The Musketeers (Tři Mušketýři) Sedm důvodů, proč se těšit na třetí sérii

Sedm důvodů, proč se těšit na třetí sérii

Sedm důvodů, proč se těšit na třetí sérii

Alespoň podle Sami Kelsh z portálu CultBox, která po zhlédnutí první epizody přišla se sedmi důvody, proč by se podle ní měli lidé těšit na novou sérii. Proč by tomu tak tedy mělo být?


16 0
26.5.2016

Sami Kelsh z portálu CultBox si pro své čtenáře a fanoušky The Musketeers připravila sedm důvodů, proč by se podle ní měli těšit na vysílání nové, tedy třetí série. Stalo se tak nejspíše na základě její účasti na akci, která byla nedávno uspořádána v Londýně pro zástupce tisku a na které měli možnost zhlédnout první epizodu seriálu a zúčastnit se diskuze se zástupci herců a tvůrců seriálu.

Proč tedy sledovat třetí sérii? Foto: BBC


1.Aramis (Santiago Cabrera), který na konci druhé série odešel od mušketýrů, aby zasvětil svůj život církvi, stráví většinu úvodní epizody oblečený v slušivém odstínu klášterní modré. Je to dobrý pohled.

Aramis (Santiago Cabrera) v modré. Co na něj říkáte? Foto: BBC

2. Na rozdíl od prvních dvou sérií, ve kterých byl jeden hlavní záporák, nová série si pohrává s více vrstvami podlosti a s větším počtem záporáků, kteří nejenom, že mají své vlastní nekalé plány namířené proti té dobré straně, ale navíc se ne vždy shodnout i mezi sebou navzájem. Mezi nimi je tajemný a zlověstný Grimaud, představovaný Matthewem McNultym.

On je jak jakýsi druh mocné bouře, která jen čeká na to udeřit,“ řekl McNulty o jeho postavě. „A to tak nějak převládá přes celou sérii. On prostě jen buduje a buduje, a potom udeří, a to je to, co se mi na tom tak nějak líbí.

3. Výše zmíněný Grimaud tráví hodně času s dalším novým záporákem, Feronem, kterého s ohromným důvtipem hraje Rupert Everett.

Jedním z mnoha potěšení z práce na tomto seriálu bylo množství času, které jsem strávil s Rupertem, protože on prostě přinášel barevnost a zábavu do mé hluboké, temné intenzity,“ řekl McNulty.

Grimaud (Matthew McNulty) s Feronem (Ruppert Everett). Co přinese jejich spolupráce? Foto: BBC

4. Navzdory temnějším okamžikům, které nám byly v nových epizodách přislíbeny, lze očekávat i něco z té radostné, pošetilé zábavy, na kterou jsme si zvykli a kterou také tak milujeme.

Malý dauphin je nyní malým chlapcem a vypadá přesně tak rozkošně královský, jak byste mohli očekávat, a jeho příběhová linie v první epizodě je tak roztomilá, že při nedávném uvedení nové série v Londýně, účastnící se tisk při jeho přítomnosti vypustil kolektivní „ách“!

Král Ludvík (Ryan Gage) s malým Dauphinem (Robby Fisher). Foto: BBC

5. Očekávejte v první epizodě trochu nahoty. Neřekneme ze strany koho, kdy, ani jak, ale je tam.

6. Také očekávejte spoustu radostných soubojů a dobrodružství, které dělají z Mušketýrů takovou zábavu. „Oh, spousta,“ řekl Luke Pasqualino, který hraje D´Artagnana, na adresu toho, zda některé z těchto scén způsobily zranění v reálném životě.

Někdy je těžké rozlišit mezi tím dělat to pro kameru a dělat to doopravdy. Kaskadéři, se kterými pracujeme, oni jsou tak… – trochu je praštíš, a ptáš se jich „je to takhle ok?“, a oni na to „ne, pojď víc!“. Hrozně tě povzbuzují. Takže když pak uděláš několik záběrů a dostaneš se do toho, vyplaví se ti adrenalin do krve a všechno, a ty začneš házet rukama kolem sebe – samozřejmě je to všechno choreografie, ale kolikrát jsem vrazil svým loktem kaskadérovi do obličeje, je to šílené. Ale tobě se stávají takové věci taky, víte jak, mečem přes prsty, mečem do zadní části hlavy nebo i cokoli jiného.

To zní jako zábava, lidi!

Fotka z přípravy natáčené jedné z náročnějších scén. Foto: BBC

7. Tato série bude skutečně poslední, a seriál nám bude chybět, ale aspoň se dočkáme pocitu zakončení v závěrečné epizodě.

Myslím, že věci mají svou určitou přirozenou životnost, a myslím, že 30 hodin v této konkrétní situaci je obrovským množstvím epizodické TV k předání,“ říká výkonná producentka Jessica Pope. „A my jsme chtěli, aby to mělo vysokou úroveň, chtěli jsme dokázat sami sobě, že jsme zpracovali všechny ty největší příběhy, jaké jsme mohli, aniž bychom se dostali do situace, kdy už začneme sami sebe opakovat. A velkou věcí je také to, že jsme věděli, že toto je poslední série, mohli jsme tak s tím pracovat a mohla být s ohledem na to napsána. Takže místo toho, abychom zase udělali spíše neuspokojující, nejednoznačný konec v otázce toho, co se bude dít dál, věděli jsme, že můžeme udělat něco mimořádného, což jsme také v desáté epizodě udělali, a dát tak divákům a fanouškům všechno, co doufáme, že by chtěli vidět v závěrečné epizodě, a oslavit tak všech těch 30 hodin seriálu.

Vyvolávají ve vás tyto důvody pocit těšení se na novou sérii? Máte mezi nimi svého favorita?

Diskuze /1

Semiramis2002

Už se moc těším :-)

27.5.2016 | 17:09:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás