The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Niklaus Mikaelson

Niklaus Mikaelson

Původní upír, který je zároveň hybridem a právě tato kombinace z něj dělá jednoho z nejnebezpeč­nějších vůbec.

Sezóny 5
2011 - 2016

Niklaus, nebo také Klaus a Nik, je členem rodiny Původních upírů, na kterého čarodějky seslaly kletbu, aby potlačily jeho vlkodlačí část, neboť jeho biologický otec pocházel z rodu vlkodlaků. Za tento čin Klaus zabil svou matku.

Klaus byl proměněn v upíra v 10. století svou matkou jako obrana, která má sloužit proti nepřátelským vlkodlakům. Jeho otcem je vlkodlak a jeho matkou je čarodějka Esther, Mikael je pouze nevlastní otec. Klaus má celkem šest sourozenců.

Elijah a Klaus měli stejnou lásku, Tatii, o kterou neustále soupeřili. Když byli oba proměněni v upíry a museli tak vypít lidskou krev, byla to krev právě jejich lásky, která jim pomohla dokončit proměnu. Klaus tak přibližně tisíc let zkoušel kletbu, ke které je zapotřebí měsíční kámen a obětovat upíra, vlkodlaka a dvojnici, zrušit. Poprvé se mu to téměř podařilo, ale Katherine se dověděla pravdu o svém budoucím osudu, a tak se ji podařilo utéct a proměnit se v upíra, aby byla pro jeho plán nepoužitelná. Klaus si to nenechal líbit, a tak se jí pomstil tím, že našel a vyvraždil celou její rodinu.

Když se dovídá o nové dvojnici, Eleně, okázale přichází do Mystic Falls splnit svůj plán. Jeho plán však nesahá pouze ke zrušení kletby, ale vytvořit si neporazitelnou armádu hybridů, jakým je i on sám. To se mu nakonec také podaří, když kletbu zlomí a později se se Stefanem vydává hledat vlkodlaky, aby je proměnil v hybridy. Poté, co zjistí, že k přeměně potřebuje vlkodlak ještě krev dvojnice, povede se mu to.

Když Stefan pomůže Klausovi zabít jeho otce Mikaela, který ho celý život honil, Klaus propouští Stefana ze svých služeb. Ten, který ztratil vše, se rozhodne Klausovi pomstít a ukradne mu rakve s jeho rodinou, která se postupem času objeví na scéně, když Damon vytáhne dýku ze srdce Elijaha a ten osvobodí své zbylé sourozence. Rodina Původních se tak po staletí dává opět dohromady, brzy se ale rozpadne, když jejich stále žijící matka na ně svalí kouzlo, které zajistí, že když zemře jeden, zemřou všichni.

Niklaus Mikaelson je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Annie_tvd_tw

Skvělej záporák miluju ship Klaroline

26.8.2021 | 9:47:26
Rosemarie1554

Klaus je proste Klaus. Je dokonalý bad guy. Najviac sa hodil ku Caroline.

6.6.2021 | 18:36:55
Niklausbest

Nejlepší postava ze všech Nikdo semu nevirovná ani v TVD ani v TO vždy byl krok napřed at jeho.linii nebo vražděním škoda že už se tam tak často neukazuje

9.4.2021 | 4:08:39
bloody_maniac

nejlepší postava všech dob! nejlepší! nejlepší…nevím, jestli to je tím úžasně talentovaným charismatickým hercem Josephem Morganem…ale prostě! chef's kiss + KLAROLINE, nejlepší ‚pár‘ všech dob

26.6.2020 | 16:21:46
Emanuela20

Po Damonovi druhá najlepšia postava seriálu, aj keď odišiel do TO. Fanúšik KLAROLINE. :)

8.1.2020 | 0:54:54
Jiri007

tak s Damonem asi nejlepší postava, obdivuji ho že se s ničím nepaře a vždycky si jde za svym za jakoukoli cenu a neohliži se ale tež se mi libi když občas uděla dobre gesto, a libil se mi s Caroline protože jsem fanoušek Klaroline, a to jeho ahoj lasko bylo fakt nezapomenutelne a ten jeho usměv taky.

redaktor
24.5.2019 | 16:10:40
mishska

Jsem fanouškem Klause Mikaelsona <3 Prostě v TVD jsem si ho hrozně oblíbila, nejvíc s Caroline! <3 Já si teda myslím že je celkem škoda že z TVD přešel do The Originals :/ Vždy A Navždy #KLAROLINE <3

5.5.2019 | 21:16:34
FaithOriginal

Nejlepší. Postava. Celého. TVD. Universe. Prostě paráda, ale pak najednou ze dne na den začne běhat za Caroline jak pes za vlastním ocasem?! Prostě trapas. Klaroline je jediný ship tohoto seriálu, který jsem nikdy neshipovala a nikdy nebudu. Klaus sám za sebe byl dokonalý. Právě to nejlepší na něm bylo, že se staral jen sám o sebe (s výjimkou rodiny), prostě si neustále šel za svým, i přes mrtvoly, a pak ho úplně pokazili. Ještě že odešel do NO, do kterého Caroline pak stejně nacpali -.- Ještě nemám TO dokoukané, ale jediné, čeho se bojím je, že si fanoušci tu Klaroline stejně vyřvali -.-

7.11.2018 | 19:46:41
hyena

vzdy som ho mal rad aj ked bol dost mierny na hlavne postavy,slabo im strpcoval zivot na moj vkus…

7.5.2017 | 17:59:47
Val-K

Úplný miláček celého seriálu. A když ho vidím s Caroline, jsou zcela ňuňu :)

30.4.2017 | 20:45:55

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama