The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody Prisoners of War

Rekapitulace epizody Prisoners of War

Rekapitulace epizody Prisoners of War

Pojďte si s námi zrekapitulovat osmou epizodu třetí řady, která nesla název Prisoners of War. Co vše se v ní událo?


9 0
29.7.2016

Tento článek obsahuje shrnutí osmé epizody Prisoners of War, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Královna se snaží vyjednat mír se Španělskem, ale tak trošku o tom zapomněla říct králi, kterému se rapidně zhoršuje zdravotní stav. Velkou oporou v těchto těžkých chvilkách mu je právě Treville, a královně zase pro změnu Aramis, který funguje jako poslíček dopisů Španělsku. Jestlipak tady někdo malinko netěží z této dlouholeté náklonnosti, nebo je to hlavně jen díky té perfektní španělštině, co?


(Královna s dopisem o mírových podmínkách Francie se Španělskem)

Aramis tedy vyráží na již několikáté tajné setkání se španělským velvyslancem, který tentokrát nedorazil. Překvapivě se ukáže Grimaud se svojí bandou žoldáků, kteří ho zajmou. Ještě předtím se Aramis snaží zničit dopis od královny hozením do ohně, ale díky Bohu ho stačí Grimaud včas zachránit, aby ho mohl ukázat svému novému parťákovi, Gastonovi :D A ten se takhle příšerně vyšňořil proč?

(Gaston s Grimaudem vymýšlí plány!)

To v paláci je rozruch, když se Treville probudí vedle prázdné postele. Kam zmizel král? Král je díky svým lékům krapet pomatený, takže se rozhodl vyrazit objevovat krásy a tajemství královské zahrady. Páni, kdo by řekl, že zde může objevit i hlemýždě :D Naštěstí brzy ho najdou mušketýři, kterým kupodivu začne vyprávět o Milady, což samozřejmě zarazí hlavně Athose. Porthos má spíše obavy, co by se stalo, kdyby viděl například kardinála!

( Král objevuje krásy své zahrady :) )

Královna dostane dopis z „Madridu“, který ji nařizuje, aby propustila všechny španělské zajatce výměnou za Aramise. Treville ani ostatní mušketýři nejsou z jejich společného plánu ani trošku nadšení. Musí tyto zajatce zachránit od oprátky, což rozproudí Marcheauxe, který začne veřejně špinit samotnou královnu! Mezi zajatci se D'Artagnan setkává i se svým bratrance Espoirem, který má viset za krádež jídla. D'Artagnana dost rozhodí, je na něj naštvaný, ale nakonec si vše vyříkají.

(D'Artagnan chce po Marcheauxovi, aby propustil i Espoira)

Také tu máme dlouho očekávaný návrat Milady. Teď vážně, všimli jsme si jen my, že se jí hezky zvětšil dekolt? :D Treville její návrat tušil, když slyšel zprávy z Londýna o vražedkyni z Francie na útěku, kapesníček s jejím znakem, který našel u krále mu to jen potvrdil! Nabízí jí práci přímo pro ni dělanou, vraždění pro korunu, ale Milady překvapivě odmítá a zajímá se pouze s svého manžela, Athose.

(Milady se zajímá pouze o Athose.)

Gaston společně s Grimaudem plánují zničit královnu. K pomoci jim slouží vévoda z Lotrinska, takový nepříjemný chlapík, který chce mít vše pod kontrolou a hlavně naléhá na Grimauda, že musí do předání španělských zajatců udržet Aramise živého. Což je pro Grimauda asi dost těžký úkol, i když musíme uznat, že to vážně zvládá až překvapivě klidně! Má však své plány, ve kterých pak hodlá všechny mušketýry dohromady zabít.

(Rozhovor Gastona a vévody z Lotrinska s přihlížejícím Grimaudem)

Mušketýři během cesty na místo předání španělských zajatců náhodně objeví Grimauda, který drží Aramise. Využijí šance, kdy on sám i jeho muži nic netuší a napadnou je. Athos je tolik zaslepený tím, jak ho chce mrtvého, že málem přijde o život! Překvapivě ho však zachrání ne moc oblíbený bratranec D'Artagnana, Espoir. V přestřelce a bitce mají převahu mušketýři, pro Grimauda to vůbec nevypadá dobře, ale tomu hajzlíkovi se opět podaří zdrhnout! Jak to pořád dělá? Je v tom vážně dobrý :D

(Schovávat se za Aramisem byl výborný nápad!)

V Paříží se rychle šíří pomluvy o královně, tudíž je na řadě, aby udělala nějaké gesto. Věrná přítelkyně Constance přichází s nápadem, kdy za finanční podpory královny se budou i chudí obyvatelé města učit psát a číst. Samotná Sylvie má z tohoto daru velkou radost a hned se vrhá do práce. A v tom už Grimaud podniká další plán, kdy pomocí právě tohoto daru vytvoří letáčky, na kterých je královna se svým „milencem“. Dav lidí začne šílet!

(Královna Anna obklopená rozzuřenými obyvateli města.)

Konečně je královi lépe, i když ne zrovna při dobré situaci. Samozřejmě ho neskutečně naštve jednání se Španělskem a pomluvy o královně. Vinu hned hází na Sylvii, kterou chce potrestat několika ranami bičem. Athos ji sice zachrání, ale až po tom, co schytá již několik ran. Netajíme se s tím, že ji moc nemusíme, ale tohle si opravdu nezasloužila…

(Athos zachraňuje již zbyčovanou Sylvii.)

Všemu samozřejmě přihlížela i Milady, která pochopila, že Athos je už někde jinde. Jejich první setkání po těch dlouhých letech bylo sice ze začátku velmi emotivní, tolik k sobě patří, ale asi být spolu nemůžou, i když bychom si to všichni jistě přáli. Z toho důvodu nakonec přijala Trevillovu nabídku. Opět uvidíme Milady v akci!

(Milathos)

Máte radost z návratu Milady? Očekáváte ještě nějaké ty Milathos scény nebo už je vše podle vás ztraceno?

Foto: BBC

Diskuze /5

Morengies

Tipl bych si, že Sylvie nakonec potká původní osud Constance :-(

29.7.2016 | 16:52:18
Liss93

Milady a Athos patří k sobě a mají ještě 2 díly na to se pořádně usmířit :)

29.7.2016 | 19:03:14
Amarthyus

Sylvie mi prostě k Athosovi nepasuje. Ideální by byl konec, kdy by se Athos a Milady usmířili a někam spolu odjeli. A D´artagnan by mohl být posléze velitelem mušketýrů. :)

29.7.2016 | 19:23:56
Ponine94

Kdo už viděl trochu scén dopředu, ví, že spolu Athos a Milady bohužel nebudou, ale také bych jim to moc přála. Sylvie jako taková mi nevadí, jen mě štve, že leze těm dvou do zelí. :D

Jinak ten díl byl báječný! :-) Už se nemohu dočkat devátého. Koukala jsem na trochu s anglickými titulky, ale to mě moc nebere, holt jsem líná překládat… :-)

30.7.2016 | 8:35:02
Barbra06

Moc se mi líbí, že se nikdo netají tím, že Sylvie není oblíbená :D

31.7.2016 | 21:34:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás