla jiná, na DVD zůstala pouze verze z kina a na Blu-Ray se objevil o čtyři minuty delší „režisérský sestřih“, který ale zahrnuje navíc jen osm scén.

0 0
5.1.2010

DIRECTOR´S CUT

Útok T-1

První nová scéna se odehrává v místě, kam John a jeho jednotka v úvodu přistanou a objeví zde vězně. Ve vodním kanále se skrývá T-1, který na Johna zaútočí, ale on je připraven a zabije ho. Tato scéna se částečně objevila už v traileru.

Vyhrožování na ponorce

Další nová scéna je na palubě ponorky s vedením Odboje a zahrnuje rozšířenou konverzaci mezi Connorem a generálem Ashdown. Generál vytáhne na Connora zbraň, namíří mu ji na hlavu a řekne, že na proroctví nevěří. Connor s ním souhlasí.

Odhalené poprsí Blair

Nejslavnější a nejdiskutovanější scénou určitě je odhalení Moon Bloodgood (Blair), která ukáže poprsí poté, co společně s Marcusem najdou úkryt před deštěm. Na scénu je odkaz i v klasické verzi, kde na Blair posléze zaútočí pár povstalců se slovy „my se dívali“. Scéna zmizela z kinoverze především kvůli udržení ratingu PG-13.

Zabití šroubovákem

Hned za několik okamžiků dojde k další dříve neviděné scéně – Marcus jednoho z útočících povstalců zapíchne do krku šroubovákem.

Rozhovor o minulosti

A ještě jedna novinka při scéně mezi Marcusem a Blair, jedná o drobné rozšíření dialogu u ohně, kde se ptá Blair Marcuse, jestli myslí na minulosti. On to nechává bez odpovědi, takže je čas na radu od Blair, která radí na minulosti zapomenout.

Smrt v táboře

Díky nízkému ratingu se musela poroučet také jiná násilná scéna – detail na smrt jednoho z běženců, poté co se snaží po převozu do tábora uniknout. T-600, resp jeho rotační kulomet, ho v rozšířené verzi detailně rozcupuje na kousky.

John zmiňuje Sarah

Předposlední scéna zachycuje několik nových vět během rádiového projevu Johna Connora, kdy se snaží přesvědčit ostatní povstalce, aby zatím neútočili. Mluví zde o své matce, Sarah Connor a jejím strachu z budoucnosti.

Rozšířený příchod

Posledním přidaným záběrem je sekvence příchodu Marcuse do sídla Skynetu, která obsahuje navíc jeden detail na jeho zničenou tvář a běh směrem do útrob sídla.

Sestřih všech nových scén

PŮVODNÍ SCÉNÁŘ

Na scénáři k filmu se podílelo hned několik scénáristů v několika fázích. Jedna z prvních verzí scénáře obsahovala několik zásadních změn, které se týkaly hlavně Johna Connora. Ten měl mít původně velmi malou roli a měl se ukazovat pouze v několika scénách a to jen díky rádiovým vstupům ze své ponorky (část této role převzal ve finální verzi generál Ashdown a zbytek vedení Odboje). Hlavní role ve filmu měli hrát především Marcus Wright a mladý Kyle Reese. Tento scénář byl nabídnut Christanu Baleovi a s ním i role Marcuse, ten jí ale odmítl a chtěl raději hrát Connora. Scénář byl proto výrazně přepsán, aby měl Connor mnohem větší roli.

ALTERNATIVNÍ KONEC

Necelý rok před uvedením filmu unikl na internet velmi podrobný popis šokujícího konce filmu. Tvůrci byl vzápětí dementován, fanoušci se uklidnili, později však vyšlo najevo, že to byl skutečně plánovaný konec a tvůrci jej museli po proniknutí na internet změnit. V tomto konci je John Connor na konci po zranění v továrně zabit, několik lidí okolo Connora ale najde plán, jak ideu Connora a jeho spasitele zachránit – na Marcusovo zpola terminátorské tělo je přioperována Connorova tvář a Marcus se od té doby chová jako Connor. Nepotvrzená, radikálnější verze tohoto konce ještě obsahuje druhou gradaci – Marcus už nyní jako Connor po této operaci zabije všechny, kdo o tomto kroku věděli.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama