Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Hed94

#9219 Caroline: Já na jednu stranu chápu, že když už nemají delší dobu předlohu, tak si musí všechny cestičky nějak vymyslet sami… ale neříkejte mi nikdo, že člověk musí být genius, aby vymyslel nějakou normální cestu jak se k něčemu rozumně dostat, když už máme za sebou X let seriálu a vývoje postav.

To zkrácení je snad to nejhorší co mohlo seriál potkat… Já v tom fakt nevidím jinej důvod než že chtějí rýžovat co nejvíc peněz za co nejméně práce.

A přitom ty 3 díly o které nás teď ochudili mohli bejt i finančně nenáročné… mohli tam právě narvat různé shledání, branovy cesty do minulosti atd. a hlavně tak rozprostřít děj aby na sebe časově navazoval.

Takhle když sem věděl že máme jen 7 dílů a XX minut z toho sežral Ed Shereen / milostná scéna šedýho červa nebo Arya vs Briene tak se mi z toho chtělo brečet.

#9224 Caroline #9225 Caroline
29.8.2017 | 12:36:48
Hed94

#9220 Sonjicka: Já v to doufám taky, že tam snad někdo něco pořádné eště sehraje, ale po téhle serii jsem dosti skeptický :)

29.8.2017 | 12:40:20
montik

#9215 Hed94: Nesouhlasím:-). Ať chceme nebo ne, blíží se střet s NK a ten se nepovede v rovině diplomatické – bude to řežba. Jednou musíme dojít do stádia, kdy ony politické tahanice skončí otevřeným střetem. A pokud ne, pak nevím, jestli by diváci politické řešení GoT přijali. Složíme zbraně a budeme se mít rádi?:-). A pokud někdo udělá podraz a ten, kdo byl obelhaný, bude mít vojsko, tak se stejně neubráníme bitvě a silovému řešení… (Nebo alespoň otázce, proč proti nim nevytáhl se zbraní v ruce.) A konflikt pokračuje do nekonečna. Pak také seriál prošel redukcí postav a rodů. Ten se mohl spiknout s tím, ten mohl pomlouvat toho a toho. Těch s kým by bylo možné se spiknout dramaticky ubylo (i proto, že je zapotřebí osudy postav a rodů jako celého příběhu uzavřít). V podstatě jsme šest řad seriálu čekali na finální rozdání karet:-). A když si vzpomenu právě na zakončení šesté řady seriálu, tak i tady se objevovaly komentáře: Tak konečně víme, kdo byl podstatný a kdo ne, a kdo bude hrát významnou roli s ohledem na potenciální vítěze a poražené celé Hry o trůny.

Mně se odstranění Malíčka líbilo:-). Celý seriál si myslel, že on je ten, kdo je o dva tahy před ostatními a nakonec doplatil na své vlastní zbraně. A dočkal se konce od někoho, komu uděloval poměrně vydatné lekce. Sansa se poučila a největší naivka z celého seriálu (1. série) dostala to největší kápo v pozadí, které vlastně zavinilo úplně vše.

Když si vzpomenu, kolik bylo erotických scén v prvních řadách, tak jsme nyní v podstatě na suchu:-). Kritickým okem bychom těch zbytečných scén našly v seriálu bezpočet a v procentuálním zastoupení by na tom byla sedmá řada velmi dobře. Scéna Arya vs Brienne tam byla kvůli lince s Malíčkem. Aby Sansa jakože dostala strach a Malíček ji mohl poštvat proti nebezpečnému zabijákovi Arye, která chce jakože potrestat zradu Sansy a přitom má dost umu na to, aby vyškolila i takovou bojovnici jako je Brienne. Naopak – tahle scéna vlastně ukazuje, jak byly předchozí řady rozvláčné a pomalé v tempu vyprávění. Což mělo to výhodu, že bylo možné rozehrávat ony intrikánské linky. V současném tempu už to tak dobře nejde, protože by nastalo to, že v jednom dílu si dvě postavy něco řeknou (zaintrikují si) v dalším už se situace řeší nebo musí řešit. Třeba si stačí vzpomenout, jak dlouho trvalo, než Sam vyléčil sera Joraha. Ono se to nezdá, ale ukočírovat ten seriál tak, aby to neskončilo jen střihy a prostřihy ve stylu přišel – odešel není na onom zmenšeném prostoru snadné.

A ten důvod je ukončení seriálu a náklady na něj.

#9227 Caroline
29.8.2017 | 12:48:08
Caroline

#9221 Hed94: to teda souhlasím … je jasné, že Martin je očividný genius a žádný z tvůrců by nevymyslel příběh jako on. NIcméně … hergot … tak spolupracuje s nima, mají před sebou knihy, zápisky, předchozí díly, tak by se snad mohli trochu snažit…a teď nenarážím na nějaké problémy s havranem, který letí rychleji než světlo, to jsou věci, které jsou nezbytně nutné a dají se nějak odůvodnit (prostě jeden střih není hodina ale třeba den) ale mluvím přesně o tom, o čem ty … honem honem natlačit defacto to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ do 13 dílů ??? jakože proč !!! měli by prachy ještě dalších 6 let klidně. Podle mě to vůbec nebylo nutné takhle uspěchat. Je jasné, že to pak ztratí na kvalitě. 7 sérií člověk vidí Sama čistit nočníky, sexovat děvky, pít Tyriona víno, vidět Misandei s Červem, slyší milion nudných dialogů, vidí milion nudných soubojů aby se pak dočkal toho, že to nej se odehraje v 6 dílech? Trochu nefér

#9229 montik
29.8.2017 | 12:50:58
Caroline

#9221 Hed94: ono taky je fakt, že ty scény jsou fajn nebo byly fajn, dokud jsme byli ve třetí sérii, byli jsme na tu výpravnost zvyklí. Kdyby se to tempo drželo a my nevěděli, že už jsou před námi poslední dvě série, ty scény by nám tolik nevadily. Ale když víš, že díl má 80 minut a z toho 5 minut jsou ukázky z minulého dílu, tak už tě to logicky točí. I když je to přesně to, co jsme měli kdysi rádi. Za to, že fandové nadávají si můžou sami. Kdyby nechtěli t nej nacpat do 6 hodin, mohli tam dát těch sexuálních a soubjových scén pomalu s dřevněnýma mečema více. Tak, jako to bylo.

29.8.2017 | 12:54:18
montik

#9217 Caroline: Jo, to já připouštím, že D. může otěhotnět, protože Targaryen je prostě Targaryen:-), ale myslím si, že pokud otěhotní, dítě přežije. A že by D. zemřela při porodu? To by asi nebylo příliš v uvozovkách uspokojivé:-)

S Euronem to byl ode mě jen takový nápad:-) – v podstatě výkřik do tmy.

Co se nakonec stane s Theonem by mě také zajímalo:-). Prošel si toho tolik, tolik toho přežil, že bych si myslel, že buď musí zaručeně zůstat až do konce, anebo vše splatí tím, že zahyne při osvobozování Yary.

#9228 Caroline
29.8.2017 | 12:56:25
Caroline

#9223 montik: jasně, že to je náročné … ale tak náklady mají, to je jasné, ale každý díl by nemuseli být draci, bitvy se slonama apod. Kdyby drželi po celou dobu to tempo, které to mělo, neměli by tolik drahých dílů a to málo co by zbylo by zaplatili z těch jiných dílů. Ono taky čím déle ten seriál točíš, tím víc peněz ti z toho sype…Práva, marketing, sledovanost…A ne­říkej mi, že HBO jako nemá prachy. Westworld taky určitě nebude nízkonákladovka. Já myslím, že prachy jsou byly a budou jen jim dochází nápady a nechcou to podělat tak to radši uspěchají, což je pro ně menší zlo než aby je sežrali fanoušci, že to překombinovali.

#9230 montik
29.8.2017 | 12:56:51
Caroline

#9226 montik: to si upřímně myslím já … přeci jen s ním pluje kolik? 20 chlapů? Yaru nemůže osvobodit. Já myslím, že se o ni bude rvát ale u toho zemře a tím se vykoupí a i ona na něj bude hledět jinak. šancí mu moc nedávám. Jedinou možnost vidím, že by se tam látali mezi sebou a Jon s Dany by tam jeli, protože by jim Jamie řekl, co Euron plánuje. Při té příležitosti by ho porazili a Yaru pomohli osvobodit. Jinak si nemyslím, že má vůbec maličkou šanci.

29.8.2017 | 12:59:10
montik

#9224 Caroline: G.R.R.Martin píše každý díl zhruba 4–5 let. První díl vyšel v r. 1996. Scénář každé série vznikne za rok. Martin má toho prostoru mnohem více než tvůrci seriálu.

29.8.2017 | 13:08:52
montik

#9227 Caroline: HBO žije z poplatků a těch, kteří by si HBO pořídili už po určité době nepřibývá. Kdo GoT sledoval legálně, ten si už nejspíše HBO pořídil, zbytek seriál stáhne z netu. Seriál už zkrátka vyčerpal svůj potenciál.

Uvádí se, že každý seriál v podstatě končí kvůli nákladům a platovým požadavkům herců.

http://www.koule.cz/…-78726.shtml

Z www.finance.cz Rozpočet:

HBO se nerada dělí o informace o nákladech a příjmech ze série Hry o trůny a většina informací na internetu jsou pouze odhady. Přesto HBO v některých letech zveřejnila rozpočet na jednotlivé série. První sezóna měla rozpočet 60 milionů dolarů, v tehdejším kurzu se jednalo o cca 1,15 miliardy korun. Náklady na jednu epizodu se tedy vyšplhaly na 115 milionů korun. Sedmá série již počítá s vyšším rozpočtem ve výši 100 milionu dolarů, přibližně tedy s 2,3 miliardou korun. Jeden díl nové série stál tedy asi 330 milionů korun. Na osmou sérii se počítá se stejným rozpočtem, ale jelikož bude mít poslední série o díl méně, bude jeden díl stát přibližně 380 milionů korun. Rozpočet se samozřejmě může ještě změnit podle toho, jak divácky úspěšná bude 7. série. Jeden díl nové série Hry o trůny stál více než nejdražší český film historie – Tmavomodrý svět, který v době vzniku stál 230 milionů korun. Po zohlednění inflace by jeho výroba stála dnes přibližně 320 milionů korun, tedy o 10 milionů korun méně než průměrné náklady na jeden díl 7. řady Hry o trůny.

Draci, nemrtví atd. něco stojí a udělat to bez nich si myslím dost dobře nelze.

#9231 Caroline
29.8.2017 | 13:19:18
Caroline

#9230 montik: chápu a nejsem typický šťoural, je mi jasné, že každá paráda něco stojí. Jen si říkám, že to třeba mohli vědět dopředu a peníze ušetřit na ,,důležitější'' části děje :-)

#9232 montik
29.8.2017 | 13:29:54
montik

#9231 Caroline: Neříkám, že jsi šťoural:-). Ono to klidně mohlo dopadnout tak, že v případě nezájmu by GoT skončily třeba po první sérii. Anebo sice později, ale i tak mohl být seriál ukončen předčasně. Je to bohužel pořád jen fabrika na peníze. Neznám samozřejmě detaily, ale pokud klesnou zisky nebo nejsou tak velké, jak se čekalo, patrně to vlastníci nevidí úplně rádi.:-)

Ono to je jedno s druhým, knižní předloha už není, napsat za jeden rok kvalitní scénář z ničeho a natočit seriál není snadné a prodlužovat na více let období mezi jednotlivými sériemi asi není žádoucí, do toho rostoucí náklady:-)

29.8.2017 | 13:43:05
mateshrouda

Postřehli jste někdo, že Jonovi z vody v předešlém dílu s největší pravděpodobností pomohly Děti lesa?

#9235 Punisher bude trestať #9236 Punisher bude trestať
29.8.2017 | 14:12:15
perteus

Nikde nebylo řečeno, jak dlouho běžel ke zdi, jak dlouho letěl havran a jak dlouho letěla Dany na sever. Všichni zde vycházejí z nějakého předpokladu,l že to muselo být 24 hodin. Nemuselo. Když tu už někdo dá konstruktivní vysvětlení, tak je šmahem obviněn, že slepě obhajuje, že není konstruktivní a bla bla bla. To je pak na palici a smutné.

Všichni tu nadávají na scénáristy, jak si vymýšlejí a bůh ví co ještě. Abyste se pak sakra nedivili, až vyjdou knihy (jestli vyjdou) a ono to nebude plus mínus stejně.

29.8.2017 | 14:22:58
Punisher bude trestať

#9233 mateshrouda:

Nepomohli, pretože všetky sú už mŕtve.

29.8.2017 | 14:24:23
Punisher bude trestať

#9233 mateshrouda:

Nepomohli, pretože všetky sú už mŕtve.

29.8.2017 | 14:24:23
Sonjicka

Smrt Malíčka mi taky přišla ok. Logická..furt hrál ty svoje hry ale Sansa s Aryou si také prošli dost drsnou školou života..že asi ani Malíček si nedovedl představit čím..A už nebyly rozhodně tak naivní po takových životních zkušenostech. Toto je ok. .Ale co nechápu je, že Tyrion navrhl aby šli pro toho nemrtvého za zeď kvůli Cersei. Přeci každý kdo Cersei zná ví, že by s nějakým dočasným mírem nesouhlasila, nebo kdyby ano, tak by stejně něco tajně kula. Vždyť se jí nedá věřit a Tyrion ji zná, sám řekl že je nejkrvelačnější žena..tak proboha na co riskovat tolik životů a tahat toho nemrtvého když to stejně bylo jedno. Bud je za tím nějaký logický podtext (třeba tím Tyrion něco sledoval) nebo je to jen blbý scénář jak dostat draka k NK. (doufám v to první). A pak ještě to že jak to že měla Cersei domluvené s Euronem že se před ostatními jakože zalekne nemrtvého a odpluje (že se zalekl nemrtvého) na železné ostrovy.. i když ve skutečnosti jel pro tu armánu. to věděli o tom nemrtvém předem? že jim ho ukážou?

#9238 montik #9242 Caroline
29.8.2017 | 14:39:27
montik

#9237 Sonjicka: Já bych pro nemrtvého za Zeď také nešel:-), nicméně možná opravdu doufali, že tím mrtvákem naženou Cersei strach a uvědomí si, že příšery za Zdí jsou reálné.

S Euronem jsem o tom také přemýšlel a mohlo to být domluvené tak, že je Cersei podrazí v každém případě, a že se Euron tak jako tak na oko sbalí a prohlásí, že jede na domů na ostrovy. Osobně ale čekám, že Euron Cersei nakonec vypeče, a že je jeho aktuální plán stejný jako Cersei, ať se tam zatím pomlátí a on přijede shrábnout zbytky. Anebo Eurona vypečou Theon s Yarou.

#9239 jose8
29.8.2017 | 15:33:43
jose8

#9238 montik: Tak Euron v knize chce ovládnout celý Zapadozemí, takže v seriálu to bude asi stejný. Nejdřív se spojil se Cersei a při vhodnym okamžiku jí zradí, aby se stal král.

29.8.2017 | 15:36:16
Sonjicka

No já si fakt nedovedu představit jak to v těch 6. dílech všechno stihnou vysvětlit a ukončit. A nevíte jak vznikl NK?

#9243 Caroline
29.8.2017 | 15:48:34


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama