Dexter Sedm teorií o tom, jak by mohl Dexter skončit

Sedm teorií o tom, jak by mohl Dexter skončit

Sedm teorií o tom, jak by mohl Dexter skončit

Od úplného závěru nás dělí už jen 30 dní a 12 posledních epizod. A všechny nás určitě už od samotného začátku seriálu pálí jedna otázka: Jak to celé sakra dopadne? My jsme se zaměřili na pár pravděpodobných teorií.


4 0
31.5.2013

Když Dexter přežije, napadají nás tři možné teorie o tom, jak by se to mohlo stát. Jednou z nich je ta, že by se jednoduše Dexter vydal na útěk. Sám, s Harrisonem nebo s Hannah, to už je asi jedno. Seriál by tak skončil otevřeně a Dexter by prostě zmizel z dosahu zákona. Už dobře víme, že je na tuto variantu Dexter připravený. A stanice Showtime tak bude mít stále otevřená zadní vrátka, pokud by se chtěla k seriálu vrátit. Je ovšem také možné, že bude dopaden. Ruka zákona ho chňapne za límec, ale neodsoudí k smrti. Dexter dostane „jen“ trest doživotí, jako „odměnu“ za to, že společnost zbavoval kriminálníků. Zvažujeme také třetí variantu, kdy se Dexter „vyléčí“. Ze strachu o Deb a Harrisona i sebe samotného zmizí jeho Černý pasažér. A všichni budou žít šťastně až do smrti.

Na smrt se ostatně zaměříme teď. Je totiž velice pravděpodobné, že bude Dexter opravdu konečně dopaden a tím skončí jeho život. Bude mu uložen trest smrti a bude si moci vybrat mezi injekcí nebo elektrickým křeslem. O Harrisona se bude starat Debra a na světě bude o jednoho psychopata méně. Další možností, leč méně pravděpodobnou, je sebevražda. Co když už Dexter neunese nápor z okolí a odmítne žít s představou, že by musel zabíjet své přátele anebo by jej jednoduše štvalo, že by byl dopaden. Sebevražda by mohla být řešením, jak přestat ubližovat sobě i svému okolí.


Jako třetí možnost se jeví Debra, která vezme spravedlnost do svých rukou. Sama už v ukázkách 8. sérii naznačuje, že lituje toho, že ho nezastřelila, když k tomu měla příležitost. Proč by tedy ona nemohla být posledním člověkem, který bude mít v rukou Dexterův život? Poslední teorie o Dexterově konci je pak o něco méně prozaická. Dextera dopadne jeho vlastní „past“ a zemře tak smutně, tragicky a úplnou náhodou. Onu „náhodu“ zmiňujeme výše v uvozovkách, protože je také možné, že Dextera dopadne a zabije někdo z těch, které bude chtít zabít on sám – a nevylučují se ani členové Miami Metro. Tak či tak, náhoda to bude – tohle by snad Dexter nečekal a ani nedovolil.

Co nás ale zajímá nejvíc, to je váš názor, Jak si myslíte, že Dexter skončí? Máte nějakou vlastní teorii o tom, co by se na konci seriálu mohlo stát? Těšíme se na vaše komentáře.

Diskuze /22

PecaCZE

Víc mě toho nenapadá. Jsou to ty nejpravděpodobnější teorie.

31.5.2013 | 16:53:28
Tammi

Černý pasažér zmizí? to si myslim že je nejvíc nepravděpodob­ný závěr

překladatel
31.5.2013 | 17:00:52
Grimalkin

Veď v očiste Miami môže pokračovať.

#4 iHyi
31.5.2013 | 17:01:26
iHyi

#3 Grimalkin: To je taky možný, ale mám takový pocit, že až takhle sluníčkově to neskončí.

webmaster
31.5.2013 | 17:03:58
Helcarax

Sebevražba by byla myslím luxusní řešení, i když k Dextrovi nejde…já tipuji umře, ale hrdina (např. při záchraně nejspíš Debry) :-)

31.5.2013 | 17:05:44
JajaKyjo

Já mám strach, že ho nechají umřít :-( a myslím, že ho zabije Debra aby to bylo jooo dramatický...­....Líbilo by se mi ale, kdyby ho nechali jít a konec by byl otevřený :D

31.5.2013 | 18:16:14
Kuba-xx

Mam strach z koncu serialu. Jeste z dob LOSTu mam v sobe velkou jizvu … to byla (bohuzel) opravdu nezapomenutelna rana … Kdyby Dexter zustal nepolapen (=nazivu, bez podezreni), museli by scenariste (vzhledem k tomu, jak je serian rozehrany) odvest opravdu skvelou praci, abych byl spokojen. Kdyby Dexter zemrel, libilo by se mi nasledujici: Kdyby se obetoval (za Harrisona, Debru, pratele) a ukazal naposled svou lidskou stranku, zaroven si vsak nepreju, aby serial skoncil tim, ze Dexter bude timto hrdinou. Muselo by to byt vyvazene (s tim, ze se lide dozvi jaky opravdu je, ale zaroven to – alespon castecne – odcini svou obeti). A druha varianta, drastictejsi: Dexter zemre, jako psanec, nenavideny a Harrisona se ujme Debra/nebo prarodice. Harrison tak bude sdilet castecny osud Dextera – bude vyrustat sice s rodinou, ale ta nebude schopna zapomenout na to, jaky byl jeho otec. Bude se potykat s nasledky jeho jednani, na zaklade toho se bude nejak vyvijet, snazit se poprat s minulosti, ktera ho bude stale dohanet, byt ne jeho vinou … no nerikejte, ze by to nebyl paradni spinoff – „Harrison – (syn Dexteruv)“ :-D

31.5.2013 | 18:32:09
kharny

Já už jsem nad tím taky přemýšlel. Kupodivu mě napadla úplně jiná varianta. Dexter ani Debra nezemřou, ale něco je rozdělí na tolik, že budou oba daleko od sebe, po krk ve sračkách.

31.5.2013 | 18:37:35
Lervin

Podle mě to bude kombinace dopadení a náhody… Ve vyšetřování vyjde najevo, že za vším je Dexter, ale v moment, kdy se to bude chtít oznámit veřejnosti, Dextera zabije nějaký jiný sériový vrah a všechno se ututlá… (2 sériové vrahy si jedna policejní stanice dovolit nemůže)

31.5.2013 | 18:45:31
bohdy

Já doufám, že Dexter zemře. Sice to ořvu, ale nějáký happy end by se mi fakt nelíbil a ani to není styl tohoto seriálu. Ale snad to bude epic smrt a líbí se mi ta možnost, že by zemřel při záchraně Debry nebo Harrisona :)

31.5.2013 | 18:55:31
David Petříček

Klíčem podle mě bude ta neuropsychiatrička, určitě přijde na to že Dexter je Bay Harbor Butcher. Ale neudá ho, tím by přišla o skvělí exemplář pro další knihu. Muže ho ovládat, nebo snažit se pomoct. Viz. jak mu předává asi Harrisonovo obrázky, který byl taky rozen v krvi, což muže Dextra motivovat ke změně. Můj odhad je že se zbaví černého pasažéra(pomůže mu ta doktorka) ale i tak zemře, ale ne jako trest smrti (moc nudné bez prostoru pro napětí) sazím na obětování se

31.5.2013 | 21:44:42
alexis

Spíš si říkám, kdo ji do Miami Metro pozval – byl to kapitán? Jestli ano, je to proto, že uvěřil LaGuertě a chce Dextera dostat? Sice si myslím, že to tak nějak o Dexterovi věděl, ale kdo ví… Sourozenecké duo se mi zdá hodně setmelené, Debru trápí šílené výčitky svědomí, ale netipla bych si, že Dextera dostane do vězení.

31.5.2013 | 22:02:08
Renya

Dexter proste zemre pak nastava hromada variant jako co zemre. Jestli jako Lovena zver , Nehoda , Planovanej akt. Kdyz vypustime variantu ze by Harrison byl stejnej jako jeho otec ikdyz je taky zrozen z krve. A zamerily by jsme se jen na Dextra tak ne jednou mel na male kdyz po nem dukladne nekdo slidil tak jeho tajemstvi zase tak velkym tajemstvim nebylo. ( samozrejme se vzdy tech lidi zbavil on nebo mu v tom pomohla slecna stestena ) Takze mam dva tipy jak to zkonci bud ho chytnou a zastrelej ho na miste ( do vezeni nepujde ) Nebo s jeho smrti bude mit co docineni Debra :)

1.6.2013 | 9:35:54
Stráťa

Mě všechny ty teorie přijdou moc předvídatelný a proto nepravděpodobný. Poslední série by si zasloužila nějakou bombu, přece nemůže skončit hůř než některý předcházející (např čtvrtá a šestá). Můj tip by bylo něco jako vražda Debry, blázinec nebo možná nemoc (jako Harry) ale ta by asi neměla ten správnej efekt…

1.6.2013 | 13:34:05
LacicikDex

Ja sa ani bars nechcem zamýšľať. Pretože ak príjmem viac možností…vždy to bude mať len jeden koniec a ja budem sklamaný, že sa to neskončilo inak :-) Ale v každom prípade dúfam,že to bude vymakaný záver. A aj keď na konci bude smrť… čo si iste neprajeme… tak pre diváka by to bolo najsilnejšie…

1.6.2013 | 23:46:29
Ann Taylor

Policie na něj přijde. On už bude pomalu realizovat svůj plán útěku. Jenže se objeví něco, nějaká překážka, která ho donutí ještě něco udělat. Možná vrah, kterého kvůli své posedlosti prostě ještě musí zabít. No ale v té chvíli ho obklíčí a skoro dopadnou, jenže…řezník skončí jako řezník? Tentokrát ten skutečný? To by se mi líbilo. Dexter nemůže zůstat na svobodě a nemůže zemřít jako hrdina. On není hrdina a nešlo by to k němu…

#17 Ann Taylor
redaktor
2.6.2013 | 21:10:54
Ann Taylor

A ještě mě napadá krásná scéna, kdy Dexter utíká, loučí se s Debrou zoufalým polibkem, nastartuje loď, vyrazí a Debra mu střelí do nádrže. A pak jí hrábne úplně.#16 Ann Taylor:

#19 Athaeneus
redaktor
2.6.2013 | 22:25:53
Renya

Tak ono nastava otazka jak pojmou Debru v posledni rade. Protoze ona na todle vsechno nema naturu ale zase laska k Dextrovi ji barani mu cokoliv udelat nebo ho udat. Viz posledni dil kde zastrelila LaGuertu. Takze pokud ho nezastreli nekdo od policie tak umre rukou nejako serioveho vraha a Debra ho pomsti. Kazdopadne uplne nejvetsi pecka by byla kdyby to Debra vzala za Dextra a pak ho zabila :D

3.6.2013 | 19:01:00
Athaeneus

#17 Ann Taylor: Dexter je hrdina… Nikoliv však osobností, ale činy. Dělá menší „zlo“ za cenu většího „dobra“

3.6.2013 | 20:08:46
Black cloud

Už dlouho tvůrci říkají, že „Dexter nemůže dopadnout dobře vzhledem ke skutkům, které vykonal“. Osobně si myslím, (na základě znalosti klasických konců, ne že by se mi to tak líbilo) že konec bude nejednoznačně špatný pro Dextera… asi nějak tak, že ho zatknou, odsoudí a popraví, ale poslední scéna bude ukazovat, že vlastně popravili někoho jinýho a uvidíme jen jeho loď jak odjíždí a na ní nejasně dva lidi… muže s dítětem.

3.6.2013 | 20:45:05
mauvais-ange

Přesně tak, Dexter nemůže dopadnout dobře. Doufám, že ať to bude jakkoliv, tak opravdu umře nebo bude zavřený na doživotí a bude to pěkně dojemný :-) Jinak dřív mě to nenapadlo, ale teď po přečtení komentů si tak říkám, že by do poslední scény mohli dát ještě nějakou zápletku s už dospělým Harrisonem, třeba že se zastává svýho otce, že to byl vlastně hrdina nebo že jde v jeho stopách :-D To by aspoň bylo ještě nějaký překvapení nakonec…

5.6.2013 | 0:16:05
cupasim

Jelikož se tam objevila Hannah (tak pokud ji nezbaije) mohli by odjet spolu :)

14.8.2013 | 14:41:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK