The Witcher: Blood Origin (Zaklínač: Pokrevní pouto)
48/100 - 73×

The Witcher: Blood Origin(Zaklínač: Pokrevní pouto)

Co stálo za zrodem zaklínačů, kteří chrání obyvatele Kontinentu před monstry? Právě na to se zaměřuje krvavý původ zaklínačů zasazený 1 200 let před narozením Geralta z Rivie. Tehdy se totiž střetly světy lidí a elfů a na povrch vyšly první zrůdy, se kterými bylo potřeba se vypořádat.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sophia Brown (Éile Slavice), Laurence O'Fuarain (Fjall Kamenný), Michelle Yeoh (Scían), Lenny Henry (Balor), Huw Novelli (Callan Bratr Smrt), Jacob Collins-Levy (Eredin Bréacc Glas), Amy Murray (Fenrik), Francesca Mills (Meldof), Mirren Mack (Merwyn), Minnie Driver (Seanchaí), Zach Wyatt (Syndril Cullwyn), Lizzie Annis (Zacaré), Joey Batey (Marigold), Dylan Moran (Uthrok Jednovarlý), Samuel Blenkin (Avallac'h)

The Witcher: Blood Origin

Zaklínač: Pokrevní pouto je první hraný prequel seriálu Zaklínač, jenž vznikl roku 2019 na streamovací službě Netflix. Tvůrci seriálu si tehdy kladli otázky týkající se Konjunkce sfér, události, během které se střetly světy lidí a elfů, a tak na základě těchto otázek nakonec vznikla tato minisérie.

Na rozdíl od původního seriálu nemá tato minisérie svou pevnou knižní předlohu, a tak měli tvůrci v tomto ohledu volnou ruku. Hlavním strůjcem seriálu je Declan de Barra, kterému sekunduje Lauren Schmidt Hissrich. Seriál měl premiéru 25. prosince 2022 a měl pouze čtyři epizody, po kterých skončil.


(Noví hrdinové, nová dobrodružství. Foto: Netflix)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Witcher: Blood Origin

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VUDU1

Mne sa to celkom páčilo…ale bolo to krátke :-( – kto má rád kúzla, trpaslíkov, rozprávky pre dospelákov tak potom do toho ..... jediné čo by som vytkla bol dabing plný vulgarizmov

3.11.2023 | 11:30:21
Pecik

Jedna hvězdička navíc za Merwyn.

17.10.2023 | 22:46:44
Evan

Fakt těžký hodnotit. Asi jsem to čekal horší. Srovnatelné s 2. řadou hlavního seriálu (kvalitou i co se týče zapracováním do světa Zaklínače). Jako nějaký fantasy by to ušlo, s tím světem to má společnou jen tu konjunkci sfér a název :-D no za soundtrack 8/10, příběh 4/10, scénář a filmařina obecně tak max. 5/10, postavy 2–7/10 (třeba Skřivanice docela dobrá, měla potencionál, i herečka v poho… Scian naopak strašně nevyužitá a zbytek jen do počtu… ještě trpaslice celkem ušla)… za to, že se to bralo moc vážně a za každou cenu se to snažilo vytvořit mytologii světa (která už ale hotová byla) po svým a zprznilo to 1/10… celkem teda asi tak 45 procent s odřenýma elfíma ušima :-P škoda, že to tak odflákli, aby to bylo honem honem hotový, než bude 3. řada… zasloužilo by si to víc práce

29.7.2023 | 23:43:10
martin2

Mě to tak hrozné nepřišlo, za každý fantasy seriál jen dobře

24.4.2023 | 12:39:18
Robot_Bender

Zlo!

17.1.2023 | 11:04:06
klokin

Jedna z nejhorších věcí co se kdy dostala na obrazovky. Série působí dojmem nepovedeného nízkorozpočtového studentského projektu. (Náklady na každý díl původně šestidílné série přitom byly 7–10 mil USD – stejné jako cena epizody v 1. sérii Zaklínače). Netflixové museli ztratit i poslední špetku soudnosti, že takový paskvil pustili ven. Možná tím chtějí ztrestat kritiky hlavní série Zaklínače – po tomhle zážitku si každej dvakrát rozmyslí dát míň než 100% :D

14.1.2023 | 16:37:34
jua.fre

Kritizuje se zde negativně, dokonce vulgarismy, jednou bych Vám přál, aby někdo takhle hodnotil Vaši práci. Mnohá kritika je absolutně ubohá, kdy uživatel napíše „špatný“, ale čím konkrétně? Nebo jen někdo někde slyšel či četl, že kritikům se seriál nelíbí a vzal to za svůj názor? Nevím, svět je zvláštní. K mému hodnocení, nemohu hodnotit příběh měl-li být podle nějaké předlohy a měl-li se něčeho držet (za mě neměl). Nečetl jsem knihy, nehrál jsem hry, nicméně za mě se jedná o poměrně povedený fantasy příběh, který nabídl několik zajímavých zvratů. Ale hlavně mi nabídl variantu, jak mohlo dojít k události, o které se hovoří v seriálu Zaklínač. Na mě to bylo trochu rychlé, příběh by si zasloužil jít víc do hloubky. Dal bych 4*, ale chci trochu vykompenzovat „kritiky“ tady.

13.1.2023 | 8:13:08
verwegen

nejhorší na všem je že vůbec někdo udělá něco jen na 4 epizody a z toho je většina času nuda.

10.1.2023 | 7:58:14
PStark

Jediné plus je to vysvětliní ale jinak je to strašná blbost.

4.1.2023 | 9:26:22
1

Konec Pokrevního pouta

Seriál The Witcher: Blood Origin byl pouhou minisérií, a tak v roce 2022 odstartoval i skončil. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Witcher: Blood Origin se odehrává v širším univerzu, jehož součástí je i seriál The Witcher. Pro fanoušky The Witcher: Blood Origin je tento další projekt samozřejmostí, a proto byste měli vidět i jej. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama