The Alienist (Psychiatr)
90/100 - 84×

The Alienist(Psychiatr)

Po řadě vražd se dávají dohromady psychiatr Laszlo Kreizler, ilustrátor místních novin John Moore a ambiciózní sekretářka Sara Howard. Společně jsou na stopě jednomu z prvních sériových vrahů v New Yorku.

USA | 2018 | Rozhoduje se
vysílání
2 sezóny | TNT | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Psychologický
hrají
Daniel Brühl (Dr. Laszlo Kreizler), Luke Evans (John Schuyler Moore), Dakota Fanning (Sara Howard), Douglas Smith (Marcus Isaacson), Matthew Shear (Lucius Isaacson), Ted Levine (Thomas Byrnes), Brian Geraghty (Theodore Roosevelt), David Wilmot (Kapitán Connor), Q'orianka Kilcher (Mary Palmer)

The Alienist

O čem seriál je

Thriller The Alienist nás zavádí do New Yorku roku 1896, kde se odehraje série brutálních vražd mladých prostitutů. Čerstvě jmenovaný komisař Theodore Roosevelt (Brian Geraghty) požádá o pomoc psychologa Dr. Laszla Kreizlera (Daniel Brühl) a ilustrátora a novináře Johna Moorea (Luke Evans), aby se v tajnosti ujali vyšetřování. K těmto dvěma mužům se připojí Sara Howard (Dakota Fanning), tvrdohlavá sekretářka, jež je odhodlaná stát se jako první žena detektivem. Trojice se pokusí za použití nových forenzních technik a psychologie vyřešit případ jednoho z prvních sériových vrahů v New Yorku.

Dlouhá cesta od knihy k seriálu

Seriál The Alienist je adaptací knižního bestselleru Caleba Carra z roku 1994 a vystupují v něm i některé slavné osobnosti jako Theodore Roosevelt, který se později stal prezidentem Spojených států. Krátce před vydáním knihy zakoupilo filmová práva na její adaptaci studio Paramount Pictures. Od roku 1993 usilovalo o její zfilmování, ale kvůli vysokému rozpočtu a tvůrčím sporům mezi autorem knihy a scenáristy k natáčení nikdy nedošlo. Po neuvěřitelných 22 letech se nakonec látky ujala televizní divize Paramount Television, která v koprodukci s TNT začala pracovat na adaptaci v podobě desetidílného seriálu. Sám autor knihy na seriálu pracuje jako konzultant a jeden z producentů. Seriál se dočká na stanici TNT premiéry 22. ledna 2018. Práva pro vysílání mimo USA zakoupil Netflix.


Hvězdní herci na palubě

Do hlavních rolí se podařilo získat vskutku zvučná jména. V roli psychologa Dr. Laszla Kreizlera se představí německý herec Daniel Brühl, kterého můžete znát z filmů Good Bye Lenin!, Inglourious Basterds či Captain America: Civil War. Role novináře Johna Moorea se chopil britský herec Luke Evans, kterého proslavily filmy The Three Musketeers, Dracula Untold a především dva díly Hobita, The Hobbit: The Desolation of Smaug a The Hobbit: The Battle of the Five Armies. Po jejich boku se objeví bývalá dětská hvězda Dakota Fanning (Man on Fire, War of the Worlds) v roli cílevědomé Sary Howard. Postavu Theodora Roosevelta ztvární Brian Geraghty (The Hurt Locker, Chicago P.D.). Podobně zvučná jména najdeme i mezi tvůrci. Na seriálu se podílejí Jakob Verbruggen (Black Mirror), Cary Fukunaga (True Detective), Eric Roth (Forrest Gump) či Hossein Amini (Drive).

Foto: TNT

Trailer

Thumbnail Play icon

Trailer ke druhé sérii s podtitulem Angel of Darkness 

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ArchAngel

Super atmosféra, skvělé herecké obsazení, bohužel tvorba toho seriálu strašně trvá a táhne se léta …

13.1.2024 | 22:27:55
Martule1974

Tak jsem si dala druhou sérii jako maratón – a za mne naprosto pecka! A ještě lepší, než skvělá první řada… velmi doufám, že bude další série :)

18.8.2020 | 17:30:48
LenkaB

Mám za sebou už druhú sériu, a poviem, že je ešte lepšia ako prvá, dúfam že predĺžia

17.8.2020 | 16:12:46
Amer

Moc pěkné. Již se těším na druhou řadu. ;-)

15.7.2020 | 14:40:19
Ulrička

Tenhle seriál jsem našla úplně omylem. A musím říct, že měl všechno. Napětí, atmosféru, skvělé herecké výkony. Není co vytknout. Jdu si přečíst knižní předlohu.

11.5.2020 | 15:17:50
skvrnka

Dechberoucí, takovou atmosféru hned tak něco nemá. Nádherná podívaná, herecké výkony k neuvěření. Více takových…

14.8.2019 | 19:54:22
Kamil8

Já davám 100 procent od začátku až dokonce super …

9.1.2019 | 11:44:53
Onlajn

Skvělý seriál. Bavil jsem se až do konce. Na plné hodnocení to nevidím, ale i tak moc povedené.

20.6.2018 | 18:49:25
Erzik

Skvělá práce, tahle filmařina se mi tuze líbí. Bravo!

redaktor
7.6.2018 | 12:48:35
pikaia

Hodně dobré. Mohla by být druhá řada.

29.3.2018 | 11:14:13
1

Stav překladu

Epizoda S02E08: Better Angels

cz100%
DOKONČENO

Překlad:
@Umpalumpa3, @gongis, @KevSpa, @Lucifrid

Sedí na verze: METCON, ION10, OATH, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál The Alienist

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele The Alienist a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze

The Alienist očima redaktorů Edny

The Alienist očima redaktorů Edny

Desetidílná adaptace knihy Psychiatr spisovatele Caleba Carra je za námi. Jak se nám dobová krimi o jednom z prvních sériových vrahů v New Yorku líbila? To se dozvíte v naší redakční recenzi.

Kniha

Srovnání knihy a seriálu The Alienist

Srovnání knihy a seriálu The Alienist

Zajímalo by vás, jaký je rozdíl mezi knihou Psychiatr a seriálem The Alienist? Jaké postavy a děj vymyslel Caleb Carr a jak se liší od televizního zpracování? To se dozvíte v našem článku.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama