The Musketeers (Tři Mušketýři) Anketa: Která řada si ukradla vaše srdce víc?

Anketa: Která řada si ukradla vaše srdce víc?

Anketa: Která řada si ukradla vaše srdce víc?

Tímto článkem bychom rádi spustili řadu anket, které pro vás máme připravené. Moc bychom vás poprosili o hodnocení, ať pak můžeme vydat takový přehled pro zajímavost.


6 0
22.4.2015

V tomto prvním článku jdeme hnedka na základnější a přitom „nejhloupější“ otázku. Kterou řadu máte raději? Víme, že to není zrovna nejjednodušší otázka, a tak Vás prosíme, abyste v komentářích napsali svá pro a proti a z nich se pak rozhodli, která řada u Vás vede víc. Hlasovat můžete do 30.4., od 1.5. se můžete těšit na anketu další.

Která řada se vám líbila více?


54%
46%
67 hlasů


(Foto: BBC)

Diskuze /17

andysek007

První řada mi přišla vtipnější. Druhá zase byla temnější a napínavější. Ale dávám přednost té první. Myslím si, že v seriálu funguje výborná chemie mezi herci a právě v těch vtípcích je to vidět.

22.4.2015 | 13:54:12
Mammon52852

Pro mně je zase 2 řada ta lepší jsou tu výborné dějové linky všech herců jejich chemie vtipnost asi tak :-D

22.4.2015 | 15:09:44
lksvcr

Po první sérii, jsem věděl, že je to pro mě vyjmečný seriál a po té druhé vím, že je i úplně nejlepší. Hlasoval jsem pro druhou asi především protože se mi víc líbí dějová linka, ale nebylo to lehké rozhodnutí.

22.4.2015 | 16:22:10
evaval

První se víc držela předlohy, druhá byla pro mě originálnější a zajímavější,

22.4.2015 | 16:31:47
MADELEINE

Líbili se mi obě dvě řady a rozhodnout o to, která z nich je lepší je těžké asi pro každého. Zvolila jsem první řadu, protože mi přišla víc vtipná. :)

22.4.2015 | 18:32:10
Luuuu

Jednoznačně druhá :) Miluju tento seriál, předlohu, postavy, .. to že se natáčí v česku :)

webmaster
22.4.2015 | 19:45:53
mesendy

dala som druhu, ale jedine z toho dovodu, ze uz si uplne nepamatam, co vsetko bolo v tej prvej… milujem proste cely tento serial a kazdy jeden diel ;-)

23.4.2015 | 0:15:36
sFík

Kardinál byl rozhodně 1000× lepší záporák nebo spíš „záporák“ než Rochefort, ten byl podle mě největší slabina druhé série, ani ne tak po obsahové stránce, jako spíš mi tam nesedl vůbec herec. Ale nakonec jsem stejně hlasoval pro druhou sérii, protože se mi neuvěřitelně líbila Milady, která snad už nebude totální záporačka jako v první sérii. V tomhle by mi vůbec nevadilo, kdyby se odklonili totálně od předlohy a přetáhli ji na stranu těch dobrých. Protože přeci víme kdo má na svědomí Constance v předloze :)

23.4.2015 | 11:11:22
Nivie

Těžká otázka. Dala jsem první, protože ta ukradla mé srdce :). Druhá už jenom rozněcovala zažehnutý plamínek. Když tohle je základní otázka, potom si neumím si představit ty další. Pokud v jedné z nich budu muset volit oblíbeného mušketýra nebo oblíbenou ženskou postavu, tak fakt nevím, co budu dělat :D.

Jsem ráda, že seriál jde vlastní cestou. Látka z předlohy by asi nestačila na seriál a navíc – dostanou se ke slovu všechny postavy ;).

23.4.2015 | 13:12:26
Mival

Těžké, těžké, těžké… Ale jako fakt! Všichni přede mnou už tu napsali přesně to, co bych napsala i já.. Prostě seriál je NEJ!!! No a tak snad jen proto, že mi tam taky neseděl Rochefort a hlavně ta hloupá Marguarite (vím, že tam musela být, aby byl nějaký děj, ale byla fakt na facku…), takže jen proto dávám bod první sérii, ale moc se mi líbí, jak se ve druhé, postavy vyvíjí a dozvídáme se o nich víc a víc…

23.4.2015 | 17:55:37
archetta

Objevení tohohle seriálu (ještě v době natáčení první série) byla pro mě bomba. Konečně seriál, ve kterém se (kvalitně) šermuje, na základě mé oblíbené předlohy a s krasavcem Santiago Cabrerem.

V první sérii jsme postupně poznávali charaktery postav, celé se to postupně rozvíjelo a roztáčelo. V druhé sérii byl tedy zase prostor pro větší rozvoj a proměnu postav, třeba taková královna dostala mnohem více prostoru než v první sérii.

Nicméně mám raději sérii první, protože mi přišla uvolněnější, odlehčenější, vtipnější a více mi vyhovovaly epizodní příběhy – spíše takové detektivní historky. Také „záporák“ mi vyhovoval více – ani to pro mě nebyl záporák, byl to racionálně uvažující jedinec a podle mě opravdu dělal vše pro dobro Francie, jen si u toho nebál zašpinit ruce. Ve druhé sérii byl záporák prostě šílenec, takoví mi moc nevyhovují, protože si v podstatě mohou dovolit vše, nic nebude „mimo postavu“. A Peter Capaldi hrál kardinála opravdu dobře, třeba scéna s jeho otravou byla úžasná (nebo ta, ve které vyhrožuje Milady, nebo třeba ta, kde prosí královnu o milost). Ve druhé sérii se mi líbila linka vztahu Aramise s královnou, ale nějak mi nevyhovovaly linky s Marguerite, panem Bonacieux a doktorem Lemayem, přišly mi takové uměle vytvořené (a jejich smrti úplně zbytečné; postava Marguerite byla už vyčerpaná, Bonacieuxe se potřebovali zbavit, aby Constance s d'Artagnanem mohli být spolu a Lemaye zabili, jen abychom se opravdu začali bát o život Constance). Také se mi osobně moc nelíbí prokreslování krále jako srabáckého šmejda, přece jen by to měl být člověk, kterému za to stojí věrně sloužit a za kterého i případně položit život, ale to jsou asi jen mé romantické představy :-)

#13 Nivie
23.4.2015 | 23:59:17
archetta

…a v neposlední řadě mi v první sérii přišly lepší šermířské souboje (možná jen lépe natočené) a třeba takový „ravine escape“ ve druhé sérii byl podle mě dost zbytečný a je podle mě prostě nelogické, aby něco takového existovalo :)

24.4.2015 | 0:08:19
Nivie

#11 archetta: Zajímavý příspěvek ;). To jestli je epizodní děj lepší, to nevím. V podání Mušketýrů se mi líbilo obojí a jsem ráda, že dvojka byla jiná. A s těmi postavami docela souhlasím (pokud se na to podívám z řemeslné stránky). Ovšem pokud se podíváme do historie (do 20. století, ne do 17. století), tak byl ten vývoj docela logický a pravdivý. Šílenci a šílené režimy semelou: A) své odpůrce, B) lidi, co k tomu přijdou jako slepí k houslím (Píka, Kalandra), C) spolupracující s režimem, které celá chiméra pohltí (Slánský, Röhm). Škrtnutí Bonacieuxe bylo ale okaté :D.

24.4.2015 | 15:41:35
Mrs.Stark

Já vím, jse hrozná, ale kvůli mé zaujatosti ohledně kardinála Richelieu hlasuji pro první řadu. Druhá byla taky super, ale Peter Capaldi mi tam prostě chyběl.

26.4.2015 | 2:18:50
Jirka 007

Rozhodne prvni bez Kardinala Richelieu(Peter Capaldi),to uz nebylo ono…

29.4.2015 | 18:07:55
Kimberlly

Keď som sa rozhodla, tak sa už nedá hlasovať! :D

1.5.2015 | 14:12:09
Barbra06

Určitě druhá, protože měla nejlepší finále (dva poslední díly)!!!

1.10.2015 | 15:33:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás