The Last of Us
0/100 - 0×

The Last of Us

Rozvedený a svobodný otec Joel, jenž je pašerákem s temnou a tragickou minulostí, má za úkol propašovat 14letou dívku jménem Ellie přes postapokalyptické Spojené státy. Oba se snaží přežít v dystopickém světě, který byl zpustošen vypuknutím smrtící choroby, která mění lidi na vražedné příšery.

USA | 2022 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | HBO | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Hororový


Proč se dočkáme seriálového zpracování a ne filmového?

Proč se dočkáme seriálového zpracování a ne filmového?

Stanice HBO před měsícem vydala prohlášení, že se pustí do zajímavého projektu. Úspěšná videohra The Last of Us se od stanice dočká seriálového zpracování. Proč se tedy dočkáme seriálu a ne filmu?

7 1
13.4.2020

Ze společnosti Sony Pictures původně plánovali natočit film The Last of Us, ale nakonec se místo toho rozhodli spojit s HBO a udělat z toho seriálový projekt. Proč se tak stalo? Videohry a seriály dostávají více a více prostoru v Hollywoodu. Příkladem může být detektivní film Pikachu a Sonic the Hedgehog, kteří si solidně vedli celosvětově v kinech či seriál Castlevania, jenž si na stanici Netflix udržuje vysoké hodnocení kritiků. Není tedy divu, že studia hledají další trháky ve videohrách jako je právě The Last of Us.

Sony se v roce 2016 rozhodlo založit filmovou a televizní divizi PlayStationu, které se mělo pustit do zajímavých projektů. Tím nejúspěšnějším je zatím filmové zpracování videohry Uncharted, u kterého se to neobešlo bez jistých komplikací. Divize se chtěla pustit i do filmového zpracování videohry The Last of Us. Bohužel se tak nestalo, protože se studio nedokázalo dohodnout s videoherní společností Naughty Dog a tvůrcem hry Neil Druckmannem na scénáři, a tak projekt upadl do zapomnění.


Foto: Naughty Dog

Oficiálně nebyl uveden přesný důvod, proč se tvůrci rozhodli raději pro seriál než pro film. Stanice HBO se ale v poslední době zaměřuje na televizní adaptace, které byly dříve adaptovány do filmů – jmenovitě tedy seriály jako Watchmen či His Dark Materials. Díky tomuto kroku se mohly příběhy rozšířit s větší nuancí, než kdy mohly filmy. Autoři ze společnosti Naughty Dog se rozhodně pyšní svými vypravěčskými schopnostmi, o čemž svědčí jejich četně uznávané tituly. Je tedy rozumné, že viděli lepší příležitost vyprávět příběh Joela a Ellie v dlouhém formátu místo dvouhodinového fil­mu.

Jste rádi, že se videohra dočká seriálového zpracování, nebo byste byli raději za film?

Diskuze /5

RadiKolacek

Já jsem teda hodně rád, protože jediná platforma, která je schopna adaptovat videoherní příběhy je právě tato – seriál či minisérie. Hodně se těším a teď už se těším na oznámení představitelů hlavních postav. :)

#2 Nina317
14.4.2020 | 9:27:00
Nina317

#1 RadiKolacek: Ešte aby sme neboli sklamaní z predstaviteľov hlavných postáv :D A aby Joel nebol černoch a Ellie aziatka :D keďže je to teraz v Hollywoode trend :D

#3 RadiKolacek #4 DarthRevan
14.4.2020 | 9:37:52
RadiKolacek

#2 Nina317: To si nemyslím. Neil na to bude dohlížet podle všeho a Craig Mazin je prý největší fanoušek té v Hollywoodu, takže já věřím, že to je ve správných rukách. BTW už je potvrzený i Gustavo Santaolalla, takže mně se to zamlouvá čím dal tím víc.

14.4.2020 | 9:50:25
DarthRevan

#2 Nina317: Fakt by mě zajímalo, co na tý Slovači v tý karanténě užíváte za matroš, ale padaj z vás teda slušný seky… Samozřejmě jsi strašlivě vtipná s těma trendama, všichni se tu za břicho popadáme…

webmaster
14.4.2020 | 14:19:34
Lokyh

Na Joela by se hodil dle mého názoru nejvíce Hugh Jackman, je mu i dost podobný :D

20.4.2020 | 0:58:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama