The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Tyler Lockwood

Tyler Lockwood

Vlkodlak, který je posléze proměněn v hybrida, a připoután ke svému stvořiteli Klausovi.

Sezóny 8
2009 - 2017

Tyler je syn Richarda a Carol Lockwoodových, jedné ze zakladatelských rodin Mystic Falls a také členů rady. I když jeho rodiče ví všechno o místních upírech, Tylerovi je vše utajováno, což vede také ke špatnému vztahu k oběma rodičům, zejména otci. Jako všichni muži od Lockwoodů má i Tyler v sobě vlkodlačí gen, který se aktivuje, když zaviní něčí smrt. To Tyler taky udělá a stane se vlkodlakem. Do této záležitosti ho zasvětí jeho strýček Mason, který si prošel úplně stejným obdobím jako Tyler.

Tyler zpočátku chodil s Vicki, Mattovou sestrou, o kterou ho ale připravil Jeremy, který si k Vicki vybudoval zvláštní vztah. To nastartovalo nenávist mezi Tylerem a Jeremym, což vyústilo také ve rvačku. Když je později zařízení Johnathana Gilberta aktivováno, aby odhalilo všechny upíry, přístroj zapůsobí i na Tylera, který zrovna řídí auto a nabourá. Dozvídáme se, že vynález působí na všechny mystické bytosti, čímž Tyler je, ale doteď o tom nevěděl. Až teprve strýček Mason, který přijíždí na pohřeb svého bratra, ho zasvětí do rodinného tajemství.

Aby ale byla kletba aktivována, musí Tyler zavinit něčí smrt. Když to neudělá, nestane se vlkodlakem, ale bude pouze agresivnější a náladový (což už je) jedinec. Katherine se ale postará, aby Tyler zavinil něčí smrt a ten se následně každý úplněk promění ve vlkodlaka. Protože po smrti Masona mu nemá kdo pomáhat, naváže užší vztah s upírkou Caroline, která mu poskytne nápomocnou ruku. Tyler na čas z Mystic Falls odjede, aby se vyrovnal se svojí vlkodlačí stránkou, brzo se ale vrací. Málem se stane Klausovým vlkodlakem, který bude obětován při rituálu, naštěstí je ale zachráněn Mattem a Damonem, kterého shodou okolností později pokouše.

Tyler si vybuduje silný vztah s Caroline, se kterou začne chodit. Poté, co je Klausem přeměněn ve svého prvního hybrida, se mu stává oddaným a poslouchá ho na slovo. Dokonce i proti své vůli pokouše Caroline. Tyler ví, že takhle už to dál s oddaností nejde, a proto zavolá na pomoc Caroline tátu Billa, aby mu pomohl vymanit se ze řetězů Klause. Bill Tylerovi poradí, že pokud se časem naučí provádět bezbolestnou proměnu, pouto oddanosti zmizí. Proto Tyler znovu opouští Mystic Falls, aby se to naučil.

Tyler Lockwood je…

  • synem Richarda Lockwooda a Carol Lockwood
  • synovcem Masona Lockwooda
  • vzdáleným potomkem Jacoba Lockwooda (†), Benjamina Lockwooda (†), Nancy-Marie Lockwood (†), Barnetty Lockwood (†), George Lockwooda (†) a Marianny Lockwood (†)
  • vzdáleným příbuzným Gracie Lockwood a Jeffreyho Lockwooda-Hamiltona

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rosemarie1554

Zo začiatku bol na držku, ale potom som ho mala rada. Ale nebola to postava, ktorú by som zbožňovala.

6.6.2021 | 17:49:47
Elis Malfoy

Ze začátku jsem ho měla ráda a chtěla jsem ho s Caroline, ale s Klausem ho samozřejmě nejde srovnávat. A potom mě začal hrozně štvát a byla jsem jenom ráda když ho Damon zabil

14.8.2020 | 19:46:08
bloody_maniac

Tylera jsem nesnášela…oops

26.6.2020 | 16:18:14
Lils

Sexy hybrid

17.12.2019 | 21:16:01
FaithOriginal

Ze začátku jsem nemusela, pak byl fajn – Forwood jsem fandila, potom se z něj stal hybrid a už to šlo z kopce. Nezapomenu mu, jak nechal Caroline pro někoho jako je Hayley :(

7.11.2018 | 19:40:23
KaraSnowAllen

Naopak, Tyler je zase jedna z nejvíce podcenovaných postav. Dokud neměl spor s Klausem a nezačal se tvořit ten rádoby trojúhelník, tak ho všichni žrali, ale pak najednou je to ten nejhorší a Klaus ten nejlepší, i když Klaus ho zootročil, chtěl mu přebrat přítelkyni, zabil mu matku, zabil mu přatelé, vyštval ho od jeho milovaných a chtěl ho zabít. On si začal ten boj a nějak nechápu, kdo se v tomhle mohl stavět na jeho stranu, Tyler byl ve výsledku chudák, i to, jak dopadl. Tahle postava si určitě zasloužila lepší konec a štve mě, jak na něj od odchodu Klause srali. RIP my sweet boy. Zemřel jen proto, aby se mohl stát ta Klaroline..tolik k respektu k postavě, která tam byla od samého počátku.

18.7.2017 | 21:49:11
Jupijow

No Tyler a Matt, to byla dvojka na zabití. Doslova.

1.7.2017 | 12:03:14
lenies

Tylera jsem měla ze začátku hodně ráda, pak už tolik ne, ale v The Originals se předvedl jako neskutečnej kretén. Já chápu touhu po pomstě, ale vylíval si zlost na nenarozeným miminu, to je dost ubohý.

11.4.2017 | 14:47:02
ElenaGilbertMikaelsonSalvatore

Nejlepší hybrid a naštvalo mě že tam umřel.

16.3.2017 | 13:48:53
Nikypiky92

Nejen pekny herec ale i zajímavá postava.

21.1.2017 | 22:37:16
1

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama