Dexter Dexterův představitel Michael C. Hall: Tento konec se mnou nejvíc rezonuje

Dexterův představitel Michael C. Hall: Tento konec se mnou nejvíc rezonuje

Dexterův představitel Michael C. Hall: Tento konec se mnou nejvíc rezonuje

Vyjádření tvůrců jsme již sepsali, co však na poslední díl Dextera říká jeho protagonista? Ten se k němu pochopitelně také vyjádřil.

8 1
14.1.2022

Herec Michael C. Hall tvrdil, že konec série New Blood vyvolá stejnou vlnu ohlasu jako finále osmé řady v roce 2013. Jeho slova se naplnila, jak Michael potvrzuje: "Někteří lidé to předpovídali, jiní byli v šoku. Někteří to přijmou, jiní to budou odmítat. Myslím, že pro lidi bude obtížné přijmout jeho osud, vzhledem k tomu, že je to někdo s kým strávili dlouhou dobu a měli pro něj velké zapálení.

Způsob, kterým série skončila, se mnou nejvíc rezonuje. Přijde mi nejoprávněnější. Jakkoliv můžou být rozhořčení, doufám, že diváci ocení rezonanci toho, že Dexter umřel rukou svého syna. Lidé si stěžovali na minulý otevřený konec bez jasného vysvětlení a uzavření. Myslím, že si musíte dávat pozor na to, co si přejete.


(Foto: Showtime)

Ve snaze za každou cenu dodržet první pravidlo kodexu a nenechat se chytit, Dexter zabil nevinného člověka a svůj kodex tím porušil. A tím člověkem byl někdo, koho jeho syn obdivoval a měl ho rád. Snaží se mu omluvit a zažívá s Harrisonem spojení, jaké ještě s nikým nezažil. Je to jako by si říkal: Teď konečně plně cítím, jaké to je být člověkem, a nemůžu to snést, tak mě prosím zabij.

Tohle zakončení nám konečně dovolilo posunou se kupředu. I kdybychom to zakončili bez jeho smrti, lidé by se mě neustále vyptávali, jestli se vrátím, jestli bude pokračování, že se jim konec nelíbil a chtějí víc… Teď můžou všechny ty teorie dát k ledu."

Zdroj: DexterDaily; Zdroj anotačního obrázku: Showtime

Diskuze /17

hyena

Veru dobre hovorí keby Dexter neumrel ľudia by vždy chceli ďalšiu sériu …ale to že Harrison je dosť nezaujímavá postava je fakt možno keby ho hral charizmatickejsi herec bolo by to zaujímavejšie tento bol taký mumák :D

14.1.2022 | 16:27:12
JozefK

Umriet OK, to sme cakali, ale preco to urobili takto sucho a bez poriadneho finaloveho pribehu a zapletky. Nelogicke sceny a kratky dej. Potencial, ktory finale mohlo mat vobec neuzili. Skoda :/

#4 Cukča
14.1.2022 | 18:31:44
Roberto13

„Myslím, že si musíte dávat pozor na to, co si přejete.“ súhlas :)

14.1.2022 | 19:19:02
Cukča

#2 JozefK: Přesně moje slova :-)

15.1.2022 | 6:29:17
TheRiddleman

Skvelé zakončenie skvelého seriálu. Už v úvode série som predpokladal že Dex musí zomrieť. To že padol rukou svojho syna považujem za epické :) Dexter Morgan, Nucky Thompson, Walter White … RIP

15.1.2022 | 10:05:43
vobluda777

keby na konci bol aspon jeden zaber na batistu ako pride k telu dextra, hned by to bolo lepsie… ale na co ho tam ku*va vobec davali, ked neprisli do konfrontacie? to ma serie asi najviac…

15.1.2022 | 11:13:02
Pandora Rosalez

Já myslím, že lidem nevadí, že Dexter zemřel… a dejme tomu, že záměr tvůrců byl i to, že se Dex začal chovat naprosto nelogicky a jinak než kdy dřív… ale muselo to být v posledních 20–30 minutách seriálu, když celách 9 a půl dílu se pomalu buduje atmosféra a pak to vezmou jak z rychlíku, honem honem, už nemáme čas? To zpracování bylo prostě divné.

#14 Huholoman
15.1.2022 | 14:27:27
hoolio88

Přijde mi to, že M. C. Hall říká to podobné, co tu píše ori. A opět musím říct, že si nerozumíme… Jak tu bylo řečeno, většině lidí, kterým se nelíbí finále deváté řady, nevadí, že Dexter umřel (ano, některým jo, protože to byla oblíbená postava). Dokonce bychom pochopili i to, že zemřel rukou syna… Ale ten způsob a těch spousta nevyužitých nápadů. Když už nalákali do seriálu pro návrat představitele Batisty, tak bylo trestuhodný z jeho zapojení nevyždímat víc. Nepřišlo mi, že by tahle linka byla v osmý řadě uzavřená, vždyť Batista nikdy neměl ani páru, že by Dexter mohl být Řezník ze zálivu. Pak nelogičnosti… Pochopil bych, kdyby Dexter v zájmu prvního pravidla zabil nevinnýho člověka, ale minimálně v případě smrti Matta Caldwella na něj měli prd, u soudu by to patrně neobstálo. A v případě Řezníka ze zálivu taky jen vaření z vody na základě nějakých vpichů v krku, navíc u feťáků. Tak nevím, proč z té cely vůbec zdrhal, ani Harrisonovi nic nehrozilo, aby musel honem rychle utéct…

15.1.2022 | 20:52:46
hoolio88

Jinak malá poznámka: Jak teď sleduju Dextera od začátku, tak si řikám, že Harrison nejspíš vůbec neví, že má dva sourozence, ty děcka od Rity přece. Ta holka se myslím naposled objevila v pátý řadě, když byla navštívit Dextera… Dokonce myslím, že má Harrison prarodiče, mámu a tátu od Rity. Ti se taky objevili tuším v pátý sérii, ale teď nejsem jistý úplně, jestli to spíš nebyli rodiče od toho jejího feťáckýho exmanžela… Každopádně nevím, proč Dexter Harrisonovi minimálně o těch sourozencích neřekl.

#12 ori #13 NikaVika
15.1.2022 | 21:07:12
hoolio88

https://www.imdb.com/…m4227197697/?… – aspoň tady jsou všichni tři sourozenci pohromadě :)

15.1.2022 | 21:24:43
Gabriel 1964

Je vela serialov a maju ovela viac serii…ak sa da na co pozerat…preco nie…a Dexter bol super…teda az na 9 seriu…pre mna obrovske sklamanie…najhorsia seria…radsej to malo zostat na tej 8-čke ako toto sklamanie.....a Harrison ? Len to nie......postava o nicom a uz teraz ho mam chut zabit..

#12 ori
16.1.2022 | 9:43:02
ori

#9 hoolio88: Čítal som teórie že Harrison ich už zabil, potom čo zabil Hannah :) Respektíve to nebol Harrison ale Trinityho utajený syn, ktorý zabil aj Harrisona.

#11 Gabriel 1964: Vtipné, že do 9. dielu som tu čítal len pochvalné komentáre aká je táto séria skvelá a že nič lepšie dlho nevideli, ale zrazu je to po poslednom diely najhoršia séria :D

webmaster
16.1.2022 | 9:59:02
NikaVika

#9 hoolio88: Tamti prarodiče v páté sérii byli rodiče od toho exmanžela… Matka Rity se objevila někdy ve druhé sérii. A ani Rita neměla s tou matkou po té druhé sérii nic moc vztah, když jí matka nepřišla na svatbu, na pohřeb… Nedivím se, že s ní Harrison nemá žádný vztah.

16.1.2022 | 15:05:13
Huholoman

#7 Pandora Rosalez: Dexter fakt nedělal chyby až v poslednim díle. V poslednim díle mu je jenom Angela omlátila o hlavu.

16.1.2022 | 21:55:09
doxtan

Řekl bych, že měli natočený dva konce, ten druhý byl, že Dexter po Harrisonovi vyjede, vida, že má zajištěno, ale Angela ho odbouchne. To by ovšem znamenalo, že by mohl zůstat a nejspíš by to byl jen další nudný hepáč pro slušného kluka. Takhle mu Dexter zadělal na pořádný bordel v hlavě ze zabití vlastního táty.

Jinak si myslím, že Harrison žádnýho temnýho pasažéra nemá, jen trauma ze smrti mámy. Přišlo mi, že když Dexter zabíjel Kurta, koukal na to spíš s odporem. A že občas touží po násilí, kdo z nás ne, když si třeba přečte zpravodajství z parlamentu. :-)

17.1.2022 | 12:04:24
BrianGee

Souhlasím s tím, že jinak to skončit nemohlo. Za mě to byl TOP…

redaktor
17.1.2022 | 13:58:52
Misso

Mne sa celá séria moc ľúbila. Išla na hrane toho že dexter sa polepšil a toho že myslí len na seba. Koniec u mňa dobrý aj keď chýbalo mi tam zakončenie v štýle že haloo odhalili sme rezníka s prístavu a ako sa všetci zatvária.. lenže to by už bolo zbytočné a nehodilo by sa to do deja. Vedel by som si predstaviť mikro sériu o 3 dieloch kde by dexter utekal, ale to by asi tiež už bolo niečo úplne iné. Možno by to ešte vylepšil nejaký spomienkový diel kde by si kriminálka s Batistom zhrnuli Dexterove skóre, uzavierali by prípady a tak

17.1.2022 | 15:05:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi