True Detective (Temný případ)
93/100 - 376×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Mahershala Ali a třetí Temný případ: Kvůli hlavní roli jsem poslal fotku dědečka

Mahershala Ali a třetí Temný případ: Kvůli hlavní roli jsem poslal fotku dědečka

Osm nových dílů temného kriminálního případu uvidí diváci 13. ledna 2019, tedy přesně za měsíc. Zazářit v nich má oscarový herec Mahershala Ali, který získal hlavní roli detektiva Waynea Hayse. Tvůrci seriálu s ním přitom vůbec nepočítali a psali pro něj vedlejší postavu. Ali je však přesvědčil.

17 0
13.12.2018

Třiačtyřicetiletý Mahershala Ali, držitel Oscara za vedlejší roli ve filmu Moonlight (a známý taky třeba ze seriálů House of Cards nebo Luke Cage), v nedávném rozhovoru pro magazín Variety přiznal, že scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto původně psal novou sérii s bělochem v hlavní roli.

(Takhle vypadá propagace třetí série. Foto: HBO)

Ali původně dostal nabídku na vedlejší roli, herec to ale odmítl. „Mohl jsem hrát vedlejší postavu, druhou nejdůležitější po té hlavní. Ale říkal jsem si, že tohle jsem přece dělal celou svou kariéru. Teď je mi 43 let. A kdybych se do hlavní role nedostal teď, tak možná už nikdy,“ vysvětlil herec, proč tlačil na Pizzolatta, aby mu roli dal.

Přesvědčit se ho snažil i tak, že mu poslal fotky svého dědečka, který byl policistou. Napsal mu k tomu: „Černošští policisté už v šedesátkách existovali. Myslím, že by to váš příběh jen vylepšilo, pokud by hlavní roli ztvárnil černoch.“ A dodal, že by seriál díky tomu mohl pracovat s tím, jak se právě černoch jako detektiv v Arkansasu setkával v roce 1980 s rasismem. A Pizzolatto mu po několika dnech přemýšlení dal za pravdu.

(Původně měl hrát Mahershala Ali druhé housle. Foto: HBO)

Stanice HBO ke třetí řadě Temného případu vydala na přelomu října a listopadu první trailer. S českými titulky si ho můžete pustit na našem webu. O samotném příběhu si můžete víc přečíst v našem starším článku z letošního srpna. Podívat se můžete i na plakáty v naší krátké fotogalerii.

Třetí série True Detective má premiéru 13. ledna 2019. Stanice HBO ji ale pro několik šťastlivců uvede v předstihu už v prosinci. A to v osmnácti (převážně texaských) kinech řetězce Alamo Drafthouse. Jejich návštěvníci uvidí zdarma první dva z osmi nových dílů už příští týden, 18. prosince. Tou dobou tedy zřejmě vyjdou i první recenze diváků a kritiků.

Diskuze /1

Sonka234

Chvalabohu, že rolu nakoniec dostal on, pretože je absolútne skvostný! Nuž ale prekvapuje ma, že taký pán herec musel Pizzolata presviedčať, teda posielať mu fotku svojho starého otca a tak.

20.1.2019 | 21:07:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama