The Musketeers (Tři Mušketýři) Athos bude hrát podle pokynů spisovatelky Harryho Pottera

Athos bude hrát podle pokynů spisovatelky Harryho Pottera

Athos bude hrát podle pokynů spisovatelky Harryho Pottera

Čtete správně. Herec Tom Burke, představitel našeho oblíbeného Athose, bude hrát v novém seriálu pro BBC, který bude natočen na motivy knih J.K. Rowlingové, spisovatelky Harryho Pottera. A co nás čeká? Bude Athos mávat kouzelnou hůlkou?

18 0
9.9.2016

Bohužel nebude. Mávání zůstane v jeho rodině jen u jeho kmotra, herce Alana Rickmana (nezapomenutelný Severus Snape). Tom se zhostí role soukromého detektiva, Cormorana Strika, který má svůj původ v knize Volání Kukačky, kterou napsala J.K.Rowlingová pod svým pseudonymem Robert Galbraith.

Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. (Popis knihy z Databáze knih).


Tom bude mít tak opět možnost si zahrát zraněného muže, jak na duši, tak tělesně. A my moc dobře víme, že tyto role mu jdou na jedničku!

Fanouškovská verze vzhledu Cormorana Strika. Foto: The Enderling

A jak seriál bude tedy vypadat? Název by měl mít po své hlavní postavě, čili Cormoran Strike. BBC se rozhodlo, že natočí všechny tři knihy, ve kterých detektiv vyšetřuje. Seriál bude mít celkově 7 epizod v délce jedné hodiny, přičemž příběh z knihy Volání kukačky bude ve třech epizodách, druhá kniha s názvem Hedvábník bude ve dvou epizodách a stejně tak kniha třetí s názvem V službách zla.

Jsem přešťastný, že se budu moc ponořit do role Cormorana Strika, který je komplexnější než život samotný. Vím, že se připojuji k neobyčejnému týmu lidí, který bude pracovat na sérii, která je pro mě okořeněná skutečnou hloubkou citů a úzkostlivým založením na intenzitě románů. Cormoronův svět je bohatý a surový. (Tom v prohlášení o své roli).

České obaly knižních předloh. Foto: Kulturissimo

Jsem uchvácená obsazením Toma Burkeho, nesmírně talentovaného herce, který perfektně přinese postavu k životu. Psát o Cormonu Strikovi byla čistá radost a nemohu se dočkat, až uvidím jak ho Tom hraje. (J.K.Rowlingová v reakci na obsazení Toma Burkeho).

J.K.Rowlingová však scénáře k seriálu nenapíše, pouze bude producentkou (čili si to ohlídá ;). Scénáře Volání Kukačky a Hedváníka napíše Ben Richards (scénárista seriálu Outcasts) a natočí Michael Keillor (Line of Duty). Ve službách zla napíše Tom Edge (Lovesick).

Natáčení seriálu by mělo započít letos v Londýně na podzim. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno, ale dalo by se očekávat, že seriál bude odvysílán někdy v druhé půlce roku 2017. Čímž nám BBC dalo čas na přečtení všech tří detektivek :)

Foto: Harry Potter Wikia

Znáte tyto detektivní příběhy? Budete se na nový seriál dívat s námi?

Diskuze /6

merit

To je skvelá správa. Mám prečítané všetky tri knihy a Tom je výborná voľba, už ho vidím ako večne zachmúreného Cormorana ( vlastne je trochu ako Athos :) ).

9.9.2016 | 17:05:34
aulu

Knížky neznám, ale plánuju zakoupit a přečíst! A na seriál se už teď hrozně těším!

9.9.2016 | 17:24:00
Morengies

Tomovi fandím, ale vůbec si ho jako Cormorana nedokážu představit. Tak mě překvap, Athosi ;-)

9.9.2016 | 17:53:53
Kimberlly

Tak to sa neuveriteľne teším! :)

9.9.2016 | 21:23:44
Semiramis2002

To bude suprový :-D

11.9.2016 | 10:15:52
Ivusska

Zatím jsem knihy nečetla, ale stihnu to do premiéry seriálu, už se těším☺

12.9.2016 | 7:20:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás