Dexter
94/100 - 577×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Látka M99 vs. ketamin: Tvůrce vysvětluje údajnou díru v příběhu

Látka M99 vs. ketamin: Tvůrce vysvětluje údajnou díru v příběhu

Jednou z věcí, která lidem na nové sérii Dextera vadila nejvíce, bylo to, že zatímco v minulých sériích používal Dexter k uspání obětí látku zvanou M99, v nové sérii si Angela vyhledala, že používal ketamin. Režisér Marcos Siega nyní vysvětluje tuto nesrovnalost.

2 1
30.1.2022

V původních řadách seriálu Dexter používal Dexter Morgan k uspání svých obětí látku M99, též zvanou etorfin. V sérii New Blood místo toho použil ketamin, který vzal místní zvěrolékařce. Když Angela zjistila, že se v těle drogového dealera našel ketamin, dala si do vyhledávače „ketamin Miami vraždy“, a následně se jí ukázaly články o Doakesových obětech. Fanoušci byli s touto změnou velmi nespokojení, upravili si však tvůrci skutečně minulost? To vysvětlil režisér Marcos Siega:

(Foto: Showtime)

„Představte si, kdybychom místo ketaminu použili M99. Fanoušci by si stěžovali, že je příliš velká náhoda, aby Dexter v Iron Lake získal stejnou látku, kterou používal v Miami. Když si ale skutečně vyhledáte "M99“ a „ketamin“, objeví se vám i „etorfin“, protože obě slova končí stejně. V toxikologických zprávách jsou to dvě nejzmiňovaněj­ší slova.

Lidé si je ve skutečném světě neustále zaměňují. Angela prostě zadala do vyhledávače to, co měla, tedy „Řezník ze zálivu, Miami, stopy po vpichu, ketamin“. Když si něco vyhledáváte a dáte tam dvě slova jako „vraždy v Miami“ a „ketamin“, vyskočí vám i jiné, související věci. Odpověď, kterou našla, nebyla oficiální policejní zpráva, jenom to, co lidé napsali na internet, a někdo si ty dvě slova zaměnil."

Diskuze /12

Carlos Matos

Resp. potvrdil plot holes… Dexter se prostě zachoval jako největší retard, když začne utíkat z vězení, když na něj nic nemaj… Jeden z nejlepší forenzních analytiků a top scénáristi :)

30.1.2022 | 19:32:20
Carlos Matos

Mrtvice hadra

30.1.2022 | 19:34:01
JakSeRodi

Tohle vysvětlení dělá z Angeli nejhorší policistku ever. A ani nedává smysl. V poslední epizodě při výslechu Dextra mu ukáže nějakou složku s oběťmi řezníka a mluví o tom, že použita droga ketamin souhlasí s případy v iron lake – nesmysl.

31.1.2022 | 11:13:00
JakSeRodi

Smysl, by to dávalo jedině, kdyby jí na to Dexter odpověděl: „hele Angelo, jak jistě víš, já jsem v Miami pracoval, když se případ Řezníka ze zálivu vyšetřoval. A tak moc dobře vím, že řezník ketamin nepoužíval, což i v té zprávě tady na stole máš, jen by sis ji musela alespoň přečíst“.

31.1.2022 | 11:25:42
GauneR

Rozumu na rozdavani jak cele finale. Angela gedzitka a cip a dejl zakon haji, v teto dire. Kazda nova zprava, kde je vzdycky obhajena spravnost nejake kokotiny, me akorat nasere, protoze si vzpomenu na finale, co melo byt finale, co si zaslouzi a zbori internet. Tuhle serii nepocitam mezi exisrujici.

31.1.2022 | 11:44:52
miiisa

Ten příběh musí fungovat sám o sobě, nejde pořád něco vysvětlovat někde bokem. Podle mě to vysvětlení nahrává tomu, že ty důkazy ukazující na Dextera jako BHB nebyly zas tak závažné, aby následovalo to, co následovalo. Navíc v originální sérii se nikdy ani nezjistilo, že oběti měly nějaké vpichy, natož aby se vědělo, o jakou látku jde.

1.2.2022 | 3:34:57
hoolio88

Dobrý finále je takový finále, kde nemusíte dodatečně nic vysvětlovat. Tohle dobrý finále nebylo, nehledě na Dexterův osud. Jakmile jsou nesrovnalosti, tak to bude diváky vždycky v negativním slova smyslu fascinovat. Člověk by čekal, když chtějí napravit tu frašku z finále v osmé sérii (po tom, co se stalo, beru tohle finále s dřevorubcem na milost), že scénáristé zkouknou předchozích osm sérií a udělají si nějaký výcuc z toho, co tam bylo nebo nebylo, co by se dalo použít. O ketaminu tam v životě nepadlo ani slovo…

#8 ori
1.2.2022 | 10:46:01
ori

#7 hoolio88: A keby použil M99? Ako povedali, to by zase bolo samé „aká náhoda že použil tú istú látku, to už fakt mohli vymyslieť niečo nové, je nelogické a nepravdepodobné aby získal tú istú látku, proste sa to snažili rýchlo ukončiť tak to rýchlo odflákli“ a podobne :D

#9 JakSeRodi
webmaster
1.2.2022 | 16:04:59
JakSeRodi

#8 ori: Ale ono nejde o to, že nepoužil M99, ale ketamin. Jde o to, že Angela chybně spojila vraždy z Miami s těmi v Iron Lakes na základě ketaminu. A navíc to Dexter poslouchá a taky k tomu nemá co říct…

#10 ori
1.2.2022 | 22:30:30
ori

#9 JakSeRodi: Áno veď chápem že ti vadí toto, ja len vravím že keby použil to isté čo minule tak by to ľuďom tiež vadilo.

#12 Rains
webmaster
2.2.2022 | 15:53:09
lukroncz

Údajně použili ketamin i kvůli Michaelově písničce, kterou dali i do credits

2.2.2022 | 18:00:47
Rains

#10 ori: Ne kvůli tomu, že by to tam nemohl sehnat – naopak, obvykle tu látku mají veterináři a zrovna v jejich lokalitě by to dávalo smysl, ale Dexter v původní sérii tvrdí, že je to nedohledatelný, takže tak jako tak blbost. Angela ho mohla prostě nachytat a dávalo by to smysl. Možná by si sem tam někdo postěžoval, že už ho nachytala Deborah, ale určitě by to nezbořilo internet v negativním smyslu, jako to, co vymysleli.

4.2.2022 | 23:51:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama