This Is Us Otázky na tvůrce: Uvidíme Williama dále v show?

Otázky na tvůrce: Uvidíme Williama dále v show?

Otázky na tvůrce: Uvidíme Williama dále v show?

Dan Fogelman, tvůrce seriálu, odpověděl na otázky, které se týkají poslední básně Williamova příběhu. Zjistěte v článku, co všechno má na srdci člověk, který napsal ono impozantní rozloučení.


10 0
2.3.2017

Williamova poezie byla nakonec dopsána v jeho rodném městě Memphis. Plný strachu z přechodu do jiné říše sbírá poslední slova pro svého jediného syna. A při svém posledních výdechu vchází do náruče matky, která mu nasadila brouka do hlavy v podobě cestě za sebedestrukcí. Pojďme se podívat na slova člověka, který píše takto nádherná slova, jež vás dohnaly k slám.

Jak dlouho jste plánoval epizodu, ve které jsme viděli naposled Williama?


Dan Fogelman: To bylo v plánu už od počátku show, že v několika posledních epizodách uděláme speciální epizodu s výletem. Původně jsem si myslel, že zavítáme do New Orleans, odkud by i William pocházel. Je tam tolik úžasných prvků, se kterými se dá pracovat, ale s Johnem Glennem jsme se domluvili, že najdeme nějaké specifičtější místo, a tak jsme se dostali k Memphis.

Randall byl překvapený u konce epizody a snažil se vyjednávat s lékařem se slovy: „Ne, ne, vždyť má ještě několik měsíců.“ Takže jste ho mohli déle udržet při životě. Tak proč tohle načasování?

Šlo o pár věcí. Prvně a především, podle mě život nejede celou dobu podle pravidel jako obyčejná televizní show, víte? Postavy ve vašem životě neumírají jen ve finále řady či seriálu. Postavy prostě neodchází přesně v rytmu, jak se očekává. Před osmi lety jsem přišel o mámu nečekaným a traumatickým způsobem. Zemřela během chirurgického zákroku, který neměl ohrožovat její život…

Omlouvám se.

Svět se točí opravdu pomalu, když ji vidíte, jak bojuje o svůj život. Poté jsem ztratil tetu, která byla nemocná a nečekaně zemřela. Nikdo nebyl připravený. Při pohledu do zpětného zrcátka jsem na tohle myslel při psaní scénáře. Hledal jsem jiné způsoby, jak momenty zachytit jinak než na film. Když se podíváte na Jackův život, můžete ho ztratit, ale vždy zůstane na malbě, na které se každý z nás celý život podílí.

Je tu i okamžik, kterým jsem odkazoval na mou situaci v nemocnici. Silná věta, která mi nadobro uvízla někde v podvědomí. „Je mi to líto, ale vaše teta nemůže opustit tuto nemocnici.“ Podobnou věc řekl doktor i Randallovi.

Řekl jste, že plánujete stálou účast Williama v show. Stejnou věc vidíme u Jacka, ale jak to bude fungovat s Willem? Uvidíme ho i v posledních dvou epizodách?

Uvidíte ho v příštím díle, ale ve finále nebude, protože se jedná o epizodu, která je zaměřená na Jacka a Rebeccu. Will však bude stále součástí show, ale budeme ho vídat jinak, než jste zvyklí u Jacka. U Jacka se zaměřujeme na minulost, ale jak to chcete udělat u Williama? Museli bychom přecházet přes rodinu Randalla, což nemůže být stále součástí série. Pořád nad tím spekulujeme.

Jak to vzal Ron, když jste mu řekl, že nastal čas pro odchod jeho postavy?

Na začátku jsem mu řekl, jaký máme plán, ale neřekl jsem mu, jak to chceme provést. Když přicházíte o postavy, nemusí mít jen Ron námitky. Ten s tím byl smířený, ale zato Susan ke mně stále chodila, že nejsou připraveni. Mluvila o světě. Že ho miluje tolik lidí, a proto ho nechtějí opustit. Ale Ron trvá na tom, že všechno se vztahuje k příběhu. A myslí to vážně. Tihle lidé jsou rodina, a tak je pro nás William důležitou postavou. Nejen pro nás, ale i pro ostatní, kteří si ho zamilovali. My na to nějak přijdeme.

Změní se nějak Randall, až se závoj smutku zvedne?

Randall bude v příští epizodě silně krvácet. A to bude pokračovat v druhé sérii. Poučení, které se mu v tomto díle dostane, zní: „Čas je omezený. Jsi skvělý člověk a už jsi zvítězil, tak je naprosto v pořádku, pokud se chceš uvolnit a vše vypustit.“ Randall se bude snažit najít rovnováhu, odkaz svého otce, a dokonce zamíchá kartami, což ovlivní druhou sérii.

Zdroj článku: Entertainment Weekly

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E08: Number One

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO


Překlad: @Kubc6a, @Packa, @MagicBrownie
Přečas: @badboymajkl
Titulky sedí na verze This Is Us:

  • … HDTV.x264-SVA
  • … 720p.HDTV.x264-AVS

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál This Is Us

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v 8. - 10. díle?

Co nás čeká v 8. - 10. díle?

Následující tři epizody se zaměří na naši Velkou trojku a poodhalí nám tajnosti okolo Kevina, Kate a Randalla. Kevin se začíná ztrácet. Kate se musí postavit nové hrozbě a Randall čelí těžkému rozhodnutí.

Váháte, zda se kouknout na This Is Us?

Thumbnail Play icon

Recenze první řady

Edňáci hodnotí seriál This Is Us

Edňáci hodnotí seriál This Is Us

Stanice NBC nedávno odvysílala nový dramatický seriál, který svým příběhem oslovil i naši redakci. Umí stále NBC vyrábět kvalitní seriály? Pojďte se tedy podívat, co na první sérii říkají redaktoři.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie z natáčení

Fotografie z natáčení

Narozeniny

Hlídejte si nás