The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Damon Salvatore

Damon Salvatore

Charismatický upír, který se zamiluje do přítelkyně svého mladšího bratra. Velký potížista.

Sezóny 8
2009 - 2017

Damon je starší bratr Stefena Salvatoreho, oba dva se narodili v 19. století. Má italské předky, ale vyrůstal v zakládajícím se městě Mystic Falls. Zde poznal překrásnou Katerinu Petrova, kterou vzal jejich otec Giuseppe Salvatore pod ochranná křídla. Místní ale odhalili, že je Katerina upír, a tak všechny upíry zavřeli v kostele a zapálili ho. Damon i Stefan zemřeli, když se snažili Katerinu zachránit a od té doby žije Damon jako upír, kterému na nikom už nezáleží a jeho jediným cílem je osvobodit Katerinu. Když však blíže poznává Elenu Gilbert, zamiluje se do ní a díky její ochraně i znovu sbližovat se svým bratrem.

Ve 21. století začne znovu žít v Mystic Falls, kam se snaží tajně zapadnout. Nejdříve se spřátelí s místní šerifkou Elizabeth Forbes a poté i s učitelem Alaricem Saltzmanem, který se stane Damonovým nejlepším přítelem.

Damon Salvatore je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MakovaPanenka

Impulzivní, náladový, sobecký. Ve skutečnosti asi dost obětavý, citlivý a závislý na lidech, které měl rád. Nepotřebuje se za každou cenu všem zavděčit jen proto, aby byl oblíbený, čemuž rozumím. Ve své podstatě asi nejvíc konstantní postava, která svůj charakter a vztahy k druhým nezměnila několikrát během jedné řady. Smířený s tím, že je upír a užívající si výhody z toho plynoucí. K jeho smůle zamilovaný do ženských, co ho vlastně nechtěly a využívaly (Katherine i Elena). Nejlepší na celé sérii byl asi vztah mezi ním a jeho bratrem.

25.4.2024 | 18:39:44
RachelBlue

Myslím, že v reálu byste okolo takového člověka nestrávili větší množství času. To, jak s lidmi, o kterých tvrdí, že je má rád, zachází je hnusné. On sám má problém obvinit sám sebe ze svých špatných rozhodnutí a raději zodpovědnost za něj dává na bedra těm okolo, především Stefanovi a Eleně, ubližuje lidem okolo sebe a nedělá nic proto, aby se aspon omluvil, pořád je to jenom „Tohle jsem já a měnit se nebudu“ a bohužel mu to vychází, protože většina postav má pud sebezáchovy na bodu mrazu. Nikdo by s ním nevydržel, nikdo mi nemůže tvrdit, že to tak není.

2.5.2022 | 13:12:22
Whitewolf114

To je moje lásenka prostě! Od dílu 2×08 patří oficiálně mezi mé největší miláčky. Na úplným začátku mělo jít o prvního nepřítele, ale já v něm vždycky viděla něco víc. Hrozně se mi tu líbilo, jak tvůrci s Damonem na začátku zacházeli…Stefan řekne, že Damon je prostě špatný, zlý a nic lepšího v něm prostě není, klasický jednobarevný záporák a mezitím uvidíme Damona, jak se dívá na spící Elenu a hladí ji po tváři…pak jdeme do vzpomínek obou brášků a opět můžeme vidět, jaký Damon vlastně byl. Tohle je úžasný, protože nic nemůže být prostě černobílý. Přijde mi, že mu hodně křivdili…celý seriál pronásledovaný slovem „sobec“? Jako proč? Všichni se pomalu divili, kým byl v závěru seriálu, ale proč? Těch otazníků by mohlo být…to je ale teď jedno… NAVŽDY V MÉM SRDCI!!

19.12.2021 | 1:19:54
Annie_tvd_tw

Nejlepší moje jedna z nejoblíbenějších tvd postav miluju ten jeho sarkasmus a že je takový bad boy I love him<3

26.8.2021 | 9:42:34
Rosemarie1554

Damon je láska. Je to proste bad guy, ktorého všetky dievčatá zbožňujú. A ja tak isto.

6.6.2021 | 17:23:10
Spiders 01

Nejlepší

25.1.2021 | 16:07:47
Elis Malfoy

Láska do konce života, ale s Elenou ho nemám ráda.

Rada pro Damona: Vykašli se na Elenu, ta holka ti nesahá ani po kotníky. Buď radši se mnou ;)

14.8.2020 | 19:42:22
Sigmoel

Za Tylera a Lexi + když byl s Elenou tak to nešlo vydržet

5.4.2020 | 1:19:32
Emanuela20

Najlepšia postava, super hlášky, a ako pár s Elenou boli super

8.1.2020 | 0:48:29
zaandulee

Nejlepší postava, sympaťák a sexy. <3

3.10.2019 | 16:58:58

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama