True Detective (Temný případ) Příště uvidíte finále druhé řady: Omega Station

Příště uvidíte finále druhé řady: Omega Station

Příště uvidíte finále druhé řady: Omega Station

Už zítra se rozetne druhý Temný případ. Po zvratové sedmé epizodě nás čeká samotný závěr, ve kterém půjde o vše. Stanice HBO nás láká na finále, které nesmíme propásnout.

26 0
9.8.2015

Thumbnail Play icon

Diskuze /31

Krokev

Lituji, že jsem trávil čas sledováním tohoto shitu, který se nedá srovnávat s famózní první sérií. Doufám, že trojka už nebude. To bylo vážně utrpení

#2 RustCohle
10.8.2015 | 21:01:04
RustCohle

#1 Krokev: Ľutujem že som strávil čas čítaním tvojho komentu. Dúfam že už si viac príspevkov od teba nenájdem.

#11 jbl
10.8.2015 | 21:09:07
Rust Cohle

Srovnávání druhé řady s první se zřejmě neobejde u žádného dílu. Finále bylo povedené a člověku i ta husina stoupla. Co se všeobecně 2. řady týče, byla kompletně odlišná od té předchozí. A proč taky ne? Mně se taky líbil ten nádech okultismu a Rustovo sociopatické vyjadřování víc než politikaření v nějakým Californským prdelákově, ale změna je život a já osobně doufám, že další řada nabídne zase jinej kout špíny tohoto světa.

10.8.2015 | 22:16:48
HeisenbergWW

Jak muze takovy „shit“ nekdo napsat…Neda jise srovnavat sezony a druha sla proste proti proudu a konec byl takovy, ze si clovek rekne, ze to tak melo vsechno byt.. Jestli bude treti, tak se nehorazne tesim pac vim, co od znacky True detective cekat a nezklame me to…

10.8.2015 | 22:17:43
Dawemorraless

Mě se líbil Frank. Vince mě hodně překvapil…Konec se mi moc nelíbil s těma mexikáncema mi to přišlo zbytečný. 2 serie dle mě není lepší než 1 ale i tak kvalitní....... a politika je svinstvo

10.8.2015 | 23:40:43
lupul15

Jasně, první řada byla Temná, druhá už ne. Ale True Detective to bylo se vším všudy. Naprosto geniální herecké výkony a třetí řada prostě být musí.Závěr mě hodně bolel, takhle bych to asi nezakončil, ale oproti první řadě změna. Obě řady byly zcela jiné, ale stejně fantastické.

11.8.2015 | 1:54:24
wishmasterX

Poslední díl provází dva zásadní průsery … Nejde o to, že zemřely v podstatě obě hlavní postavy, ale jakým způsobem … Velcoro – „musím vidět ještě syna“ aneb klasická scénka z béčkové kriminálky, kdy v okamžiku, kdy se podíval na fotografii bylo jasné, kam to bude celé směřovat … Navíc šel najisto k tomu školnímu hřišti, to nosil sebou rozvrh hodin ?! A to sledovací zařízení v plastové krabičce, opravdu veliký problém tohle rozbít, nebo prostě nasednout do jiného auta … A Frank, jak ho ti Mexikáni našli, když měl úplně jiné auto, které mu dali „pánové z cukrárny“ ? Oni Franka udali Mexikánům, když jim navíc slíbil dalšího půl milionu, pokud se dostane ze země, má to nějakou logiku ? :-/

#8 transka #9 lupul15 #13 JordanSemyon
11.8.2015 | 3:27:01
transka

#7 wishmasterX: S Velcorem to žádnou logiku dle nemá. Naprosto debilní vyústění skvěle zahrané postavy. Naprosto to pomdrali. S tím Frankem to možná jde nějak okecat. Frank sebou vezl milion dolarů, takže ho cukrárna práskla a dostala toho půl mega hned.

11.8.2015 | 12:09:14
lupul15

#7 wishmasterX: Je to šok, o tom žádná. V první sérii to dopadlo dobře, teď už ne. Co se týče toho školního hřiště, nejspíš věděl, že mají přestávku nebo tak něco, takže tam byl. A u toho Franka si myslím, že ho ti „cukrárňáci“ práskli.

11.8.2015 | 13:52:17
jbl

Ten závěr byl opravdu ubohý, všichni se chovali jak banda idiotů a děj se zase vlek a vlekl. Škoda přeškoda, skvělí herci co se opravdu snažili, ale scénář byl naprostá sračka.

11.8.2015 | 20:30:16
jbl

#2 RustCohle: Zkus trollit na nějakém slovenském webu.

11.8.2015 | 20:31:23
Lady Vamp

Otevřené konce nemusím. Nevím , jestli si spravedlnost našla ty prodejný hajzlíky co v tom jeli..jinak si myslim že happy end pro všechny hrdiny jsem asi ani neočekávala-temný případ se to nejmenovalo jen tak pro nic za nic. Pokud by byla v plánu třetí série,byla bych ráda a těšim se.

11.8.2015 | 21:24:22
JordanSemyon

#7 wishmasterX: Tym ze Ray nastupil do svojho auta o ktorom zistil ze ma sledovacie zariadenie a v podstate sa tak vzdal, zachranil svoje decko. Keby sa tomu snazil vyhnut a zobral si ine auto resp taxi whatever isto by sa mu vyhrazali smrtou chlapca ked uz ho mali vystopovaneho. Mne to logiku dava i ked je to bohapusty shit ale uprimne co sme cakali, happy ending a love story s Bezzerides? Z celej serie som mega nadsena rovnako ako som bola z tej prvej. Obzvlast Vince Vaughn a Rachel McAdams predcili moje ocakavania

#15 bublifuk
11.8.2015 | 23:48:01
Rumek88888

Tak ten poslední díl, to byla hrůza se vším všudy. Nejde mi o to, že téměř všichni umřeli, nejsem zatvrzelý zastánce šťastných konců, ale toto se opravdu hoooodně nepovedlo. Těšil jsem se a teď jsem akorát nasraný, že jsem u toho strávil tolik času.

12.8.2015 | 14:16:20
bublifuk

#13 JordanSemyon: Také si myslím, že přesně to byl důvod, proč do toho auta sedl. Prostě na něj měli příliš silnou páku.

12.8.2015 | 15:47:22
MrCrow

Jsem jedinej, komu ten konec nevadil? Já tedy nečekal nějaký větší happyend, ale rozhodně bych to nepovažoval za špatný konec, za mě rozhodně skvělá celá řada.

#17 padawanpetr
12.8.2015 | 17:28:49
padawanpetr

#16 MrCrow: Nejsi jediný. Před chvíli jsem to dokoukal a jsem naprosto spokojen. Druhá řada byla skvělá. Nemůžu říct, jestli je lepší nebo horší než první, protože jsou naprosto odlišné. Doufám, že třetí řada bude a nabídne zase něco nového.

12.8.2015 | 17:49:06
s3DimenT

Teda… seriál sa mi páčil, na finále som sa veľmi tešil ale bolo to také uťahané a nudné, že som musel preklikávať. Určite to šlo urobiť aj lepšie. Škoda.

12.8.2015 | 19:14:47
wishmasterX

Tu páku na jeho rodinu / synu v podstatě měli od začátku, co se schovali v tom motelu a proč preventivně nezlikvidovat jeho synu, ženu, co kdyby něco věděli, takhle se tam nechat rozstřílet je prostě kravina, zvlášť, když se jim nevydal dobrovolně, takhle se nechová člověk, který „žije“ jen pro svého syna … Myslím, že happyend tady nechtěl a nečekal nikdo, ale prostě způsob smrti obou postav je fiasko, ale přesto doufám v další řadu, tak či tak, herci parádní a jejich výkony taky … Ps: Co tady pořád někteří melou ty nesmysly s Temným případem, kterénský český název, který s True Detective má společného jako Slunce Seno s Matrixem a koho to nudí, že musel „překlikávat“ by měl zvolit „kvalitu“ ve stylu Fast and Furious …

#21 matesguess
12.8.2015 | 21:50:35
s3DimenT

Jou jou… všetci melú nezmysli len jedine tvoj a jedine tvoj názor je ten pravý a správny a hneď na tvoje odporúčanie idem zvoliť inú „kvalitu“. :D PS: Milujem obmedzených ľudí.

12.8.2015 | 23:52:19
matesguess

#19 wishmasterX: Jsem s tebou. Nemůžu říct, že by se mi konec vyloženě líbil, ale celkově smekám klobouk, jak před výkony herců, tak před každým, kdo se na tomto podílel (a doufám, že bude podílet i nadále). Napsat něco ve smyslu, lituji toho, že jsem nad tím strávil tolik času, může napsat leda mentálně zaostale zaujatý retardér, který miluje hepyendy a předpovídatelné konce (jako již zmiňovaného Fast and Furious – neviděl jsem ani jeden díl, díky bohu). Tady se scénáristům podařilo překvapit nejednoho fanouška a za to jsem rád.

13.8.2015 | 0:36:05
Sexytron

Jak by řekl Ed Řiťák: TO BYLA ALE SRAČKA :) ve většině epizod zbytečně roztahaný děj jako např. to Frankovo nekonečné loučení – „2 týdny!…nebo míň“, spousta jmen ve kterých byl problém se vyznat. Ta epická přestřelka, útěk z chaty bez škrábnutí, s holkou a s dokumentama v kapse atd. :D Někteří záporáci žijí a plácají se po ramenou, za to z těch hodných přežijí jen ženský + malej Velcoro?! Ano jistě, ženy musí přežít, nějaký ten happy end tam být musí, aby nebyli recenze tak negativní, LOL. Přidám se k ostatním a musím konstatovat, že sledování byla ztráta času. Třetí řadu ať si strčí za klobouk.

13.8.2015 | 12:07:32
Lothar135

Z konce jsem byl hodně nešťastný. I to, že vlastně obě mé oblibené postavy zemřeli (Colin a Vince:)) a hodně taky to JAK zemřeli. To s mexikáncema ne že by nedávalo smysl, ale bylo to naprosto zbytečné a pro děj zcela nevýznamné, jako by prostě scénáristé hledali cestu, jak se pana mafiána zbavit…opravdu nezajímavý konec to byl.

A Velcoro? Jak jim nakonec jen tak vběhl pod palbu? Mohl se aspoň snažit bojvat, vždyť měl předtím plnou hubu řečí o tom, jak musí pomstít svého kamaráda gay policajta:). Aspoň toho zkorumpovaného policejního šéfa mohl vzít s sebou…to by byl mnohem lepší konec a tolik by nevadilo, že Velcoro umřel.

13.8.2015 | 17:18:25
CaroLinne

A je to tu – naprosté zklamání jak z příběhu celé série tak z finále druhé řady.. Celou sezónu jsem hltala každičké slovo, přehrávala si každou scénu, všímala si různých detailů, abych porozuměla tomu, co na dvojce vidí ostatní, ale nenašla jsem zhola nic .. Úvodní znělku jsem musela přetáčet, jak mi nehorázně lezla na nervy :D po skončení každého dílu jsem kroutila hlavou se slovy: ,,A to je jako všechno?,, V porovnání s první sérií (A ano, porovnávám! Je totiž s čím!) je tohle tak slabý odvar, že bych si raději zapnula reprízu Odložených případů. Vaughn a Farrell do toho sice dávali všechno, dojem mi ovšem kazila McAdams, které jsem zkrátka tu její drsnou stránku nevěřila. Nezbývá mi nic jiného, než popřát tvůrcům hodně štěstí při natáčení série třetí. I když dvojka nenasadila laťku vysoko, hledat tak nadané herce bude asi hodně náročné :) adios

#28 andrevs
15.8.2015 | 12:38:15
Darw

Každý život má svou trajektorii, ze které už od určitého bodu nejde utéct – i tak by se dala shrnout druhá řada, kterou máme právě za sebou – a musím říct, že série to byla znovu brilantní. Ještě než celý děj odstartoval, všechny postavy měly svou určitou porci potu a špíny jak na rukách, tak i v myšlenkách, a i v tom bylo celé kouzlo příběhu, který se odvíjel dál – nikdo nepřicházel úplně „čistý“ (protože takoví lidé zkrátka na téhle planetě nežijí…), na druhou stranu ani zdánlivým „křivákům“ nebylo v závěru lhostejné, jak se věci okolo mají a z různých důvodů (peníze, odplata, očištění jména atd.) šli z vlastního přesvědčení do víc než nejisté akce. Příběh samotný nebyl pro svoji rozvláčnost úplně přehledný – stejně ale sloužil hlavně jako zrcadlo právě pro vývoj postav. První i druhou řadu přesto spojuje významné pouto – zlo a špína mezi lidmi existovaly, existují a existovat budou a žádná dvojice ani čtveřice pátračů zkrátka nikdy nerozbije celé sítě, ve kterých všechny nejrůznější zvrácenosti vznikají (ať už tvrdí konkurenční tzv. „kriminální seriály“ cokoli…) Jakmile se daly věci do běhu, magnetismus osudu to přebíral pevně do rukou – Paul, který po návratu z války, odhalení jeho „tajemství“ a rozvíření nejasných zmatků v jeho hlavě neměl žádnou skutečnou motivaci žít, ochránil alespoň své dvě nejbližší, přestože ani jednu nijak přesvědčivě nemiloval. Jako jediný neměl v závěru příliš možností si volit, přesto si tuhle zmateně kladnou postavu smrt našla jako prvního – jeho život už neměl žádný pevný bod. Stejně tak i Ray se „odsoudil“ dávno před tím, než celý příběh začal – spravedlnost, kterou vzal před lety do svých rukou, kompletně změnila jeho život a přechod na „dobrou“ stranu (kam podle mého vnitřně vždycky patřit chtěl) mu paradoxně uškodil. Pod vlivem událostí dokázal uvažovat chladně, jako prototyp kajícího se záporáka bral sympatie všude okolo, jeho konec se ale přesto nedal odvrátit – na rozdíl od Paula ale svoji ženu a dítě, které svojí na první pohled nepochopitelnou obětí v lese zachránil, skutečně ze srdce miloval. Frank měl ze všech možností daleko nejvíc, přesto i po dokonané odplatě pod vahou vlastní pýchy prohrál hru o svůj život – když byl na samém konci požádán o svůj oblek, všichni jsme přece věděli, že ho z ruky v žádném případě nedá… Zatímco před všemi událostmi vždycky balancoval na hraně okolností, které udával a tvořil on sám (i hluboko za hranou zákona), cizí napřažené ostří už odhadnout nedokázal (a ani z podstaty nechtěl). Stejně jako každého předešlého, i jeho byla škoda, ale trajektorie osudu si dříve nebo později všechny „poznamenané“ našla bez rozdílu. Z hlavní čtveřice tak přežila jen Ani, která jako jediná neměla žádný hluboký vrub a hlavně – v případu měla od začátku skutečně jako jediná správnou motivaci přijít věci na kloub a odhalit špínu na sluneční světlo (bez ohledu na peníze, satisfakci atd.) Suma sumárum – 8 hodin v pomalu stupňovaném tempu stálo za to a ze závěru série skutečně mrazilo. I všudypřítomný zákon schválnosti „co se může pokazit, pokazí se“ o sobě dal hned několikrát vědět – v životě zkrátka všechny plány a improvizace nevycházejí, spíše než happy endy se až na drobné ostrůvky momentálního štěstí na světě rodí pravý opak – i proto je True Detective obsahem i zpracováním tak blízký a zajímavý…

16.8.2015 | 15:25:01
Krasty

To musí být člověk hodně velkej mentál, aby na něco 8 dílů koukal a ve finále se mu to vůbec nelíbí – to na to mnozí koukali jen proto aby pak mohli napsat jaká to byla sračka??? Mě se to líbilo, bylo třeba občas si nějaký díl pustit 2× aby se člověk lépe zorientoval…konec byl hodně smutnej, ale stejně jako teď mnozí vyčítají že to dopadlo s hlavními hrdiny neslavně tak na konci prví řady hodně lidí psalo, že je sere ten happy end…takže se nelze nikdy zavděčit že:D.

#27 Rennatka
19.8.2015 | 8:20:30
Rennatka

#26 Krasty: Souhlasím… nikdo vás nenutil na to koukat. A nevím proč to porovnáváte s 1. sérií (stejná blbost jako mezi sebou porovnávat AHS), kdyby natočili 2. sérii se stejnou tematikou (jako byla v jedničce) tak nadáváte taky, že nepřišli s něčím novým. Druhou sérii jsem viděla dřív než první, možná proto mi tak přirostla k srdci… Každopádně děj byl skvělý a postavy také. Někdy sice bylo trochu těžší se ve všem orientovat ale o to víc mě to bavilo. Konec 2. série hodně hrál na city a bylo to o nervy, fandila jsem Rayovi i Frankovi do poslední minuty… Za sebe musím říct že jsem s touto sérií spokojená. A celkově nechápu kde berete tu potřebu se k něčemu pořád špatně vyjadřovat a pomlouvat… Kdyby se mi to nelíbilo tak sem ani nepíšu…

21.8.2015 | 13:27:04
andrevs

#24 CaroLinne: Ja som tiež porovnával s prvou sériu. Tá mi prišla idiotická, záporák bol vymletý satanistický idiot. Dvojka omnoho premyslenejsia a temnejsia.

26.8.2015 | 23:13:49
Atenecka

Právě jsem to dokoukala a musím říci, že jsem z konce smutná. Druhá řada se mi líbila více, než řada první. A aspoň mi nezhnusila žádné slovo (epesní sem kvůli jedničce vyřadila ze slovníku xD). Pokud už chtěli Raye zabít, tak to, že se mu neuploadnula ta nahrávka je zbytečná „krutost“. Frank byl chlap až do konce a doopravdy sem mu přála aby svojí ženu v těch bílých šatech potkal… A moc se mi líbilo, že to nebylo překombinované a jasně to zapadlo do sebe. Herecké výkony úžasné a Vince Vaughn, jak sem ho nikdy neměla ráda, mě velmi překvapil. A ta přestřelka (většinou to při přestřelkách nebo při automobilových honičkách přetáčím) ta byla epická .-). S druhou řadou jsem velmi spokojená a už se těším na třetí.

30.8.2015 | 1:21:35
Felicita8

Podľa mňa nie je vhodné porovnávať 1. a 2. sériu. Boli totiž úplne odlišné ale kvalita tam ostala. Nechápem ako niekto môže napísať, že ľutuje stratu času pri pozeraní seriálu. Veď keď sa mi nepáči tak prestanem pozerať a hotovo :D Veľmi sa teším na 3. sériu a hlavne na ďalšieho herca, ktorý zmení môj názor a na konci si poviem „veď on je vynikajúci herec“ :D

9.9.2015 | 23:29:24
Madafaka888

Nevítě někdo kdy se dozvíme jestli bude 3 serie?

25.9.2015 | 22:12:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěžte o knihu 200 nejlepších seriálů všech dob

Mějte ve své knihovně přehled těch nejlepších seriálových skvostů. Tři z vás mají šanci vyhrát knihu 200 nejlepších seriálů všech dob. Zapoj se do soutěže i ty.

Román Nica Pizzolatta

Reklama

Tip na čtení

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Druhá řada seriálového Temného případu vy­měnila rozlehlé a ponu­ré louisianské bažiny za industriální město Vinci v okresu kalifornského Los Angeles. Co ale tohle Vinci vlastně je? Přestože se totiž jedná o město fiktivní a existující pouze ve světě True Detective, není tak úplně smyšlené.

Nejlepší postavy

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Hlídejte si nás

Partneři

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK