The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Elena Gilbert

Elena Gilbert

Obyčejná dívka, která přijde tragickou nehodou o své rodiče a je na vše sama. Zájem o ni dostanou dva pohlední upíři, kteří jsou zároveň bratři.

Sezóny 7
2009 - 2017

Elenu vychovávali manželé Miranda Sommers Gilbert a Grayson Gilbert jako svou vlastní. Teprve po jejich tragické smrti, kdy se jí a jejího bratra Jeremyho ujme jejich teta Jenna Sommers, zjišťuje, že je adoptovaná. Eleniny biologickými rodiči jsou její dosavadní strýc John Gilbert a jeho první láska ze střední Isobel Flemming.

Elenin svět se otočí vzhůru nohama, když do jejího rodného města Mystic Falls přichází upír Stefan Salvatore, do kterého se na první pohled zamiluje. Časem si však vybuduje komplikovaný vztah i s jeho bratrem Damonem, který je jak nebezpečný tak i velmi přitažlivý, který se do ní zamiluje. Elena se tak ocitá, zatímco bojuje se svými pocity, v milostném trojúhelníku.

Elena je nejlepší kamarádkou Bonnie Bennett a Caroline Forbes. Navíc je dvojnicí Kateriny Petrova, která oba bratry proměnila, a která sama je potomkem Tatii, která zpečetila Kletbu Slunce a Měsíce.

Elena Gilbert je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MakovaPanenka

Nepatřila mezi moje oblíbené postavy. Protivná rozmazlená holka, kolem které se pořád všichni točili. Do většiny problémů se dostala sama, tím, že si začala s upírem, tím, že měla potřebu se pořád do všeho vměšovat. Spousta lidí z jejího okolí umřela v podstatě díky ni. Co se týče bratrů Salvatorů, manipulovala je v podstatě oba celé 4 série. Tvrdila, že miluje Stefana a stejně běhala i za Damonem, v podstatě mu pořád dávala naději. Dělalo ji dobře, že o ni mají zájem oba. Neuměla se rozhodnout. Oba bratři by udělali nejlíp, kdyby ji nechali být. Sledovala jsem ten seriál před 15 lety, kdy jsem byla ve věku protagonistů a už tehdy ji brala jako otravnou třídní hvězdu strhávající na sebe pozornost. O 15 let později a druhém shlédnutí pořád zůstává pocit manipulativní toxické osoby.

25.4.2024 | 18:31:06
RachelBlue

Elena tomu dávala taký pocit normálnosti, byla skvělá kamarádka i starší sestra, která se o všechny kamarády starala až s mateřskou péčí, měla své morální zásady, koníčky. Vyzařovalo z ní takové hřejivé teplo domova. To se mi na ní líbilo. Byla ale příšerná upírka a vztah s Damonem její postavu nadobro zničil. Ve jménu lásky k němu popřela v podstatě všechno to, co jsem vypsala a celý její život se soustředil jen na ten vztah, co ničil zpočátku minimálně dobrou postavu. To mi vůči ní bylo vždycky líto. Tyhle toxické vztahy by měli být spíše odstrašný příklad.

2.5.2022 | 12:47:11
Annie_tvd_tw

Nemám ji prostě ráda ale je dobrá kamaradka

26.8.2021 | 9:39:11
Rosemarie1554

Aj keď viem, že väčšina ľudí ju nemusí, ja som ju mala veľmi rada. Boli síce chvíle kedy by som ňou najradšej riadne potriasla nech sa spamätá, ale i tak bola za mňa super. Mala som ju rada od úplneho začiatku. A aj keď sa mi páči, že skončila s Damonom stále sa neviem rozhodnúť s kým by som ju videla radšej. Páči sa mi aj to čo má so Stefanom. Ich láska je skôr taká pokojná, milučká a majú medzi sebou takú …akoby som to len nazvala? Čistú lásku? Asi tak nejako. A s Damonom je to skôr o tej vášni a že keď sú spolu tak žijú naplno. Je to niečo ako osudová láska alebo niečo podobné. Nie div, že sa nevedela tak dlho rozhodnúť, ktorý je ten pravý pre ňu :D

6.6.2021 | 17:18:24
Niklausbest

Nesnášel sem ji už od začátku vše se točilo kolem ní nejdřiv stefan sem stefan tam a pak ji hrábne skočí do postele z damonem , vždy když měla přijít její smrt tak sem doufal že se tak stane , a její upírství my lezlo krkem , v 7 serii my ubec nechyběla ,

9.4.2021 | 4:00:24
Spiders 01

Od začátku jsem jí neměl rád

25.1.2021 | 16:04:50
Elis Malfoy

Otravná Mary Sue. A Damona chci pro sebe!

14.8.2020 | 19:39:35
bloody_maniac

Elena je taková ta klasická kráska, ne opravdu zajímavá… ale pořád jí mám ráda :)

26.6.2020 | 16:06:39
FaithOriginal

Dokonalý příklad toho, jak se dá zkazit na začátku dobře vypadající postava -.- Elena začala dost dobře a byla jednou z mých oblíbenkyň, ale už od 2. série to s ní šlo strašně z kopce… Stala se z ní hrozná fňukna, pak ten její vztah s Damonem (Delenu jsem nikdy nemusela, ten pravý pro ni vždycky zůstane Stefan, ale zase můžu Steroline, takže mám trochu dilema :D) a její upíří já mi většinu doby lezlo krkem -.-

20.4.2020 | 12:16:58
Kon111

Otravná a ufňukaná

13.8.2019 | 13:33:56

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama