The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody We Are The Garrison

Rekapitulace epizody We Are The Garrison

Rekapitulace epizody We Are The Garrison

Za námi je finále seriálu, úplně poslední epizoda, která dostala název We Are The Garrison. Dočkali jsme se v ní opravdu důstojného zakončení, které si teď připomeneme v naší rekapitulaci.

9 0
4.8.2016

Tento článek obsahuje shrnutí desáté epizody We Are The Garrison, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Mušketýři se ani nestačí pořádně rozloučit se svým „taťkou“ Trevillem a už musí řešit zase toho proradného Grimauda, který tentokrát vymyslel opravdu velkolepou show, když vyhodí do povětří celou posádku a pak zmizí v dýmu jako Copperfield :D Teď vážně, že on navštěvuje nějaké ty kouzelnické hodiny? Mušketýři tímto utrpí spoustu ztrát, zničil jim jejich domov, ale jak Athos pěkně pověděl, posádka je vždy tam, kde jsou oni!


(Athos se jen tak nevzdává.)

Mušketýři jsou stále naživu, i když pro Grimauda už jen tři, necháme ho tedy v tom. Další nápad je navštívit osadu, kde si vezme pár obyvatel jako rukojmí a to včetně Sylvie, které je až podezřele často nevolno… Ještě, že je tu náš doktor Grimaud, který vše pochopí a hned si povolá i budoucího tatíka, aby mu tuto radostnou novinku oznámil, když to nedokáže sama mamina!

(Je to tak, Athos bude tatínek :) )

Dobrá, novinka je oznámena, takže po krátké bitce s mušketýry můžeme zase zmizet, i když tentokrát dost zraněný akčním D’Artagnanem, který pokračuje rovnou na jeho společníka Marcheauexe. Tomu říkáme souboj! Velmi krásná podívaná, vyloženě si ho užíval :) Fakt je, že Marcheaux nemůže být těžkým soupeřem asi pro nikoho, mečem máchal sice hezky, ale bez úspěchu, dostal co proto!

(D’Artagnan si Marcheauexe vychutnal pořádně!)

Mezitím královna Anna úspěšně zvládá regentství a vede mladého krále správnou cestou. Za doprovodu mušketýrů přijíždí do katedrály, kde se má uskutečnit obřad žehnání malého dauphina. Všichni pohromadě, další šance pro Grimauda! Jo, ještě žije, i když jsme měli obavy, že v té své schovce umře úplně sám. Naštěstí si přišel pro pomoc ke starostlivé Constance a pak v mžiku tradičně zmizel. Ne, tady už to hraničí s temnou magií :D

(Regentka Anna s malým králem míří do katedrály.)

Má v plánu udělat další výbuch, ale hned na začátku je prozrazen a celý jeho plán je zmařen díky D’Artagnanovi s Athosem. A konečně tu máme souboj, na který jsme tak dlouho čekali. Athos vs. Grimaud! Popravdě, trošku zklamání… Zraněný Grimaud byl v nevýhodě, takže mu to Athos natřel s přehledem. A pro jistotu ho ještě chvilku vymáchal pod vodou, co kdyby náhodou, u něj je možné vše! Athos odteď může znovu klidně spát.

(Vodní souboj Athose s Grimaudem!)

Vše tedy nakonec dopadlo dobře, královna Anna na doporučení Athose povyšuje Porthose na generála. Náš válečník Porthos se z povýšení raduje, stejně tak se radujeme i my, že konečně našel svou lásku, Elodie, se kterou bude vychovávat i její (jejich) malou dcerku. Aramis se stává ministrem, který bude jistě pečlivě dohlížet na růst malého krále a samozřejmě i na samotnou královnu. Athos si bere delší otcovskou dovolenku a kapitánství přenechává D’Artagnanovi. Milady teď nově pracuje pro královnu, takže sbohem Gastonku. Ale co je nejdůležitější, D’Artagnan konečně dostal svůj vlastní klobouk! :D

(Novému kapitánovi přeci nesmí chybět ani klobouk!)

Lepší finále jsme si snad už přát nemohli, opravdu důstojné zakončení! Jaký máte názor vy? Změnili byste třeba něco? Možná více Milady, kdyby to šlo?

Foto: BBC

Diskuze /3

Luuuu

Já jsem osobně spokojená s tím jak seriál ukončili. :) Sylvie mi přirostla během minuty ke srdci, takže se mi po Milady ani nezastesklo.

webmaster
4.8.2016 | 19:38:54
Ne-On

A Aramis se ještě mohl přejmenovat na Mazarina :-)

4.8.2016 | 22:56:59
Sasamol

Na ten klobúk som čakala 3 série. Neskutočne ma to potešilo. Mušketieri mi budú strašne chýbať, už teraz ich pozerám zasa od začiatku. :)

5.8.2016 | 8:58:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás