24: Legacy (24 hodin: Nezastavitelný)
80/100 - 17×

24: Legacy(24 hodin: Nezastavitelný)

Populární seriál 24 po devíti řadách skončil. Televizní stanice Fox se ovšem stále líbil nápad s reálně běžícím časem a tak se rozhodla udělat spin-off s názvem 24: Legacy. Ten bude mapovat příběh nových postav, který budou muset zabránit teroristickému útoku na americké půdě.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Krimi, Politický
hrají
Dan Bucatinsky (Andy Shalowitz), Charlie Hofheimer (Ben Grimes), Corey Hawkins (Eric Carter), Ashley Thomas (Isaac Carter), Jimmy Smits (John Donovan), Teddy Sears (Keith Mullins), Coral Peña (Mariana Stiles), Anna Diop (Nicole Carter), Sheila Vand (Nilaa Mizrani), Miranda Otto (Rebecca Ingram), Carlos Bernard (Tony Almeida)

Recenze první série seriálu 24: Legacy

Recenze první série seriálu 24: Legacy

Seriál 24: Legacy má za sebou svých dvanáct epizod a uzavřel tak jeden velký příběh první řady. Zatímco netrpělivě vyhlížíme, zda stanice Fox schválí řadu druhou, pojďme se podívat, co vše se nám na první sezóně líbilo a co naopak za moc nestálo.

3 0
25.4.2017

Seriál vychází z původního seriálu 24. Bylo to cítit ze všech trailerů a prakticky jak čas plynul, samotné epizody nás o tom ještě více utvrzovaly. Děj se v mnohých případech recykloval, někdy se dokonce i sprostě opisovalo a tvůrci nám servírovali stejné dějové linky, které známe z příběhu Jacka Bauera.

Vadilo nám to? Jak se to vezme. Určitou inovaci by si seriál rozhodně zasloužil, ale na druhou stranu musíme být k sobě upřímní. Seriál 24 se nám představil v televizním filmu a celkem devíti řadách, přičemž většina měla vždy dvacet čtyři epizod. Po takovém množství dílů zkrátka tvůrci musí své nápady recyklovat a je opravdu těžké přijít s něčím novým.

Seriál má navíc jasně stanovená témata – teroristi, hrozba, zrádci. Pokud sed díváte na kriminální seriály typu Kriminálka Miami, tak určitě víte, že i tam se děj stále opakuje dokola. U těchto seriálů se to tak předem očekává, ale i po tolika dílech diváci tyto show sledují, a proto tu s námi jsou tolik let. Když to funguje tam, proč by to tedy nemohlo fungovat i u Legacy?

(Senátor John Donovan v mnohém připomínal Davida Palmera. Foto: Fox)

Příběh se znovu zaměřil na teroristickou hrozbu, kdy se zhrzený syn Jadalla Bin-Khalid mstí Americe a vojákům, kteří popravili jeho otce Ibrahama, aby v posledních pár hodinách zjistil, že jeho otec je stále naživu. V tomto duchu se nesla i původní dějová linka seriálu 24. Legacy se občas u svého staršího bratříčka inspirovalo až moc, ale stále to bylo na snesitelné úrovni.

Hlavním lákadlem tohoto seriálu je akce a napětí. A to se povedlo udržet prakticky po celou dobu první řady. Seriál odsýpal, přinesl celou řadu zajímavých scén, kdy jsme zatajovali dech. Napětí jednotlivých epizod je nejsilnější stránkou seriálu a pokud se dostaví, jste schopní mu prominout i recyklované nápady z předchozích řad, či naprosto nereálné přesuny z místa A do místa B v reálném čase.

Nové postavy byly taktéž zajímavé. Seriál představil silnou ženskou hrdinku Rebeccu Ingram a sympatického senátora Johna Donovana. Téměř v každé řadě musel Jack Bauer soupeřit s nepříjemným ředitelem PTO, proto nás velice překvapilo, když byl po celou dobu první řady Keith Mullins mužem na správném místě, který poslouchal své podřízené a jednal tak, jak má. Navíc nám vůbec nelezl na nervy a nešel po krku hlavnímu hrdinovi, jak jsme byli zvyklí u Bauera.

(První řadu tentokrát manželka hlavního hrdiny přežila. Foto: Fox)

Nyní přejdeme k hlavnímu hrdinovi, kterého zkrátka musíme srovnat s nepřekonatelným Jackem Bauerem. Nahradit Jacka je hrozně těžké. Eric Carter rozhodně není tak výrazný, není to drsňák, ale nemůžeme říct, že by byl špatný. Rozhodně byl ve své roli přirozený a snesitelný. Možná by ale bylo fajn, kdyby si role prohodili Corey Hawkins a Ashley Thomas (Isaac Carter). Ashley působí jako větší drsňák a možná by do role lépe sedl.

Suma sumárum. První řada recyklovala nápady, ale díky napětí to tolik nevadilo. Děj pěkně plynul a pořád se v seriálu něco dělo. Nové postavy jsou sympatické a určitě by za to stálo je vidět znova. Chtěli bychom druhou řadu? Rozhodně ano. Myslíme si, že v ní by se tvůrci mohli pořádně ukázat a pustit uzdu své fantazii. A třeba se někdy dočkáme toho, jak se Eric Carter dá dohromady s Tonym Almeidou a Chloe a vyrazí do Ruska zachránit našeho milovaného Jacka.

Hodnocení: 80%

Diskuze /9

Trifi

Hezky shrnuto, druhé řadě bych se určitě nebránila. Ale pořád je pro mě jasnou prioritou dovyprávění Jackova příběhu, bylo by strašně fajn kdyby se v pokračování Legacy objevila i Chloe, Tony se konečně vzchopil a nějakým ´oslím můstkem´ přeorientovali dění na vysvobození Jacka z Ruska. Největším problémem je asi Kieferovo prezidentování na ABC a taky že má Kiefer naFox pifku… :P Ale tak člověk může snít… :D

25.4.2017 | 21:28:39
Lex Luthor

Nejvíce mě v závěru překvapila smrt Rebecy nová postava, kterou jsem si oblíbil a oni ji v závěru zabijí, jestli budou další řady mohla by se vrátit a svoji smrt předstírat. Na souboj Erika a Tonyho jsem se těšil od začátku a nezklamaly. Jacka bych taky rád viděl bohužel Kiefer hraje v Designated Survivor prezidenta, seriál je fajn asi získá druhou řadu a Kiefer prohlásil, že se do role Jacka už nevrátí, ale můžeme snít.

25.4.2017 | 22:49:35
Fifipek

Budu upřímný, na 24 bez Jacka jsem se netěšil a první tři díly protrpěl než jsem si zvykl na ten ženskej xicht hlavního představitele..pak už mi to tolik nevadilo…Jack tam chyběl a to moc, Rebecca Instagram ok, ale pořád to nebylo ono…a ano ve chvíli největších muk se dostavil Tony, hladina testosteronu celého seriálu se dostala o 300% výše a já si opět jen mohl povzdechnout: „Jack, where the hell are you?“.. Celkově mi to přišlo krátké, zápletka opakující se, ale to bych asi odpustil. Rozhodně by si to zasloužilo pokračování, tentokrát s Jackem a uvítal bych tam i Kate Morgan :)

25.4.2017 | 23:28:23
moudnik

Otřesná hovadina typu: Zůstaň v autě ! Nezůstala. Nechoď tam sama ! Šla a má na svědomí spousty agentů, kteří ji šli osvobodit. Počkejte na zásahovku ! A zrovna ne. Jdem se nechat zajmout nebo zabít. Agenti k smíchu. Mocná FBI je zde hrubě utlačovaná a zesměšňovaná několika poloslepými zmagořelými otrhanci. Pitomost, která ani po kotník nesahá Jacku Bauerovi.

26.4.2017 | 4:08:29
roco888

Stejně jako Fifipek, jsem se na Legacy začal dívat spíše ze zvědavosti a hned po prvním díle jsem napsal, že Eric mi krajně nesedí a že uvidím dál jestli si zvyknu. Bohužel ani celá první řada na to nestačila, nezvykl jsem si. Do té role prostě nepatří a osobně bych ho viděl spíše jako hrdinu plácku na streetball, ale ne agenta v hlavní roli tohoto seriálu. Prostě na původního Jacka nemá ani náhodou a nikdy mít nebude. A vzhledem k tomu, že Kiefer se už nechce vrátit, tak ev. daší řady asi nechám proplout mimo můj zájem.

26.4.2017 | 11:12:20
tom99

Hm, jak říkám, kdyby si role prohodil Eric s Isaacem, tak by asi tento problém byl vyřešen…

webmaster
26.4.2017 | 13:39:15
nadya

I když Eric není Jack, tak mi až tak nesnesitelný nepřišel. Díl od dílu to bylo lepší a lepší. Celkově se mi seriál velice líbil, měl všechno co předchozí série. Akorát to bylo více již předvídatelný. Poslední tři díly tomu daly jiný nádech. Co se týče Tonyho, tak toho moc nepřevedl, s tím výslechem mě nebavil, /výslechy mě vlastně nebavily v 24 nikdy/,neměl moc co hrát, až v těch dalších to bylo lepší. Pořád věřím tomu, že se Jack opět vrátí, tipuju tři série s Ericem a pak to posunou zpět.

26.4.2017 | 22:19:32
ozzi16

testosteronu nebylo sice v hlavní roli mnoho, ale dostat nakládačku od „holčičky“, o to možná šlo. v další sezoně to budou párky a škvarky :-)

28.4.2017 | 15:48:57
Cetriolo

Za mě důstojné pokračování a rozhodně bych uvítal další série, jen mi to oproti původní 24 přišlo místama takové povrchní, jako by tomu chyběla hloubka… A docela mě štvalo, že vlastně celou sérii se obcházelo CTU a vždycky někdo jednal na vlastní pěst :)

30.4.2017 | 13:11:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Zajímavosti

Podobnosti Legacy s původním seriálem 24 hodin

Podobnosti Legacy s původním seriálem 24 hodin

Seriál 24: Legacy vychází z původního seriálu 24. Žánr zůstal stejný, avšak netušili jsme, že se tvůrci budou tolik inspirovat původním seriálem a značná část dějových linek zůstane stejná. Dnes si rozebereme pár hlavních bodů, které jsou s příběhem Jacka Bauera téměř identické.

Novinky

Poslední epizoda se ještě víc přiblížila událostem první řady 24 hodin

Poslední epizoda se ještě víc přiblížila událostem první řady 24 hodin

Desátá epizoda první řady odhalila zcela nečekané odhalení v celé sérii. Nebo se jednalo o očekávaný zvrat? Pakliže si dobře pamatujete zápletku první řady původního seriálu 24, tak vás směr děje určitě až tak nepřekvapí, protože Legacy se od původní show inspiruje ve velkém.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama