The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Johnathan Gilbert

Johnathan Gilbert

Všemi nenáviděný John Gilbert, který je strýčkem Jeremyho a možná ještě něčím víc Eleny.

Sezóny 4
2010 - 2017

John je bratrem Elenina „otce“ Graysona, ale později se dozvídáme, že on je skutečným biologickým otcem Eleny, kterou měl s Isobel Flemming. Oba byli ale dost mladí na to, aby vychovávali dceru, a proto jí John dal svému bratrovi Graysonovi. John je členem rady, je si vědom existenci upírů a také ví skutečnou identitu bratrů Salvatorů. Po bratrovi John zdědil rodinný magický prsten (svůj věnoval Isobel), který mu zabraňuje zemřít nadpřirozenou­ smrtí.

Do Mystic Falls se John vrací, když se dozví, že Jenna chtěla prodat rodinnou kancelář. Je to také on, kdo informuje šerifku Elizabeth Forbes, že upíři z města nezmizeli, protože se pravidelně v nemocnici ztrácí balíčky krve. John se také snaží získat vynález svého předka Johnathana Gilberta, který umožní odhalovat upíry. Johnovi se podaří tento přístroj získat a použít. Tím jsou všichni upíři z hrobky nalezeni a zabiti. Později se za Johnem vydává Katerina Petrova, která mu usekne prsty a vrazí nůž do břicha.

John je později vyléčen Stefanovou krví a opouští Mystic Falls. Před odjezdem ještě věnuje svůj prsten Jeremymu. John se vrací na scénu, když zjistí, že Elena je v nebezpečí kvůli tomu, že jí hledá Klaus. Dozvídáme se, že John není až tak úplný záporák, jak se zdálo. Celou dobu Elenu chránil a zabil upíry v hrobce jen proto, aby nemohli říct Klausovi, že Katherine v hrobce nebyla, což by znamenalo, že je naživu a to by přivedlo Klause do Mystic Falls, kde by určitě nalezl Elenu. Když má Elena zemřít během Klausova rituálu, John se obětuje a Bonnie na něj svalí kouzlo, které zajistí, že po smrti Eleny nasaje Johnovu životní sílu a Elena tím obživne. John ale umírá.

Johnathan Gilbert je…

  • bratrem Graysona Gilberta (†)
  • otcem Eleny Gilbert
  • strýcem Jeremyho Gilberta
  • vzdáleným potomkem Johnathana Gilberta (†), Christophera Gilberta (†) a Samanthy Gilbert (†)

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
bloody_maniac

všichni ho nesnášeli, já ho měla ráda :)

26.6.2020 | 16:31:42
hyena

ja som ho mal vzdy rad,pekne vedel zatopit tym debilnym upirom :)

7.5.2017 | 18:00:45

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama