Dexter
94/100 - 573×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Avizované odhalení nakonec není tak horké, jak se zdálo

Avizované odhalení nakonec není tak horké, jak se zdálo

Tvůrce Scott Reynolds v sobotu na svém twitterovém účtu uvedl, že v pondělí nás čeká vzrušující odhalení týkající se seriálu Dexter. Fanoušci čekali cokoliv, ale výsledek je nakonec úplně jiný. O co tedy jde?

9 1
10.1.2022

Tvůrce Scott Reynolds dostal od stanice Showtime povolení oznámit, že 22. března tohoto roku vyjde série New Blood na DVD a Blu-ray, kde bude obsahovat bonusových třicet minut. S největší pravděpodobností půjde o vystřižené scény a komentáře herců a tvůrců.

Diskuze /22

PecaCZE

Prej poslední epizoda zboří internet ( někdo říkal ). Pokaždý když se objevila Debra jako bych slyšel: Nikdy neposlechneš a tak na tebe přijdou a zemřeš ! Zhruba od 3. epizody už to bylo jasný, že jeden z takových scénářů prostě musí nastat, tak nevim co mělo být nečekanýho.

#2 ori
10.1.2022 | 19:01:12
ori

#1 PecaCZE: Tak ono sa to podarilo, ľudia sa idú do krvi dohádať o tom či to bolo skvelé alebo strašné finále :D

webmaster
10.1.2022 | 19:19:21
BorgLocutus

Kdo by to po posledním odpadním díle koupil?!

#4 ori
10.1.2022 | 19:26:19
ori

#3 BorgLocutus: Zhadzovať celú skvelú sériu kvôli podľa teba zlému koncu? Keby ideš do reštaurácie, všetko je dokonalé atmosféra jedlo obsluha všetko super len dezert sa pokazí tak na reštauráciu všade nadávaš a už tam nikdy neprídeš?

#5 PecaCZE #9 MARTASLJ19 #19 Zin-Azshari
webmaster
10.1.2022 | 19:30:14
PecaCZE

#4 ori: No není to první seriál u kterýho zase čtu komentáře: Konec nedopadnul jak jsem si představoval, zkazilo mi to celý seriál a už se na něj nechci znovu podívat. Někteří takhle přemýšlí :D

10.1.2022 | 19:57:35
Looki

Ori: posledni dil ma byt hlavni jidlo, to nejdulezitejsi, nikoli dezert

#10 ori
10.1.2022 | 20:05:45
Looki

Peco ja diky zpackanymu zaveru du sledovat Dextra od zacatku od 1.dilu abych si pripomel ze 1. az 8.rada je nej :D

#16 FenixNC
10.1.2022 | 20:07:42
MARTASLJ19

Viem, že to tam nebude. Ale bral by som nejakú scénu z Hannah. Jej reakciu, keď jej Dexter poslal ten dopis. Ale keďže s ňou nepočítali. No škoda.

10.1.2022 | 20:45:44
MARTASLJ19

#4 ori: Podľa mňa bol ten koniec skvelý a aj dával zmysel. Som bol z toho odpálený, plakal som. Ale vedel som že niektorí ľudia nebudú spokojný aj keby natočili 10 koncov tak by všetky odsúdili.

10.1.2022 | 20:46:56
ori

#6 Looki: Neviem prečo by malo byť pravidlo že posledný diel má byť najlepší, u Game of Thrones býval vrcholom série vždy predposledný diel.

#11 Jamis
webmaster
10.1.2022 | 20:53:57
Jamis

#10 ori: Poslední díl má uzavírat sérii, to se tady stalo. Ale stejně jako Game of Thrones, nebyl to jaksi uspokojující závěr. Asi teď nedokážu honem vykouzlit co by mě přesně uspokojilo, ale intuitivně to vnímám tak, že Dexter byl trochu ultimátní kladivo na ultimátní padouchy jako byl třeba Trinity nebo Kurt Caldwell. A teď je pryč. To není moc povzbudivé. Z tohohle úhlu pohledu se domnívám, že Dexter měl přežít.

10.1.2022 | 22:32:00
TheMentalist

Bylo to strašně zajímavé, myslím si, že to zavřeli celkem dobře. Trochu mě štve, že trochu zbytečně zabil coache, což z něj na závěr udělalo monstrum, čímž ale byl po celý seriál! Navíc, už od té doby, co vše vysvětlil Harisonovi bylo vidět, že se sžil s tou představou, že budou rodinné duo superhrdinů, což mu úplně zatemnilo úsudek a zachoval se jak se zachoval. To že zemřel rukou Harrisona, ztělesněním všech, o které při své cestě vlastní vinou přišel bylo pro mě dostatečně silné. Podle mě už prostě musel zaplatit, za to co provedl za celý svůj život. Nicméně, představa například minisérie z Batistova pohledu, jak je mu v patách, se závěrečnou konfrontací by byla extrémně zajímavá.

10.1.2022 | 23:20:47
GauneR

A to je všechno? Prej zboří internet, ono bude úplně stačit, když fanoušci budou chtít zbořit tvůrcům baráky. Jako celá série založena na tom, že jeho nebohý syn ho dlouho hledá a až ho konečně najde, tak ho zabije? Myslím, že hodně lidí ještě vezme konec 8. řady na milost, protože alespoň žil, někde daleko, sám. Nevím co si představit pod pojmem „důstojné rozloučení“, že to schytá od nepovedenýho syna? Chtěl bych viděl opravdu nedůstojné rozloučení, to by možná bylo zajímavější. Kde je v posledním díle Batista a Masuka? Je mi líto, ale tuhle sérii jsem jakoby neviděl, dokázal bych pochopit ledasco, ale smrt z ruky vlastního syna, kterýho pak ještě pustí, tak to ne. Může to zachránit pouze 30min bonus s jiným koncem, aby si fanoušky mohli vybrat, ale pochybuju, protože doteď se nabízela hromada dobrých nápadů a oni si vybrali ten nejhorší možný.

#16 FenixNC
10.1.2022 | 23:50:39
4391

Nevím jestli to zboří internet, ale za mě to rozhodně skončilo dobře. Po deváté epizodě mi to připadá i jako celkem logické vyústění děje. Čekal jsem, že se Harrison nakonec proti Dexterovi postaví (že ho zabije jsem ovšem nečekal), protože tam si při porcování Kurta evidentě začal uvědomovat, že tohle není ten táta, kterého si vysnil.

A spoustě lidem to možná hned nedojde, ale pro Dextera tohle nebyl vyloženě špatný konec, pro něj to bylo vykoupení.

Nakonec můžu jen litovat, že jsme neviděli Dexterovu konfrontaci s Batistou (a s Masukou, kdysi tu byl článek, že se možná objeví. Asi se byl herec jen podívat na natáčení). Navíc si pořád myslím, že Harrison z toho není venku. Všechny ty události a skutečnost že zabil vlastního tátu a teď je z něj psanec… to na něm musí zanechat nějakou stopu.

Ale moc se v tom rejpu. Když to shrnu, tak za mě je tohle rozhodně lepší konec seriálu, než ten z 8. řady.

11.1.2022 | 0:38:38
med2019

Dopadlo to dobře. Internet to nezbořilo, ale pro Dextera to dopadlo nejlíp, jak mohlo. Je celkem jedno čí rukou (z rukou syna to odpovídá emeryckému patosu). Když měl Dexter konečně pocit, že může sdílet s někým svého Darka passengera, a že nebude sám, tak zjištění, že se jedná spíš o hormonální bouři pubertálního syna, který se ještě hledá, než souznění na jedné vlně, bylo vlastně tím posledním hřebíkem do rakve. Ostatně si myslím, že lepší než sledovat nějaká soudní přelíčení nebo další sérii kdesi jinde a vrcholící vlastní sebevraždou, jako reakci a oboustranného zklamání na vztah otce a syna, která se tak logicky při zakončení násl. série nabízí… Sžíravý pocit lásky otce a syna, který zažil na poslední chvíli by ho dostal…

11.1.2022 | 1:11:05
FenixNC

Promarněný potenciál.

#7 Looki: Vskutku dobrý nápad.

#13 GauneR: Četl jsem hodně názorů na poslední díl – negativních i pozitivních, ale s tímto se ztotožňuju asi nejvíce. Líp bych to nenapsal.

Snažil jsem se připravit na cokoliv, ale nikdy by mě nenapadlo, že budu vzpomínat na konec osmé řady jako na podstatně lepší, to fakt ne.

Devítka mě bavila, v mnoha ohledech výborná. Posledních 15–20 minut posledního dílu ale nedávalo smysl. Nebyl důvod zabíjet Logana. Zní mi to jako jednoduchý důvod, proč Dextera rychle odstranit a vyrobit další nedopečený konec. Proč?

Chyběl mi Masuka. Cameo s Batistou bylo sice fajn a pořádně oživilo sérii. Proč se ale s Dexterem nesetkal? Nebyl na to čas, protože muselo být jen 10 dílů? Nerozumím tomu.

Škoda. Velká škoda.

#17 GauneR
11.1.2022 | 1:39:39
GauneR

#16 FenixNC: Je to ironie, kdyby tolik fanoušci nenadávali na konec 8. řady (mně ten konec až tak nevadil, bral sem to), tak tohle by asi nikdy nevzniklo. Většina lidí tady pořád píše o nějaké logice, já kašlu na logiku, jako většina fanoušků jsem mu přál úspěch, což pro něj je přežití (alespoň). Takto navnadit všechny ty fanoušky, kteří po letech opět začnou fandit dextrovi, a až to udělají, tak jim ho seberou před xichtama, a ještě s tím, že tohle je to pravé ořechové důstojné rozloučení a závěr zboří internet, to sou jen kecy. Za mě – bavil jsem se až do posledního dílů, ale po něm říkám, že tohle nemělo vzniknout. Nevím co by to mohlo zachránit, skrytě jsem doufal, že ho v posledním díle obviní a skončí ve vazbě, s tím že tak by to skončilo tak otevřeně. Pak by se najedou vytasili s 11. a 12. dílem, jo to by bylo šokující, kdyby se jim to povedlo utajit. Anebo ten jiný konec / konce v 30 min. bonusu, ať si fanoušci vyberou, to by taky stálo za to.

11.1.2022 | 2:48:32
hoolio88

Tak tohle je výsměch, i když po tom konci nic jiného než nějaký spin-off s floutkem nepřipadal v úvahu a na ten já bych se stejně nedíval. Možná až za pár let s tím, že synka bude hrát někdo jiný (na ten jeho ksicht, který střídá dva výrazy, se teď nemůžu ani dívat), kdo má trochu charisma, a objeví se tam Dexter, jako se předtím Dexterovi zjevoval Harry nebo teď Debra…

11.1.2022 | 10:24:54
Zin-Azshari

#4 ori: Jenže konec seriálu se nedá přirovnat k dezertu, je to hlavní chod. Dezert už je jen čekání na to co bude dál.

Že Dextra zabili není problém, ale to jak to udělali je problém obrovský a jinak výbornou sérii to skutečně sráží z 10/10 na 6/10

#20 ori
12.1.2022 | 17:44:17
ori

#19 Zin-Azshari: Neviem prečo majú všetci taká problém s tým že zabil Logana. Nechcel to urobiť, proste sa to stalo. Svoj kódex neporušil schválne.

webmaster
12.1.2022 | 17:53:25
Cantie

Kéž by by a bonusová scéna byla, že Dexter v té vazbě usnul a posledních 20 minut se mu jen zdálo. A pak třeba konečně uspokojivý konec?

14.1.2022 | 13:48:26
Roberto13

Posledný diel pokrivkával, ale to sa stáva, pretože v poslednej epizóde sa proste musia diať veľké veci. Občas o čo je sezóna lepšia, o to menej príjemne prekvapí finále. Angela odsúdi Dextera ako vraha vrahov, pretože vražda je vražda, ale Harrisonovi daruje slobodu na vlastné riziko. Harrison sa potrebuje starať o svoje duševné zdravie, tak si sám zabije otca, pretože nechce zabíjať vrahov spolu s ním… Celkovo ten dialóg na konci mi prišiel nasilu, ale celá sezóna sa mi páčila a Dexter k nepeknému koncu proste opäť smeroval odkedy prestal počúvať Debru, čiže od začiatku.

14.1.2022 | 19:09:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama