The Man in the High Castle
91/100 - 177×

The Man in the High Castle

Co kdyby Spojenci prohráli druhou světovou válku? Alternativní historie v podání Philipa K. Dicka, který ve svém cenami ověnčeném románu Muž z vysokého zámku zobrazil Spojené státy rozdělené pod nadvládou Japonska a Německa. Píše se rok 1962 a mezi současnými vládami panují neshody. Hrozí, že vypukne další válka, a navíc je na spadnutí revoluce díky několika odvážným aktivistům.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Amazon | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Sci-fi
hrají
Alexa Davalos (Juliana Crain), Rufus Sewell (John Smith), Cary-Hiroyuki Tagawa (Nobusuke Tagomi), Joel de la Fuente (Inspektor Kido), Brennan Brown (Robert Childan), Chelah Horsdal (Helen Smith), Quinn Lord (Thomas Smith), Rick Worthy (Lemuel Washington), Jason O'Mara (Wyatt Price), Rupert Evans (Frank Frink), DJ Qualls (Ed McCarthy), Luke Kleintank (Joe Blake), Aaron Blakely (Erich Raeder), Sebastian Roché (Martin Heusmann), Tate Donovan (George Dixon)

The Man in the High Castle

První řada

Juliana Crane se po smrti své sestry připlete do cesty odboji a rozpoutá sled událostí, do kterých se zaplete i její přítel Frank, kterému to ale není po chuti. Juliana se s filmem, jež zobrazuje události poté, co válku vyhráli Spojenci a ne Němci a Japonci, vydá ze San Francisca do Neutrální zóny, která odděluje Spojené státy napříč. Tam potká Joea Blakea z New Yorku, dvojitého agenta nacistů, který má dle rozkazů Obergruppenführera Johna Smithe získat tento film. Mise, která se zdála jednoduchá, se nakonec zašmodrchá a vyvrcholí honem po Julianě, filmových koutoučích a snaze o rozpoutání války mezi oběma mocnostmi.

Trailer k první sérii

Thumbnail Play icon

Druhá řada

Juliana se snaží utéci z Pacifických států a nalézt azyl ve Velké nacistické říši, zatímco její přítel Frank se stále více zaplétá s odbojem, který by rád ublížil Japoncům a využil nenadálé situace v Říši. Válka mezi oběma mocnostmi je na dosah a ničemu nepomáhá ani náhlé zmizení ministra Tagomiho, kterého jeho „cesta“ překvapí tak, že by se nejraději nevracel. Joe Blake se mezitím podívá do centra Říše, v Berlíně zjišťuje, že není sirotek, jak se domníval.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Adm1

pomalý začiatok, skvelá druhá séria a celkom fajn koniec

24.1.2021 | 20:57:52
godzilak

Za ty pitomosti v poslední sérii a nesmyslné zvraty a taky za demenci některých postav prostě nejde dát více… rad bych dal pět, ale to by musela poslední série vypadat jinak…

18.7.2020 | 23:52:54
Wulfi44

Celá ta tématika alternativní historie byla skvělá. Co už mě, ale bavilo méně bylo vlastně všechno týkající se nějakého mystična a paralelních vesmíru. Strašně rád bych viděl, jak by ten seriál vypadal bez toho. Ve výsledku je to, ale pořád skvělé a kromě toho uspěchaného konce mu nemám zas tolik co vytknout. Znova bych si ho asi nepustil, ale za zhlédnutí určitě stojí.

14.6.2020 | 9:31:11
bulik55

Ale ten konec mohl být lepší :/

11.2.2020 | 23:13:38
salamalejkum

Pozeral som od uplneho zaciatku a vobec nelutujem ani minutu za tych uzasnych 5 rokov cakanim, sledovanim a vstrebavanim kazdej casti, no najma tej poslednej casti 4 serie. A pravom patri do mojej TOP serialovej zbierky.

26.1.2020 | 23:23:39
rychlej

Vynikající seriál, skvělé postavy, alternativní historie, zápletky, vřele doporučuji :-)

25.1.2020 | 18:53:06
Tajplt

Celkově hodnotím seriál jako jeden z nejlepších co jsem v posledních letech viděl a rád si ho za pár let zopakuji.

  1. série – 90%
  2. série – 100%
  3. série – 100%
  4. série – 90%
8.12.2019 | 1:36:08
Laisobel

Od tohoto seriálu jsem vůbec nevěděla, co očekávat. Ze začátku mi chvilku trvalo najít si v něm to svoje, ale po pár dílech jsem nemohla přestat koukat. Je to epický počin a musím říct, že v podstatě neměl hluchá místa. Postavy se krásně rozvíjely, osudy proplétaly a rozplétaly, vizuálně skvělá podívaná a do posledních minut závěrečného dílu jsem seděla jako na trní. Rozhodně stojí za viděni, i když chápu, že ne každého osloví zahrávání si s alternativní­mi světy.

redaktor
3.12.2019 | 9:13:04
DUCHREN

Epický seriál. Překonal vše, co jsem dosud viděl.

21.11.2019 | 10:49:23
Arken

Seriál je super, jenom je škoda že není u nás tolik známý :(

30.10.2019 | 12:38:51

Stav překladu

Epizoda S04E10: Fire from the Gods

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @gongis, @Laisobel
Korekce: @KevSpa, @Lucifrid

Sedí na verze: SKGTV, ION10, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál The Man in the High Castle 

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama