Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni) Co jiného sledovat po seriálu Da Vinci's Demons?

Co jiného sledovat po seriálu Da Vinci's Demons?

Co jiného sledovat po seriálu Da Vinci's Demons?

Jeden z nejlepších historických seriálů skončil, proto je na čase si najít nějakou náhradu. Máme tu pro vás deset seriálů, které by se vám mohly líbit.


21 1
26.11.2015

1. Spartacus

Seriál vznikl roku: 2010
Stanice: Starz
Odvysíláno: 39 epizod (čtyři série)
Aktuální status: ukončeno roku 2013
Popis seriálu: Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

(Foto: Starz)


2. Black Sails

Seriál vznikl roku: 2014
Stanice: Starz
Odvysíláno: 18 epizod (dvě série)
Aktuální status: seriál získal třetí a čtvrtou řadu
Popis seriálu: Pirátské dobrodružství kapitána Flinta, který byl nejobávanějším pirátem své doby, a Johna Silvera, který ukradl mapu ke španělskému pokladu. Oba dva chtějí tento poklad získat, čímž se dostávají do křížku.

(Foto: Starz)

3. Rome

Seriál vznikl roku: 2005
Stanice: HBO
Odvysíláno: 22 epizod (dvě série)
Aktuální status: ukončeno roku 2007
Popis seriálu: Píše se rok 52 před Kristem. Čtyři sta let po založení republiky je Řím nejmocnějším městem světa. Kosmopolitní metropole s milionem obyvatel tvoří srdce obrovského impéria. Republika založená na principech sdílené moci a nelítostné individuální soutěživosti nikdy nedovolí jedinému muži získat absolutní moc.

(Foto: HBO)

4. Vikings

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: History
Odvysíláno: 29 epizod (tři série)
Aktuální status: seriál získal čtvrtou řadu
Popis seriálu: Seriál Vikings bude popisuje děj postavy Ragnara Lothbroka, což byl největší hrdina vikinské doby. Ragnar je mladý farmář, který není spokojen s vládou vikinského jarla Haraldsona. Ten veškeré obyvatelstvo vždy posílá na východ do Ruska a Baltských zemí, kde mají drancovat místní chudé obyvatelstvo, což není žádná výzva pro tak tvrdé vikingy.

(Foto: History)

5. The Last Kingdom

Seriál vznikl roku: 2015
Stanice: BBC America
Odvysíláno: 7* epizod (*první série ještě neskončila, bude mít 8 epizod)
Aktuální status: vysílá se první řada, druhá sezóna zatím nebyla potvrzena
Popis seriálu: V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo je, Sas, nebo Viking? Uhtred se musí pohybovat na pomezí mezi oběma stranami, aby mohl sehrát svou roli při vzniku nového národa a nakonec také získal zpátky své dědictví.

(Foto: BBC America)

6. The Bastard Executioner

Seriál vznikl roku: 2015
Stanice: FX
Odvysíláno: 10 epizod (jedna série)
Aktuální status: ukončeno roku 2015
Popis seriálu: Čtrnácté století. Anglie. Války. Jednou takovou válkou je poznamenán voják z armády krále Edwarda I. Jenže je znovu povolán do služby a musí se opět chopit meče ze všech nejkrvavějších: popravčího meče. Historický seriál The Bastard Executioner je sice fikcí, ale částečně se v něm budou odrážet některé momenty z dějin zejména Velké Británie, například povstání ve Walesu.

(Foto: FX)

7. The White Queen

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: Starz
Odvysíláno: 10 epizod (jedna série)
Aktuální status: ukončeno roku 2013, ale plánuje se pokračování
Popis seriálu: Seriál The White Queen zachycuje jedno z nejdramatič­tějších a nejbouřlivějších období v anglické historie. Seriál je plný lásky, chtíče, svádění, klamu, zrady a vražd, a to v z pohledu tří různých žen, které jsou ale stejně neúprosné – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville, které ve své cestě na anglický trůn využijí intrik a manipulace.

(Foto: Starz)

8. The Borgias

Seriál vznikl roku: 2011
Stanice: Showtime
Odvysíláno: 29 epizod (tři série)
Aktuální status: ukončeno roku 2013
Popis seriálu: Řím roku 1492, centrum křesťanského světa, sídlo papežství. Papež měl moc korunovat krále a mohl je také koruny zbavit, měl sílu ovlivnit chod impérií. Papež Innocent VIII. umíral, církev se utápěla v korupci a papežský trůn byla výhra, kterou chtěl každý.

(Foto: Showtime)

9. Salem

Seriál vznikl roku: 2014
Stanice: WGN America
Odvysíláno: 26 epizod (dvě série)
Aktuální status: seriál získal třetí řadu
Popis seriálu: Seriál Salem vás zavede do 17. století do doby, kdy Francie válčí s Indiány. Město Salem je plné puritánů a místní obyvatelstvo je drženo v přísném řádu a za prohřešky je veřejně trestáno.

(Foto: WGN America)

10. Dracula

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: NBC
Odvysíláno: 10 epizod (jedna série)
Aktuální status: ukončeno roku 2014
Popis seriálu: Příběh odehrávající se v 19. století, jenž líčí Drákulovu cestu za pomstou. Cestu, během níž bude prolita krev jeho nepřátel, a během níž se mu podaří najít jeho ztracenou lásku.

(Foto: NBC)

Diskuze /12

iOverr

Aj Sleeping Hollow nieje zlé :)

26.11.2015 | 18:54:11
Baltik

Z výše jmenovaných sleduji akorát Vikingy a jsem nadmíru spokojen. Ostatní mě z tohoto stručného popisku nezaujaly, navíc mám asi 8–9 seriálu což u člověka, který jimi není posledlý, bohatě stačí. Už tak sotva stíhám postupně stahovat titulky a díly a držet krok s diskuzemi na edně :)

26.11.2015 | 19:15:02
Serial.Lover

White Queen i Borgiové super :) Dracula mě moc nechytl, ale doporučuju Tudorovce, taková klasika :)

26.11.2015 | 19:18:52
Alenn

Chtěl bych zkusit Black Sails, ale Crossbones mě od pirátů celkem odradili. Last kingdom je ale vcelku obstojná vycpávka za Vikingy.

#7 Umpalumpa3
27.11.2015 | 23:26:20
JohnCZ

Z výše zmiňovaných seriálů znám skoro všechny, ale viděl jsem jen The Borgias, kteří byli super. Zrovna mám rozsledovaný Black Sails, který mě ale první sérií dost zklamal (víc pletich než samotných pirátů a dobrodružství) a do druhé řady se mi mi nechce, i když je prý lepší. Ale jednou to dorazím, už jen kvůli hudbě mistra McCrearyho. :)

#7 Umpalumpa3 #8 b.volf10
28.11.2015 | 16:15:44
monikash

Seriály o Borgiich jsou dva. Ten s našimi herci taky není špatný. A člověk po Leonardovi zůstane ve středověké Itálii. Setkává se se známými jmény, místy,, intrikami.

překladatel
30.11.2015 | 17:55:45
Umpalumpa3

#4 Alenn: #5 JohnCZ: Pánové, s těmi Black Sails to nevzdávejte! ;-) Je pravda, že rozjezd je pomalejší, ale druhá řada je pecka! A s Crossbones se to vůbec nedá srovnávat, u těch jsem umírala nudou od prvního dílu a po druhém jsem to radši vzdala úplně.

webmaster
30.11.2015 | 21:10:00
b.volf10

#5 JohnCZ: Druhá série skvělá, poslední díl neskutečnej, nemůžu se dočkat 3. série!

7.12.2015 | 2:10:09
mumei

black sails je 1000× lepsi nez crossbones

11.1.2016 | 2:04:44
Argmaar

Jeden z nejlepších seriálů? WTF??? si ze mne dělá někdo srandu :D Je tam mraky ahistorickýho, to už rovnou můžete říct i že Assassin's Creed je historický :D možná se vychází z něčeho pravdivýho, ale hoooodně věcí je úplně mimo :D

14.3.2016 | 15:39:59
Argmaar

Řím, Vikingové(ikdyž trochu upravený) a Borgiové jsou historický seriály, ostatní dost pochybuju :D

14.3.2016 | 15:41:40
mprochazkova

Jednoznačně The Borgias, The Tudors, THe White Queen a třeba The Pillars of the Earth

18.12.2016 | 11:13:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás