The Man in the High Castle Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně

Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně

Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně

Ve druhé části našeho shrnutí se zaměříme na události třetí a čtvrté epizody první řady, představíme si důležité postavy a také okamžiky, které řádně zamíchaly dějem celého seriálu.


12 1
4.12.2016

Korunní princ Akihito

Do San Francisca konečně přijíždí korunní princ Akihito, syn velkého Hirohita, který má před nacistickou ambasádou pronést veledůležitý projev, jenž má dopomoci k lepším vztahům Japonska s Říší. Německý velvyslanec však při schůzce s princem a ministrem Tagomim varoval před útoky odbojářů, kteří touží po smrti císařského syna. Akihito však odmítá přesunout svou slavnostní řeč a na konci čtvrté epizody opravdu mluví přímo před ambasádou. Jeho vystoupení končí atentátem, přičemž hlavním podezřelým se stává Frank Frink.

Jak by se asi opravdový Akihito stavěl k tomu seriálovému?


Maršál

Ve třetí epizodě se konečně setkáváme s nebezpečným lovcem odměn z Neutrální zóny, se samotným Maršálem. Ten se má v Canon City setkat s jedním agentem SD. Tohoto muže však zabila Juliana, která jej mylně považovala za svůj kontakt. Maršál se tedy pouští do pronásledování mladé nedobrovolné agentky. Ta mu nakonec s pomocí Joea uteče. Důležité však je, že během pronásledování Joe prozradí Maršálovi svou pravou totožnost a to, že má za úkol Julianu dostat živou.

Maršál je opravdu drsňák.

Lemuel Washington

Černošský barman, jehož jsme znali už z úvodních epizod, se nám ve čtvrtém díle představuje jako Lem Washington, odbojář, který je Julianiným kontaktem v Neutrální zóně. Vidíme, že je kvůli získání filmových kotoučů ochoten položit život a i přes výhrůžky neprozradí Maršálovi nic důležitého. Také se projevuje jako inteligentní člověk, protože odhaluje Joea jako nacistického agenta.

Lem je nedůvěřivý vůči Joeu Blakeovi.

Ed McCarthy, Frankův nejlepší přítel

Frank se po ztrátě sestry a jejích dětí rozhodl pomstít Japoncům. Svou pomstu spojuje s atentátem na prince Akihita a pro tuto příležitost si mladý umělec vyrobí zbraň. Jeho nejlepší přítel Ed se jej snaží všemožně zastavit, přičemž je ochoten pro Franka riskovat i svůj život. Ed se nechce zamotat do žádných akcí odboje a snaží se Frankovi sdělit, že je špatné útočit na císařského dědice. Tvrdohlavého přítele však nepřesvědčí, proto se rozhodne přimět k návratu Julianu.

Ed se snaží Franka zastavit.

Foto: Amazon

Čtěte také:
Shrnutí první série: Politika, zakázané filmy a falešní agenti

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Ukázka ze třetí série

Thumbnail Play icon

Reklama

Třetí série

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Ohlášena byla první herecká posila třetí řady The Man in the High Castle. Jason O’Mara, kterého jsme nedávno mohli vidět například v Agents of S.H.I.E.L.D., ztvární jednu z hlavních rolí.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás