Black Lightning První polovina čtvrté série nebude mít titulního záporáka

První polovina čtvrté série nebude mít titulního záporáka

První polovina čtvrté série nebude mít titulního záporáka

Black Lightning minulý týden atakoval se svou čtvrtou sérii televizní obrazovky a předvedl nám, že i superhrdinové se někdy mohou cítit sklesle. Deprese a trauma budou ústředním tématem první poloviny čtvrté série a zaručeně budou mít vliv na všechny postavy.

0 4
17.2.2021

Většina seriálů po akčně rozjetém vyvrcholení předešlé série pokračuje v rozjeté jízdě a představí nového záporáka, který je pro všechny zúčastněné velkou hrozbou. Showrunner Salim Akil se rozhodl vydat opačným směrem a ve své vizi závěrečné jízdy Black Lightningovy začal postavy rozpitvávat z psychické stránky. Freeland je nutné po válce přebudovat do stabilnější a bezpečnější formy, obdobnou katarzí si budou muset projít i Pierceovi, kteří po bitvě s Markovany a ASA nesou šrámy na duši.

„Stačilo by mi vrátit se k rodině a zaměřit se na její dynamiku. Válka s Markovany v minulé sérii představovala dost velký záběr na psychiku. Chtěl jsem trochu zvolnit a znovu se soustředit na rodinu, na trauma, které z toho vzešlo, a na terapeutický proces, podle něhož se každá postava vypořádává s traumatickými zážitky jinak. Například Jefferson je zarmoucen z toho, že jeho dcery někoho zabily, dokonce i jeho manželka byla nucena ve válce někoho zabít a jemu přijde, že je zklamal, protože jim nedokázal předat smysl svého kodexu. Trauma se dokáže otisknout do života člověka, a tím jsem chtěl sérii odstartovat, protože ne každý žije v oblasti, kde násilí, zločin a střelba je v ulicích denním chlebem a nikdo se nesnaží těmto incidentům zabránit či je nahlásit. Chtěl bych proto divákům vzkázat, že pokud se trápíte a chcete se odrazit od dna, musíte se o problémech naučit mluvit a nebát se vyhledat pomoc. Trauma v letošní sérii zastoupí hlavního záporáka,“ odpověděl Salim Akil redaktorovi časopisu EW, když byl dotázán, co by chtěl zahrnout do seriálu ještě předtím, než Black Lightning skončí.


Co nás čeká ve čtvrté sérii a nemine? Foto: CW

Když se na celou situaci pečlivě zaměříme, vidíme, že každá postava se s něčím trápí. Lynn ztratila v Jeffersonovi oporu a sama po nocích potají vykonává samozvanecké akce. Anissa poslala svou druhou polovičku do kómatu, z něhož se Grace ani po roce neprobudila. Jennifer opustil Khalil a Jefferson truchlí. Před každou postavou stojí velká překážka, a proto žádného velkého záporáka zatím nemáme očekávat. Podle Akila se i samotný Black Lightning na chvíli utrhne z řetězu, a to na Freeland bude mít fatální dopad. „Možná budete překvapeni, až uvidíte odvrácenou stranu Black Lightninga, když zhasne světlo naděje.“

Trauma nás ale nebude provázet celou sérii. „Nechtěl jsem zrežírovat jen jednu epizodu, kde se postavy trápí, a pak se zázračně nad vším povznesou. Podle mě Jefferson stále cítí povinnost vůči své komunitě a vůči své rodině, ale po tom všem se u něj musela dostavit i deprese. V tomto duchu uvidíte několik dalších epizod. Jefferson si později ujasní své hodnoty a posune se dál.“

Celý temný podtón, který se Salimovi povedl naladit, odlehčí oblíbený padouch Tobias Whale. „Tobias má pokaždé nějaké eso v rukávu. Rodině bude do života hodně fušovat. Natáčení s Marvinem jsem si vážně užil, protože jeho proměna do filantropa je něco nevídaného,“ dodal tvůrce. Akil se rovněž nechal slyšet, že v závěrečné sérii uvidíme dlouho očekávaný duel mezi Black Lightningem a Tobiasem Whalem, kteří si konečně vymění pár ran. Zdali se do poslední série vrátí i Gravedigger jako alternativní padouch, se stále jeví nepravděpodobně.

Zdroj článku: Entertainment Weekly

Diskuze /1

DC Expert

Tobiase bych uvítal kdyby vyrazil do solovky painkiller jako hlavní záporák. Jinak je ten herec black Lightwinga je fakt somrák, který neví co má dělat a jak hrát. Já jsem čekal že to bude lepší po útoku markovianu a ono to je ještě horší!

18.2.2021 | 10:14:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E07: Painkiller

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál

Black Lightning v české nabídce Netflixu

Netflix ve své videotéce nabízí první tři série s českými titulky. Příběhy Black Lightninga můžete sledovat zde.

Reklama

Novinky z Freelandu

Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Stanice CW opět rozšiřuje svou komiksovou stáj značky DC o spin-off, v němž se tvůrci stojící za Black Lightningem odkloní od freelandské komunity a s Painkillerem se vydají vstříc sólovému dobrodružství.

Reklama

Závěrečná série

Thumbnail Play icon

Fotografie postav

Fotografie postav

Hlídejte si nás