Vikings: Valhalla (Vikingové: Valhalla)
75/100 - 44×

Vikings: Valhalla(Vikingové: Valhalla)

Zasazeno sto let po událostech seriálu Vikingové, Vikingové z Valhally představí svým divákům několik dalších nejznámějších Vikingů, kteří kdy žili. Konkrétně je řeč o Leifu Erikssonovi, Freydis Eriksdotter a Haraldu Sigurdssonovi. Jejich životy představovaly boj za přežití a slávu.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Sam Corlett (Leif Eriksson), Leo Suter (Harald Sigurdsson), Frida Gustavsson (Freydis Eriksdotter), Laura Berlin (Emma Normandská), David Oakes (Godwin), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Olaf Haraldsson), Bradley Freegard (Knut), Caroline Henderson (Estrid Haakon)

Leif Eriksson

Leif Eriksson

Neohrožený námořník z Grónska, který vyznává pohanskou víru. Sehraje klíčovou úlohu během dobývání Anglie.

Sezóny 3
2022 - 2024

Leif Eriksson se narodil v Grónsku, kde také vyrůstal. Zde žil v osadě, která jako jedna z mála ještě vyznávala staré bohy, a tak je pro ostatní Vikingy pohan. V Grónsku si zdokonalil svůj námořní talent, ale vždy mu vadilo, že vyrůstal ve stínu svého otce, krutého Vikinga Erika.

Jednoho dne se vydal na cestu, a to společně se svou sestrou Freydis a hrstkou přátel. Jejich cílovou destinací se stal Kattegat, protože právě zde by se měl objevit křesťan, který před lety znásilnil jeho sestru a vyryl jí na záda kříž.

Jakmile skupina dorazí do Kattegatu, Leif zamotá se do víru událostí, ze kterého se už nedostane. Jeho sestra se sice dočká své pomsty, ale její čin není ostatními Vikingy přijat nijak přívětivě. Právě proto se Leif rozhodne splatit její dluh, a to v průběhu nadcházející cesty do Anglie.

Leif Eriksson je…

  • synem Erika Thorvaldsona
  • bratrem Torsteina Erikssona a Thorvalda Erikssona
  • nevlastním bratrem Freydis Eriksdotter

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Janeqq

Neudělal dvakrát ohromující dojem, ale postupem to šlo s tím dost nahoru a věřím, že ještě půjde.

10.4.2022 | 2:38:10
Xavik

Někdy je až nezajímavej, ale rozhodně věřím tomu, že se ještě pořádně předvede.

admin
5.3.2022 | 12:37:55

České titulky

Nejnovější díly seriálu Vikings: Valhalla si můžete pustit na streamovací službě Netflix, kde si je užijete i s českou podporou. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama