The Newsroom
95/100 - 60×

The Newsroom

Inteligentní, aktuální a vtipný The Newsroom přibližuje zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice. Soustřeďuje se na moderátora Willa McAvoye (Jeff Daniels), výkonnou producentku MacKenzie, kterou s Willem pojí společná minulost, a celý tým redakce neustále se honící za novou informací a jejím ověřením, aby mohli být na zpravodajství, které dělají, právem hrdí.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Jeff Daniels (Will McAvoy), Emily Mortimer (MacKenzie McHale), Sam Waterston (Charlie Skinner), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Thomas Sadoski (Don Keefer), Alison Pill (Margaret Jordan), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Grace Gummer (Hallie Shea), Dev Patel (Neal Sampat), Marcia Gay Harden (Rebecca Halliday), David Harbour (Elliot Hirsch), Jane Fonda (Leona Lansing), Chris Messina (Reese Lansing), Adina Porter (Kendra James), Chris Chalk (Gary Cooper)

Zprávy v The Newsroom Ep.1

Zprávy v The Newsroom Ep.1

V první epizodě seriálu The Newsroom vidíme, jak se z ne moc důležité zprávy o havárii vrtné plošiny v Mexickém zálivu stává jedna z nejdůležitějších zpráv několika dalších měsíců. Pojďme si tedy shrnout informace, které o této nešťastné události víme.

0 0
23.7.2012

Plovoucí vrtná plošina Deepwater Horizon byla postavená v roce 2001 jihokorejskou společností Hyundai Heavy Industries a byla schopná pracovat v hloubkách až 2 400 metrů. Vlastnila ji firma Transocean a do září 2013 ji měla pronajatou firma BP. V dubnu 2010 pracovala na vrtu v hloubce asi 1650 metrů, 80 km jihovýchodně od pobřeží Louisiany a v závěrečné fázi, kdy probíhalo jeho zpevňování betonem, dolšlo dne 20. dubna 2010 k velké explozi. Všichni pracovníci kromě 11 nezvěstných byli evakuováni. Požár, který následoval, se bohužel nepodařilo uhasit a o dva dny později se plošina potopila.

V takovýchto případech má vrt okamžitě uzavřít speciální uzávěr, který bohužel selhal a ropa z vrtu vytékala do moře. Ropná skvrna měla o tři dny později rozlohu 1500 km a 30. dubna dokonce pokrývala skoro 10 000 km. Pobřežní mokřady státu Louisiana, což je ekologicky citlivá oblast kvůli líhním mnoha mořských živočichů (krevety, ústřice, krabi) a domovu řady ohrožených ptáků, zasáhla ropa 19. května.

Firma BP nejprve tvrdila, že z vrtu denně uniká asi 800 tisíc litrů ropy, ale později přiznala, že to bylo 15 až 16 milionů litrů. Podle expertů tak celkem uniklo do Mexického zálivu 71 až 147 milionů litrů ropy. Ve srovnání s předchozím největším neštěstím podobného typu, což byla havárie tankeru Exxon Valdez, ve které uniklo 41 milionů litrů ropy, je toto několikanásob­ně horší.

Velitel pobřežní stráže 28. května oznámil, že se podařilo ucpat vrt speciálním bahnem. BP však 30. května přiznala, že bahno nepomáhá a dalším pokusem bude nasazení speciálního ventilu. Dále se zvětšující ropná skvrna zasáhla 2. června ostrovy při pobřeží amerických států Alabama a Mississippi a přiblížila se na 15 kilometrů k pobřeží Floridy. Oznámení prvního částečného úspěchu přišlo z BP 4. června. Šlo o to, že se pomocí speciálního trychtýře usazeného ponorkami dařilo odčerpávat cca 1 tisíc barelů ropy denně z celkem denně unikajících 12 až 19 tisíc barelů.

Únik ropy se podařilo úplně zastavit nasazením zařízení vážícím 40 tun na ústí vrtu a uzavřením jeho ventilů 15. července a následovalo zabetonování havarovaného vrtu. Firmě BP vznikly od počátku havárie do konce května náklady v souvislosti s likvidací škod ve výši přibližně 990 milionů dolarů. Navíc přislíbila převedení 20 miliard dolarů na vázaný účet, ze kterého budou hrazeny náklady na čištění pobřeží i škody způsobené místním rybářům a dalším firmám.

Zdroj: Wikipedia, Google

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama