Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

unsullied

Byla by sranda když by se dostal NK do Winterfell a oživil by všechny mrtvé v jejich kryptě Ned by se asi zapojil do bitvy taky :D

29.8.2017 | 15:57:34
Caroline

#9237 Sonjicka: taky si myslím, že Euronova cesta byla domluvená na každý pád a Nemrvý hrál jen do karet rychlém nečekanému úprku, který nevyvolá žádné otázky :-)

29.8.2017 | 16:27:15
Caroline

#9240 Sonjicka: Sonji NK vzikl tak, že První lidé chtěli zabrat nějak lesy těch Lesních lidí a oni se museli bránit tak toho hlavního, co tam měli, přeměnili na NK. Myslím, že to bylo ukázáno v nějaké Branově vizi :-)

#9245 Sonjicka
29.8.2017 | 16:28:29
Moor8

Tak máme za sebou poslední díl a je tedy čas na zhodnocení a to nejen dílu, ale i série. Nejdříve začnu posledním dílem. Oproti ostatním finálovým dílům byl delší, ale natáhnut byl hlavně o dialogy, což není přímo na škodu, měly svůj smysl a na rozdíl od prvních dvou dílů úspěšně přispěly k ději. Nicméně by bylo lepší odbýt si je dříve a finále si nechat hlavně tu akci. Smrt Malíčka potěšila, ale mohla být trochu více brutálnější. Možná jsem už cynik, ale podříznutí hrdla je moc snadná smrt. Mohli vymyslet něco rafinovanějšího. Zazdění zaživa a až by dorazili mrtví, tak by se navrátil a dostal se ven. Třeba… Na druhou stranu, kdo někdy zažil brutální friendzone, tak ho trochu chápe. Také tam mohli zmínit, že to byl on, kdo přišel s nápadem na rudou svatbu a domluvil jí. (tím neříkám, že to byl nebo nebyl on, pozadí ještě nebylo odhaleno a asi už nebude, ale mohli mu to scénáristé připsat.) Dále mě mrzí odchod Jaimieho. Měli ho nechat u Cersei, aby ji v pravý čas mohl zabít a stát se Azorem. Ano, to je moje teorie. Cersei bude chtít udělat něco strašného, aby se zbavilo Jona a Dany, což by mohlo darovat NK vítězství. To by Jaime nemohl dovolit a tak by byl nucen zabít svoji lásku i s nenarozeným dítětem a stát se tak Azoh Ahajem. Co považuji za chybu v dílu je, že Cersei slíbila Dany a Jonovi, že s nimi pošle armádu, což neučiní a tím bude jasné, že nedodrží slib. Kdyby slíbila jen, že nebude proti nim podnikat žádné akce, obzvlášť když tohle po ní chtěli, tak by její blaf vydržel mnohem déle, takhle bude jasno hned. Jsem rád, že jsme se dočkali pádu zdi, jen to mohlo být trochu efektnější. Zeď je obrovská a to i na šířku. Drak je proti ní prcek. Bylo by lepší, kdyby NK použil nějaké kouzlo nebo něco, co by kouzlo zdi zlomilo a ta by se po celé své délce zhroutila svojí vlastní vahou. Mrzí mě, že jsme se nedočkali Hodora, jako zombie, snad v další sezóně.

A teď k sérii samé: Dle mého názoru je to asi nejslabší sérii. Měla jen 7 dílů a z toho 2 zbytečně prokecali dialogy, které nebyly pro příběh podstatné. Další díly zase byly vcelku uspěchané. Myslím si, že série by zvládla klasických deset dílů a byl by prostor vše řádně odvyprávět. Taky tato série byla podstatně sluníčkovější, než jsme zvyklí. Dobří začínají dávat na frak těm zlým. Nějak nám mizí ty zvraty. Taky je tam spousta nelogičností. Je vidět, že už předběhli knihy a tak nemají z čeho čerpat. Nebo se nás taky snaží ukolébat, abychom nečekali ty zrady, co nás čekají v osmé sérii. Nezbývá, než doufat.

29.8.2017 | 17:12:02
Sonjicka

#9243 Caroline: Aha, takže asi ta teorie že Bran je Nk je blbost.

#9247 Caroline #9250 Mixam
29.8.2017 | 18:37:10
kirmakX6on

já si nemyslím, že zkracování sérií a skončení seriálu má co dělat s tím, že HBO nemá peníze na epizody. Viz https://en.wikipedia.org/…e_of_Thrones …každá série má vyšší sledovanost než předchozí. Poslední údaj na wikině je nyní pro sedmý díl, který měl sledovanost 12,1 milionu diváků ..oproti sedmému dílu šesté série je to o víc než 4 miliony víc. I když tu plno lidí nadává, jak jde kvalita dolů, diváků přibývá a to hodně. O to víc bude seriál prodejný jak na DVD/BluRay, tak televizím do zahraničí. Podle mě to je zlatý důl pro HBO. Možná že tak moc zlatý, že ho chtěj co nejdřív skončit, aby mohli začít několik spinoffů, který pak dohromady mohou vydělat víc než jeden seriál, byť by vydělával sebevíc. Jiný důvod, který mě napadl, je, že si nevěří … Už snad před dvěma lety proběhla zpráva, že jim Martin přece zhruba řekl, co v zásadě zamýšlí i do budoucna, aby se pojistili pro případ jeho náhlého úmrtí …možná prostě jen točí z toho, co jim řekl a nemají to sebevědomí být kreativní sami …a nemůžou točit dýl, protože z toho mála, co jim Martin řekl, prostě víc sezón než dvě krátké, neudělají. Jinak si to neumím vysvětlit. Určitě to ale nebude tím, že by jim seriál nevydělával.

#9252 montik
29.8.2017 | 19:56:06
Caroline

#9245 Sonjicka: to si úplně nemyslím … jak Bran cestuje v čase, je možné, že cestoval tak dlouho na to místo, kde děti lesa vytvořily NK, že část jeho podvědomí uvízla z tom muži, ze kterého se NK stal. Co mi ale na té teorii nesedí je fakt, že jak může Bran uvíznout v NK a být v něm a zároveň sedět na Winterfellu a být ,,při vědomí'' i ve svém těle…

#9249 Sonjicka #9250 Mixam
29.8.2017 | 20:32:57
Baldaman

Ahoj, mám trochu technickou otázku k aktuálnímu dílu. Verze, na které jsou titulky (na titulky.com) mi v PC jde ok ale když to hodim na usb a do TV, přehodí se mi to jakoby pro neslyšící. Zapnou se eng titulky s popisem zvuku – ale bez něj. Zkoušel sem přehodit formát ve vlc ale rozhodil se mi zvuk, zkoušel sem vyhodit tu stopu titulků z mkv a nastavit vynucení u audia – zmizely titulky ale pořád bez audia. Nějaká rada plíz?

#9257 perteus #9259 Hed94
29.8.2017 | 21:42:19
Sonjicka

#9247 Caroline: No když jsem tu teorii četla tak by to i dávalo smysl. Možná ne že je NK ale že jsou nějak propojení těma vizema atd. Možná i LoL. Vysvětlovalo by to hodně věcí. (kde se vzaly řetězy atd. proč NK tak dlouho čekal u jezera než zaúčtočil.). Prýto byla od začátku past aby získal draka. Potřeboval aby se to odehrálu nad vodou, kdyby draka zasáhl nad zemí tak by shořel (viděli jsme jak hoří při pádu). Proto voda, navíc jezero bylo bývalý přístav tak tam byly řetězy. NK měl připravené prý 3 kopí, chtěl všechny draky. A kdo řekl Jonovi a Ohařovi o tom kde armádu WW najdou? Bran a LoL..hora poblíž jezera..a pak je NK zahnal na jezero.

#9256 mia28
30.8.2017 | 7:51:29
Mixam

#9245 Sonjicka: Netušíme, jak přesně Branovy schopnosti fungují, jak zmiňuje #9247 Caroline: že nesedí, jak by mohl být na dvou místech. Třeba ta Branova cesta tak daleko do minulosti nezpůsobila, že by on sám nebo jeho podvědomí uvízlo v tom muži, který se stal NK. Co když je možné, že cestou do minulosti v těle NK uvízl Branův otisk (kopie). Pak NK nebyl Bran, ale kopie nasraná že uvízla, tím by se mohlo vysvětlit i to, proč by byl zloduch i když k osobnosti tříoké vrány to nesedí. Osobně si myslím, že bran bude mít s NK něco zásadního společné, ale bran sám to nebude. Nebudeme brát v úvahu, že minulost nelze změnit, jelikož by se tím změnila i současnost a nikdo by o té předchozí minulosti nevěděl, v tomhle případě tříoká vrána by třeba znal oba rozdílně děje. Víc to rozvádět si netroufnu, protože momentálně nemám čas abych to sepsal smyslně do kupy.

30.8.2017 | 8:07:23
mateshrouda

Postřehli jste někdo, že Jonovi z vody v předešlém dílu s největší pravděpodobností pomohly Děti lesa?

30.8.2017 | 8:54:58
montik

#9246 kirmakX6on: HBO samozřejmě peníze má:-). Ale pro ni není důležitá jen sledovanost, ale kolik nových diváků si HBO předplatí. A počet těch, co tak učiní kvůli GoT postupně klesá, protože řad je docela hodně a těžko předpokládat, že někdo bude GoT sledovat od poloviny. Jistě budou i tací:-), kteří nejprve sledovali GoT na netu a pak si pořídili placenou službu, ale kdo se dívá na netu už většinou u netu zůstane. Sledovanost tedy v tomto ohledu není tím nejpodstatnějším. Naopak ten, kdo si předplatil kvůli GoT se pak může začít dívat na jiný pořad a službu nerušit. Je snazší si zákazníka udržet než získat.

Už jsem tu dával odkaz na to, že náklady na GoT i přes klesající počet dílů každé série rostou. K tomu je zapotřebí uvážit, že knižní předloha již není a každý rok má vzniknout kvalitní scénář v podstatě z ničeho a být natočen několikahodinový seriál. Z pohledu televize a vlastníků je tedy docela logické, že se rozhodli seriál ukončit. Pořad, u kterého se zvyšují náklady, který již vytěžil svůj růstový potenciál z hlediska předplatitelů, a který nemůže čerpat z předlohy by měl být důstojně zakončen a uvolnit místo třeba novému projektu, který bude mít podobné parametry – z hlediska příjmů. Spíše je naopak nutné HBO přičíst ke cti, že GoT nebude vláčet do nějaké mizérie a scenáristického tápání. G.R.R.Martin psal každý díl zhruba 4–5 let, podobný prostor televize nemá. Finančně na posledních dvou řadách také nešetří – nešetřili, 1. série přišla na 60 milionů dolarů, 7. řada měla rozpočet 100 milionů a na osmičku je prozatím uvolněno rovněž 100 milionů dolarů.

#9258 Tristan22
30.8.2017 | 9:19:56
mateshrouda

Podívejte se znovu na tu scénu, kdy Jon klesá ke dnu. V pozadí je vidět nějaká postava s dlouhými vlasy. Můžou to být třeba přeživší z Dětí lesa nebo Ygritte?

#9254 Mixam #9255 montik
30.8.2017 | 11:08:57
Mixam

#9253 mateshrouda: To je jeden z těch 3 zombíků, co ho ztrhli pod led. Sice na to teď koukám v nižší kvalitě, ale určitě to nebude nikdo zajímavý.

30.8.2017 | 11:35:23
montik

#9253 mateshrouda: Ygritte je mrtvá a Děti lesa by měly být mrtvé také.

30.8.2017 | 12:30:03
mia28

#9249 Sonjicka: Mám dokonce pocit (ale jistá si 100% nejsem), že Bran viděl NK cestou k Eastwatch právě u toho jezera – alespoň mi to tak připadalo, ale samozřejmě se můžu mýlit, těžko říct, jak moc rozmanitá je krajina za Zdí :-D, je to samý kopec, sníh, led, kameny, sem tam voda… Domnívám se, že NK má schopnosti velice podobné těm Branovým a že je celkem možné, že draka za Zeď nalákal úmyslně. Ale třeba mu přisuzuji jen příliš magické síly :-).

30.8.2017 | 13:05:30
perteus

#9248 Baldaman: zaplať si HBO a sleduj to legálně, pak nebudeš řešit technickou otázku.

30.8.2017 | 13:14:19
Tristan22

#9252 montik: A nie je to naopak tak, že okrem predplatiteľov ide telke, ako hlavný zdroj peňazí aj o reklamy? Či už pred, počas a po. To je reálne najväčší zdroj peňazí moderných televízii a to koľko za ne dostanú určuje práve sledovanosť. Čím vyššia tým viac, takže tomu, že s rastúcou sledovanosťou im klesajú zárobky moc neverím, aj keď je výroba dielov náročná, tak v pluse sú a to poriadnom. Problémom je, že predchádzajúce série boli „lacnejšie“ aj skr digitálne efekty. V tejto a najmä poslednej do toho pôjde xy viac peňazí a to je skôr jediný dôvod prečo nie 10 epizód, pretože by väčšina bola natrepaná drahým CGI, nie len 1–2 ako v minulosti. Inak by sa im oplatilo mať sériu s 10 epizódami ;)

30.8.2017 | 21:26:08
Hed94

#9248 Baldaman: Pokuď máš nějakej notebook nebo počítač blízko televize, není nic jednodušího než to propojit HDMI kabelem a podobné kulišárny pak nemusíš řešit – televize sama o sobě je stejně k ničemu a je to jen ,, dražší ,, monitor.

30.8.2017 | 23:23:19


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama