Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni) Federico da Montefeltro

Federico da Montefeltro

Federico da Montefeltro

Vévoda městského státu Urbino.

Sezóny 2
2013 - 2014

Federico da Montefeltro je vévoda Urbino a vojenský velitel. Území Urbiny je sousedním městským státem Florencie, proto se na něj Lorenzo I. Medicejský obrací v dobách, kdy má spory s papežským státem. Federico nabízí útok na severní státy Bologna a Jadran, kde Federico zajistí útok, zatímco Lorenzo peníze, což je pro válku vždycky zapotřebí.

Federico přišel během jedné bitvy o oko, které si zadělává železnou destičkou. Nechal si k tomu vytrhnou kořen nosu, aby nepřišel o periferní vidění.


Boj s papežským státem se stane velmi komplikovaným. Federico se ukáže jako zrádce, který se obrátí proti Florencii, protože mu Řím za jeho zradu dobře zaplatil. V těžkých dobách se tak obrací proti Lorenzovi a stává se spojencem rodu Pazziů, konkurenčního rodu rodu Medici.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

zmetek

18.7.2014 | 19:50:33

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás