The Expanse Jim Holden

Jim Holden

Jim Holden

Pozemšťan pocházející z Montany, který slouží jako druhý důstojník na těžařské lodi Canterbury. Jeho slabostí je šálek dobré kávy.

Sezóny 2
2015 -


Jim pracuje posledních pár let na Canterbury, která těží led z asteroidů a ten pak dováží do Pásu, mimo jiné na Ceres. Jeho pozice mu poskytuje značnou svobodu a minimum zodpovědnosti.

Pochází z Montany, kde žil se svými osmi genetickými rodiči na farmě. V době, kdy má populace Země 30 miliard obyvatel, jsou ti, kdož nemají děti, zvýhodňováni. Holdenovi rodiče ale chtěli uchovat poslední netknutou oblast v Montaně pro budoucnost a získat na ni dědičná práva, a tak se rozhodli si pořídit Jima.


Jim odešel na radu své matky v 18 letech z rodinné farmy a poté se přidal k námořnictvu, kde sloužil jako první důstojník, než se dostal do konfliktu a bitky kvůli svým názorům. Po vojenském soudu byl propuštěn a našel si práci na Canterbury.

Steven Strait jako Jim Holden

Foto: Syfy

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Eifel

Typově bratr Jona Snowa z GOT :-) Skoro stejně nesympatický :-)

29.4.2017 | 16:04:30
oskarka

Pan upřímný. Pan pravda. Má charisma, je přirozeným vůdcem, myslí vše dobře, ale zas tak velký myslitel to není … Miller mu ještě v první knize vysvětluje, že informovat všechny o všem může být velice ošidné, protože informace mohou být podstrčené někým, kdo vzadu tahá za nitky.

9.2.2017 | 11:32:51
Gripe

Musím ale říct, že oproti knize je někdy až nesnesitelný. :)

webmaster
21.2.2016 | 18:15:47

Trailer na druhou řadu

Thumbnail Play icon

Reklama

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Promo fotografie

Promo fotografie

Narozeniny herců

Hlídejte si nás