The Walking Dead (Živí mrtví) Merle Dixon

Merle Dixon

Merle Dixon

Bouřlivý starší bratr Daryla Dixona, s kterým jsou neustále potíže.

Sezóny 3
2010 - 2013

Merle je nejstarší žijící člen rodiny Dixonů. Je to velký muž se šedivými vlasy, který je znám svou výbušnou povahou. Všechny kolem sebe nerespektuje a žije ve světě vlastních pravidel.

Jeho mladším bratrem je Daryl. Spolu se svým mladším bratrem měli těžké a tvrdé dětství. Oba dva jsou stopaři, dokáží vystopovat jak lidi, tak i zvířata.


V minulosti byl Merle voják, poté i drogový dealer, z čehož plyne jeho povaha. I když je na všechny kolem sebe tvrdý, jediný, koho uznává a má rád, je jeho bratr Daryl, na kterého sice taky není kdoví jaký, ale ve svém nitru by mu nikdy nic špatného neudělal.

Po vypuknutí apokalypsy se se svým bratrem přesune do Atlanty, kde mělo být bezpečné centrum. To nenalezli, proto se usadili u skupinky přeživších poblíž Atlanty. Při jedné z výprav do města narazí na Ricka, se kterým se Merle nepohodne. Rick ho proto připoutá k trubce na střeše jedné z budov.

Od té doby o Merleovi nic nevíme. Když se Rick po nějaké době rozhodne pro něj vrátit na střechu, tak na místě, kde jej připoutal, je jen useknutá ruka.

S Merleem se setkáváme až ve třetí sérii, kde je spolu s Guvernérem ve městě Woodbury. Místo své useknuté ruky používá nástavec, na kterém má nůž, takže má místo ruky zbraň.

Merle Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Daryla Dixona
  • nevlastním synovcem Jesse Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ramilie

Jak ho nechali připoutaného na střeše v Atlantě, bylo mi ho hrozně líto, přestože mi nijak sympatický nebyl a nějak extra jsem se na jeho (očividné) znovuobjevení netěšila. Chytl se bohužel špatné party a nechal se ovlivnit. Jeho závěrečný atentát na Guvernéra a jeho lidi se mi moc líbil a hrozně jsem mu fandila! Tím si u mě hooodně vylepšil reputaci, až mi ho líto bylo, když ho Daryl našel. Bohužel mu ale nemůžu dát 80 %, jelikož jsem ho většinu času spíš nemusela, rozhodně to ovšem nebyl jen ten takový typický „redneck“, jakým se jevil.

20.4.2021 | 16:26:09
Marcus Flavius

Grázlík kterýho ale potřebuje každá skupina, časem by se do skupiny adaptoval, mohl to být platný člen.Kvůli Darylovi by se změnil.Jeho smrt logická ,ale škoda ho!

7.3.2021 | 18:44:42
TeriTerinelerinel

Gargulio :D … Merle měl strašně boží hlášky. Jinak je škoda že umřel, mohl to být ještě masakr!

26.2.2021 | 12:01:00
Ponine94

Merle mi fakt hodně chybí. Děsnej kretén, jo, ale dobrej chlap, ve svý podstatě. Drsnej, ale to byl Daryl taky… A pořád je. Daryl jen byl mezi dobrýma lidma, Merle pak mezi takovýma, ve kterých by mu „být hodnej“ moc neprošlo. :)

9.4.2020 | 13:12:51
David525

Merle bol zo začiatku celkom nepríjemný a myslel som si, že to bude nejaký kretén, ale nakoniec sa ukázalo, že to nie je až taký zlý človek. V podstate som si ho dosť obľúbil ku koncu, škoda, že zomrel. Mohlo by to byť veľmi zaujímavé, ak by prežil a pokračoval v seriáli.

31.3.2020 | 11:42:04
Lady Adeline

Tato postava mohla do pribehu dat jeste hodne!!!! Skoda nevyuziteho potencialu :-( V prvni serii spolecne s Carol, moje top postavy!!!!!

26.3.2020 | 14:49:50
Daniel99j

Od chvíle kdy se tam objevil poprvé jsem se na něho těšil. (A že jsem se sakra načekal) …no a pak mu tvůrci nedali moc prostoru a rychle zase zmizel. Velká škoda. Byl super.

5.2.2020 | 0:57:01
ori

Skvelá postava. Spočiatku hajzeľ ktorý liezol na nervy, ale vedel pobaviť. Napokon sa vykúpil. Veľká škoda že zomrel.

redaktor
11.10.2019 | 13:03:09
LubíkIP

Tahle postava toho mohla ještě hodně dokázat. Měl jsem jí strašně moc rád.

10.4.2019 | 18:57:02
S.T.A.L.K.E.R.

Po Shaneovi mi Merle chybí nejvíc. Měli v tom seriálu nechat aspoň nějakého parchanta, který kope za ty hodné. Merle měl obrovský potenciál do budoucna, ale tvůrci ho nevyužili. Idioti.

4.4.2019 | 12:35:25

Stav překladu

Epizoda S10E22: Here's Negan

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás