Vikings: Valhalla (Vikingové: Valhalla)
75/100 - 44×

Vikings: Valhalla(Vikingové: Valhalla)

Zasazeno sto let po událostech seriálu Vikingové, Vikingové z Valhally představí svým divákům několik dalších nejznámějších Vikingů, kteří kdy žili. Konkrétně je řeč o Leifu Erikssonovi, Freydis Eriksdotter a Haraldu Sigurdssonovi. Jejich životy představovaly boj za přežití a slávu.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Sam Corlett (Leif Eriksson), Leo Suter (Harald Sigurdsson), Frida Gustavsson (Freydis Eriksdotter), Laura Berlin (Emma Normandská), David Oakes (Godwin), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Olaf Haraldsson), Bradley Freegard (Knut), Caroline Henderson (Estrid Haakon)

Estrid Haakon

Estrid Haakon

Vládkyně Kattegatu, velitelka místních štítonošek a žena, která si uvědomí, že se ve Freydis ukrývá velký potenciál.

Sezóny 1
2022 - 2022

Estrid Haakon je jarlem Kattegatu, kterému vládne velmi tolerantně. Je známá díky tomu, že do svého města vpouští prakticky každého, přičemž tu nestrpí nikoho, kdo chce dělat problémy. Z Kattegatu se tedy po letech stalo neutrální místo, ve kterém se může vyznávat jakákoliv víra.

Její cesta na sever byla poměrně spletitá. Její babička pochází z Afriky, kde se do ní zamiloval její dědeček. Společně začali bydlet v Kattegatu, kde měli syna, z něhož se stal ještě známější bojovník. Tomu se později narodila dcera, kterou je Haakon. Ta se nakonec stala jarlem a zavedla tu známou domobranu tvořenou štítonoškami.

Po příjezdu Gróňanů ji zaujme Freydis Eriksdotter, ve které spatří velký potenciál. V té době se v jejím městě objeví král Knut, který odsud vypluje se svou armádou do Anglie. Haakon mu mezitím poskytne bezpečný azyl pro jeho lidi.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TaiTodd

Větší změny nedělají dobrotu. Tady z bílého chlapa (což Jarl Haakon byl) udělali černou ženu a obhájili to kecy o africké babičce. Ještě by se to možná nějak dalo, kdyby herecký výkon nebyl tak příšerně prkenný a otravný.

17.6.2024 | 9:53:04
Janeqq

Přemýšlím, jestli lidem vadí to, koho do role obsadili nebo to, že navíc k tomu byla špatně zahraná. S kvalitou hereckýho výkonu osobně problém opravdu nemám. Avšak to, zda byl výběr ze stranu tvůrců šťastný, i přesto, že postava dostala vysvětlení svého příběhu, už posoudit nedokážu. Pravděpodobně největší zádrhel první řady, nemůžu však říct, že bych si kvůli tomu trhal vlasy.

10.4.2022 | 2:51:06
Xavik

Jediná kaňka na hlavních postavách první řady.

admin
9.4.2022 | 10:48:17

České titulky

Nejnovější díly seriálu Vikings: Valhalla si můžete pustit na streamovací službě Netflix, kde si je užijete i s českou podporou. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama