Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 246×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Federico da Montefeltro

Federico da Montefeltro

Vévoda městského státu Urbino.

Sezóny 2
2013 - 2014

Federico da Montefeltro je vévoda Urbino a vojenský velitel. Území Urbiny je sousedním městským státem Florencie, proto se na něj Lorenzo I. Medicejský obrací v dobách, kdy má spory s papežským státem. Federico nabízí útok na severní státy Bologna a Jadran, kde Federico zajistí útok, zatímco Lorenzo peníze, což je pro válku vždycky zapotřebí.

Federico přišel během jedné bitvy o oko, které si zadělává železnou destičkou. Nechal si k tomu vytrhnou kořen nosu, aby nepřišel o periferní vidění.

Boj s papežským státem se stane velmi komplikovaným. Federico se ukáže jako zrádce, který se obrátí proti Florencii, protože mu Řím za jeho zradu dobře zaplatil. V těžkých dobách se tak obrací proti Lorenzovi a stává se spojencem rodu Pazziů, konkurenčního rodu rodu Medici.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

zmetek

18.7.2014 | 19:50:33

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama