True Detective (Temný případ)
93/100 - 376×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Herečka Jodie Foster se ujme hlavní role ve čtvrté řadě Temného případu

Herečka Jodie Foster se ujme hlavní role ve čtvrté řadě Temného případu

Dřívější zvěsti se nakonec staly skutečností. Známá filmová herečka Jodie Foster se zhostí ústřední role nadcházejícího příběhu seriálu Temný případ.

18 0
27.5.2022

Herečka Jodie Foster, známá především díky roli Clarice Starling z hororového filmu Mlčení jehňátek, si zahraje hlavní roli v nadcházející čtvrté řadě Temného případu, který bude opět produkovat stanice HBO. Ta se tedy k seriálu po letech opět vrácí, protože doposud poslední série měla premiéru roku 2019. Tím se potvrdily všechny letošní zvěsti o pokračování.

V pokračování, které bylo pojmenováno jako Night Country, si Foster zahraje detektivku Liz Danvers, která bude vyšetřovat nový temný případ. Kromě toho bude herečka na nové řadě pracovat i jako producentka. S tvorbou seriálu bude pomáhat tvůrci Barrymu Jenkinsovi a scenáristce a režisérce Isse López.

Čtvrtá řada se bude odehrávat v Ennisu na Aljašce. Zde zmizí šest mužů z arktické výzkumné stanice, které se detektivka pokusí najít. Nebude na to však sama, Liz Danvers po nich bude pátrat minimálně se svou kolegyní Evangeline Navarro, která doposud nebyla obsazena.

Pro Jodie Foster je účast v tomto seriálu výjimečná především v tom, že jde o její první seriálovou roli, kterou si zahraje v dospělosti. Dříve sice vystupovala v seriálech, ale to v době, kdy byla ještě dítě. Poté se věnovala pouze filmové tvorbě, kvůli čemuž se vyhýbala seriálům, ve kterých maximálně namluvila několik epizodních rolí.

Zdroj článku: Deadline; Zdroj anotačního obrázku: Sony

Diskuze /2

jose8

Tuhle **** prosím ne :D

27.5.2022 | 19:56:45
garvon

Super, Aljaska a k tomu Jodie Foster. Docela se tesim

29.5.2022 | 19:42:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama