The Musketeers (Tři Mušketýři) Simon Allen a Simon J. Ashford odpovídali na dotazy fanoušků

Simon Allen a Simon J. Ashford odpovídali na dotazy fanoušků

Simon Allen a Simon J. Ashford odpovídali na dotazy fanoušků

My vám nyní přinášíme překlad těchto otázek a odpovědí, z nichž většina je zaměřena na třetí sérii seriálu. Odpovědi proto mohou obsahovat spoilery.


11 0
12.6.2016

Prostřednictvím portálu SpoilerTV bylo novým showrunnerům Simonu Allenovi a Simonu J. Ashfordovi předloženo několik všetečných dotazů, jejichž autory jsou přímo fanoušci seriálu. Velká řada z dotazů se týká třetí série, ale některé se vztahují i přímo k dvojici Simonů. My vám nyní přinášíme překlad těchto otázek a odpovědí, takže můžete zjistit jak si naše dvojka s dotazy poradila.

Simon Allen (vlevo) a Simon J. Ashford (vpravo) během natáčení seriálu. Foto: BBC


Jaké seriály, ať již stále běžící nebo již skončené, vás inspirují ve vaší práci, a jsou zde nějaké, u nichž jste si přáli, abyste se mohli podílet na jejich vytváření?

Simon J. Ashford: Vyrůstal jsem na skvělém akčně dobrodružném televizním žánru (na tehdejší dobu) jako byli „The Avengers“, „The Saint“, „Robin of Sherwood“, starý „Doctor Who“ a samozřejmě i původní „Star Trek“ – všechno tohle proniká do vaší duše. Udělá to z vás takového autora, jakým jste dnes. Nyní je zlatý věk pro velká televizní dramatická díla – všichni se můžeme učit z děl jako je Breaking Bad či Game of Thrones.

Simon Allen: Oba bychom zabíjeli za možnost psát „The Sopranos“.

Přátelství Aramise a Porthose – jsou mým nejoblíbenějším párem v seriálu, bude zde hodně Portamis interakcí v této sérii?

Simon Allen: Dívejte se – první epizoda něco z toho zodpoví …

Simon J. Ashford: Trochu jsme tím tentokrát zamíchali, ale ta hravá protichůdnost tam stále je…

Co čeká Porthose s Aramisem v nové sérii? Foto: BBC

Jak moc jste zapojení do obsazování hostujících rolí, a jsou zde nějaké náznaky, které nám můžete poskytnout ohledně možných navrátivších postav?

Simon Allen: Čtvrtá epizoda.

Simon J. Ashford: James Callis! (představitel Bonnaira – pozn. red.)

Simon Allen: A bývalý Doctor Who v té samé epizodě!

Jaké nové dobrodružství návrat Bonnaire přinese? Foto: BBC

Jsou zde nějaké epizodní role, v nichž se objevují členové štábu nebo jakékoli jiné skryté věci, na které bychom se měli zaměřit?

Simon Allen: Je tam vlastně hodně skrytých věcí!

Jak byste shrnuli cesty jednotlivých postav v této sérii?

Simon J. Ashford: Každý z mušketýrů se dává na cestu svého sebeobjevování a nakonec nachází nové a odlišné místo ve světě nad rámec mušketýrů (i když, pokud by to vůbec bylo potřeba…tak vždycky to bude všichni za jednoho!)

Simon Allen: Dám vám pouze jedno slovo vyjadřující jejich cestu – STRHUJÍCÍ!

Co vás činí nejvíce nadšené, že publikum uvidí v této sérii?

Simon J. Ashford: Lucien Grimaud ztvárněný brilantním Matthewem McNultym – a nový svět, který jsme my a herci a štáb vytvořili. Paříž je v této sérii postavou.

Simon Allen: Samozřejmě, že záporáci! Jsou to naše děti. A jak naše úžasné stálice reagují na nejpodlejšího mizeru, jaký kdy proti nim stál.

Lucien Grimaud (Matthew McNulty), nejpodlejší mizera, kterému podle tvůrců museli mušketýři čelit. Foto: BBC

Co čeká na Aramise a Anne? Vzhledem k tomu, že spolu mají dítě, tak se domnívám, že bude vždy existovat mezi nimi pouto, takže uvidíme ve třetí sérii vývoj jejich vztahu anebo jejich příběh skončil s koncem druhé série?

Simon J. Ashford: Mysleli si, že je po všem. Proboha, vždyť Aramis utekl do kláštera! Ale mezi nimi je tak zásadní spojení, že je tam celé nové dějství pro jejich milostný vztah…

Simon Allen: Je krásné sledovat, jak se to rozvíjí.

Aramis a královna…mají ještě naději? Foto: BBC

Jaká je třetí série v porovnání s předchozíma dvěma z hlediska dynamiky hlavních postav – uvidíme znovu návrat k bratrství a přátelství, prvkům ztělesňujícím mušketýry a více příběhů o jejích vzájemných vztazích?

Simon Allen: Je to nový svět. Na pozadí všeho je nyní vroucí, vzpurná Paříž plná sporů. To, co mušketýři viděli během války, je změnilo a teď přicházejí domů (kdy právě za domov bojovali) a jsou zneklidněni a rozrušení tím, co zde nalézají.

Simon J. Ashford: Budou mezi nimi panovat odlišné názory ohledně toho, co se děje a jak se s tím vypořádat. Jejich vzájemné vazby jsou však hluboké a pevné. Jejich bratrství přetrvává.

Došlo vlivem zkušeností z války k posunu ohledně D´Artagnana, aby již nebyl považován za mladíka s horkou hlavou, tak jako v první a druhé sérii?

Simon J. Ashford: D´Artagnan je pořád impulzivní a rychle jednající, ale jeho úsudek dozrál. Vlivem války dospěl.

Simon Allen: Pořád je v něm vášeň, byla však zmírněna jeho zkušenostmi. Nyní je tak ještě impozantnějším bojovníkem.

D´Artagnan jako nezkušený mladík s horkou hlavou v dobách první série. Foto: BBC

S ohledem na zmínky o údajném časovém skoku či časových skocích, je třetí série zaměřena na dlouhodobější zápletku, aby bylo možné se více zaměřit na ústřední postavy, namísto soustředění na epizodní příběhy?

Simon J. Ashford: Třetí je série je mnohem více serializovaná.

Simon Allen: Časový skok na dobu o čtyři roky později nám dal možnost přebudovat ten svět – ale komplikované vztahy a jejich důsledky (jako v případě Anny a Aramise) zůstávají.

Jakým výzvám jste čelili, když jste převzali roli vedoucích scenáristů a showrunerů seriálu, u kterého poběží již jeho třetí série a jaké jsou vaše ambice pro tuto třetí sérii?

Simon J. Ashford: Adrian Hodges nám zanechal úžasné pískoviště, na kterém si můžeme hrát. Bylo nevyhnutelné písek trochu přesunout a postavit si své vlastní hrady. Svět se změnil, ale postavy, které všichni tak milujeme, jsou stále v jeho středu.

Simon Allen: Dali jsme seriálu skutečnou dávku energie, vzrušení a nebezpečí. V tomto světě nic nemůže být považováno za pravdivé, bez toho aniž by se to ověřilo.

Co čeká Porthose?

Simon J. Ashford: Hodně věcí! Porthos je mušketýrem, který zpochybňuje svou roli, když je pryč z války, pryč od bytí vojákem bránícím svou zemi. Neví, proč se musel vrátit zpět do Paříže, když je tu Španělsko, které je třeba porazit.

Simon Allen: V Pařiží jsou ale ti hlavní nepřátelé! A pokud Paříž padne – padne celá Francie. Jedná se o obrovskou misi.

Simon J. Ashford: Dokonce na něj v průběhu série čeká i trochu romantiky…

S čím vším si bude muset Porthos ve třetí sérii poradit? Foto: BBC

Mou otázkou je, zda se objeví další příběhy týkající se pozadí jednotlivých postav (možná dokonce flashbacky?)?

Simon J. Ashford: Ve čtvrté epizodě se objeví někdo z Aramisovy minulosti a také tu máme pochopitelně návrat Bonnaira.

Simon Allen: Chtěli jsme, aby se třetí série hodně pohybovala vpřed. Je to hodně o tom, co se tam děje teď, co se děje v současné rozvrácené Paříži.

Byli by producenti/sce­náristi/herci otevření myšlence návratu v budoucnosti do světa, který vytvořili, aby tak byla využita látka zasazená do pozdější doby (jako je např. Dvacet let poté, Muž se železnou maskou)?

Simon J. Ashford: To bychom rádi!

Simon Allen: Grimaud se měl původně stát mužem se železnou maskou.

Simon J. Ashford: To jsem však VELMI RYCHLE zamítnul. Pokud bychom mohli dostat tu partu zase jednou dohromady – tak to rozhodně beru!

Jedna z věcí, na kterou jsem velmi zvědavá, je dynamika mezi královnou a mušketýry. V první sérii mušketýři a Treville odhalili kardinála a jeho pokus ji zabít a nechali to v jejích rukou, zatímco král byl ponechán v nevědomosti. V druhé sérii se vztahy mezi nimi posunuli kupředu, neboť královna na ně odkazuje jako na její přátele a pak v podstatě společně připravují plán, jak se vypořádat s Rochefortem. OPRAVDU se mi líbilo, jak bylo s celou tou věcí naloženo, a opět byl král tím posledním, kdo se o všem dozvěděl. (A to navíc očividně naštěstí ne celou pravdu.) Takže mě napadlo, zda v třetí sérii uvidíme další vývoj anebo čistě jen výsledek tohoto „zvláštního pouta“ mezi královnou a mušketýry (a Trevillem). Je to jako kdyby získali privilegium mluvit s královnou daleko přímějším a upřímnějším způsobem, protože královna ví, že jim může za všech okolností věřit.

Simon J. Ashford: V této sérii je hodně okamžiků, kdy jsou mušketýři jedinými přáteli královny. A také je tu k vypořádání ta věc s Aramisem…

Královnu čekají těžké chvíle, bude se moci spolehnout na mušketýry? Foto: BBC

Jak moc vlivu mají herci na jednání a dialogy jejich postav? Navrhují v těchto věcech změny?

Simon Allen: Ó ano!

Simon J. Ashford: Měli jsme s obsazením velmi dobrý vztah a vždy jsme navzájem spolupracovali. Vždy jsme jim naslouchali, a abychom byli spravedliví, tak stejně tak oni naslouchali nám.

Simon Allen: Myslím, že mé oblíbené poznámky pocházeli od Jamese Callise (herec hrající Bonnaira – pozn. red.). Spolu s Jess Pope (výkonná producentka seriálu – pozn. redakce) jsme s ním jednu sobotní noc vedli úžasný hovor, kdy jsme procházeli čtvrtou epizodu řádek po řádku. On se do toho v té epizodě opravdu ponořil, jak sami uvidíte! Během toho hovoru mi moje žena neustále přinášela šálky s čajem a já jsem neustále mumlal, že „To je Gaius Baltar! Já mluvím s Gaiem Baltarem!“ (Gaius Baltar je postava, kterou Callise ztvárňoval v seriálu „Battlestar Galactica“ – pozn.red.)

Jak se vypořádáváte s přepisováním, ke kterému musí v průběhu seriálu dojít vlivem různých okolností?

Simon J. Ashford: To záleží případ od případu. U seriálů jako Mušketýři je běžnou praxí, že showruneři vyhladí každou epizodu před tím, než se začne vytvářet.

Simon Allen: A v našem případě, jako showrunerů, zapracovat připomínky herců.

Simon J. Ashford: To se často týká hlavně tónu a toho, zda postava zní autenticky či ne. Pro každou epizodu jsme vytvořili dějovou linii s příběhovým producentem, dramaturgem a také naší výkonnou producentkou Jess Pope. Tyto dějové linie jsou pak předány hostujícím scenáristům.

Simon Allen: Také tam bylo několik těžkých scénářů, které bylo potřeba kompletně přepsat, ale bylo to dáno spíše zpracováním, než podílejícím se scenáristou.

Jaké jsou vaše oblíbené epizody z první a druhé série a jaké jsou vaše oblíbené kostýmy?

Simon J. Ashford: Nové mušketýrské uniformy ve třetí sérii jsou dost sexy.

Simon Allen: Já mám rád „Commodities“ z první série (což je také důvod, proč jsme chtěli tak moc zpět Bonnaira). A miluji všechny kostýmy! Měli jsme takové štěstí na návrháře – nejdříve Phoebe, potom Hayley. Úžasné!

Simon J. Ashford: „Commodities“ je oblíbená epizoda pro nás všechny a mě se také líbila epizoda „A Marriage of Incovenience“ z druhé série.

Epizoda „Commodities“ a první setkání s Bonnairem. Co přinese jeho návrat? Foto: BBC

Chtěla bych vědět, zda je tu šance pro čtvrtou sérii, a jestli někdo zemře v třetí sérii. Také bych chtěla vědět, zda má třetí sérii opravdu i druhý časový skok vedle toho počátečního čtyřletého.

Simon J. Ashford: Obávám se, že zde není žádná šance pro čtvrtou sérii.

Simon Allen: Od chvíle, kdy nám byla třetí série schválena, jsme věděli, že půjde o poslední sérii. Ohledně smrtí ve třetí sérii nemůžeme nic říkat.

Simon J. Ashford: Leda tak to, že několik úmrtí ve třetí sérii je.

Simon Allen: A žádný další časový skok ve třetí sérii není!

Na návrat Milady bylo odkazováno jako na odehrávající se v „pozdější části série“, což ve mně vyvolává zaujatost ohledně toho, kdy k tomu návratu dojde a jaký bude mít dopad na následné epizody.

Simon J. Ashford: Když jsme poprvé začali plánovat třetí sérii (což bylo v listopadu 2014), Milady byla obrovskou součástí příběhu. Chtěli jsme, aby dostala všechno, co kdy chtěla: bohatství, postavení, moc a potom aby to vše opět ztratila! A pomyšlení, co by se mohlo stát při jejím zjištění, že Athos má novou milenku…!

Simon Allen: Když jsme se dozvěděli, že Maimie nebude dostupná po většinu série, tak jsme to museli přehodnotit. Byli jsme kvůli Maimie nadšení jako její přátelé ale zdevastováni jako showrunneři! Zůstali jsme s ní v kontaktu a každý dělal první poslední ve snahách dostat ji zpět.

Simon J. Ashford: Jsme Maimie velmi vděční, že nám mohla věnovat pár dní během posledního natáčecího bloku. Milady se vrací v osmé epizodě, kdy navazujeme tam, kde jsme její příběh opustili.

Simon Allen: Visí tam nad ní otazník – je tím chladnokrevným zabijákem, za kterého ji svět považuje? Nebo je něco víc? Tento její příběh vede až přímo do posledních okamžiků desáté epizody.

Milady se vrací. Jaké bude zakončení jejího příběhu? Foto: BBC

Jaký je od doby druhé série vztah mezi králem a královnou? Objeví se ve třetí sérii nějací členové rodiny či přátelé královny, ať ji ze Španělska nebo z Rakouska?

Simon J. Ashford: Mezi nimi je to napjaté. Ludvík se soustředí na dauphina. Vynakládá vše do svého dědice, který je budoucností Francie a královnu tak zanedbává.

Simon Allen: Ludvíkův bratr Gaston vstoupí do seriálu ve třetí epizodě – je hraný Andre Flynnem, který je zcela nový a nevyužívaný a úžasný!

Simon J. Ashford: Ve čtvrté epizodě se objeví také Ludvíkova sestra.

Ve třetí sérii se můžeme těšit na Ludvíkova bratra Gastona (Andre Flynn). Foto: BBC

Budou mít čtyři mušketýři mezi sebou navzájem vůči sobě stejné propojení, přestože je teď Athos kapitán? Budou zde nějaké propagační aktivity s herci před tím, než začne třetí série nebo třeba live tweetování s herci během vysílání každé z epizod?

Simon J. Ashford: Pořád jsou to přátelé a bratři ale přinesli jsme mezi ně i určité napětí. Athos učiní některá rozhodnutí, se kterými ostatní ne vždy souhlasí.

Simon Allen: Poměrně brzy během třetí série si mušketýři začnou uvědomovat, že možná stojí na špatné straně. Jsou to stále muži velké cti ale jejich cesta třetí sérii je především o hledání toho, co přesně to znamená.

Simon J. Ashford: Jdou cestou od bytí královskými mušketýry k mušketýrům patřícím lidu.

Simon Allen: Co se týče promo aktivit, tak tento týden máme promítání pro tisk spolu s Lucou, Tomem, Matthewem McNulty a několika dalšími členy obsazení. Také věřím, že Rupert se chystá udělat pro nás několik rozhovorů a v příštích několika týdnech bude trailer na BBC One.

Simon J. Ashford: Simon tweetuje, já ne. Já mám svůj život.

Simon Allen: To je pravda! Viděl jsem to! Pokud budu moci, tak se pokusím o live tweetování.

Budou mušketýři začínat na BBC America dříve, než v jiných zemích? Víte, jaké další země budou vysílat třetí sérii?

Simon Allen: Byli jsme tak nedbalí v odpovídání na tyto otázky, že to už běží v mnoha jiných zemích! Podle toho, co jsem zjistil, tak Mušketýři poběží místo na BBC America na Hulu.

Simon J. Ashford: Pochopil jsem, že to bylo rozhodnutí BBC Worldwide, které financovalo seriál.

Ústřední čtveřice při cestě za novým dobrodružstvím. Foto: BBC


Co na otázky fanoušků a odpovědi obou Simonů říkáte? Zaujal vás některý z dotazů a zejména pak odpověď na něj?

Diskuze /1

nikata

Už aby byla Milady zpátky :)

13.6.2016 | 21:26:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás