Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Moor8

#9319 Ann Taylor: přesně! Navíc by asi mohli nechat moře zamrznout, když jsou tou zimou.

#9322 Ann Taylor
16.4.2019 | 13:25:24
Ann Taylor

#9321 Moor8: Asi. Pořád čekám na závěje a ohromné sněhové bouře, které se v knížce v zimě popisují i bez Jiných, ale zatím je všude tak pět cenťáků sněhu, spíš takovej poprašek, a ani v Posledním krbu to nevypadalo, že po nich zůstala nějaká zima. Ale se vsadim, že ty bitvy s nima šoupnou na noc, takže stejně nikdo nic neuvidí a nebudou to muset řešit :D

#9329 barahir
redaktor
16.4.2019 | 14:33:01
Luksathor

Nádherný start :) Docela mě překvapilo snadné osvobození Yary a že přitom Theon nejen neumřel ale neměl ani trošku problémy.. Bojím se ale, že na zimohrad de pouze na smrt. Pochybuju, že ho tam přivítají s otevřenou náručí i kdyby strpěly Lannistary. Theona „přeběhlíka“ dost možná na místě zadupou.. :D Oceňuji, že chce konečně bojovat za ty, co kdy chtěl. Ale bojím se, že jediný kdo mu tam bude doopravdy rozumět, bude Jaime. Málokdo si asi uvědomuje, že tyhle 2 potkal v podstatě stejný osud. Oba 2 si museli vybrat splnění 1 přísahy na úkor té 2. Rodinu nebo rod kterým přísahali věrnost. Upřímně jediný rozdíl mezi Jaimem a Theonem je v tom, že zatímco Jaimemu přikázal král kterému sloužil zabít jeho otce, tak Theonovi přikázal právě otec zradit rod krále v kterém vyrůstal.. No.. Scéna s draky naprosto dosud nevídaný požitek!! Líbili se mi zároveň podobnosti s 1. dílem 1. série.. Jak hudba na začátku, tak Jonovi otázka k Sanse kde je Arya?? Někde číhá.. Nebo i to jak Jaime seskočil s koně a prohrábl si vlasy též podobně jako v vůbec 1. díle :D Akorád jeho rozhlížení bylo míň povýšené a víc upřímné..Načež spatřil Brana a to byl doslova dech vyrážející konec.. Přebarvené vlasy ale Bran by ho poznal ihned, i kdyby nebyl 3 oká vrána.. Uplně vidím jejich rozhovor.. Jaimie, který se ho ptá, esi v případě kdyby ho z toho okna nevyhodil, by neutěkal za svým otcem a neřekl mu co viděl.. Pravděpodobně by opravdu utěkal.. Přesto toho činu Jaime lituje asi mnohem víc, než kdy litoval vraždy šíleného krále :) Zatímco Bran ví, že jen díky tomu se stal 3 okou vránou :D

16.4.2019 | 15:24:48
Moor8

Tak jsme se po dlouhé době dočkali závěrečné série. Bohužel otvírák nebyl tak kulervoucí, jak by se po tak dlouhém čekání dalo čekat. Vše se nese v relativně pohodové atmosféře shledání starých známých a příběh se moc neposouvá. Vzhledem k tomu, že osmá série má jen šest dílů, tak je to velké plýtvání . Vše tohle shledání mohlo proběhnout při příjezdu Jona s Dany a ne to roztahat takhle po celém dílu. Je zcela nelogické, že třeba Sam nešel Jona přivítat a schovával se několik dní. (není zřejmé, kolik času přesně uplynulo.) Nebo to schovávání Aryi. Co jako čekala? Že Jon uprostřed průvodu seskočí z koně a půjde ji obejmout? Projížďka na dracích taky byla celkem zbytečná. Jako bylo to pěkné, ale vzhledem k omezené stopáži je to něco, co by si mohli odpustit. Místo toho všeho mohli udělat trochu obsáhlejší záchranu Yary nebo útok mrtvých na poslední krb. Chybějící sloni jsou taky celkem fail. Je z toho cítit snaha šetřit na SGI efektech, tak na co jsme sakra tak dlouho čekali? Na čem ještě budou šetřit? Fakt jsem čekal, že v prvním díle bude něco zásadnějšího. Dle mého si mohli nechat smrt Malíčka na tenhle díl. Závěr sedmičky už měl zradu Cersei, jebačku Jona a Dany a prolomení zdi. Pak mě zarazily dvě věci. Poslala Sansa mladého Umbera záměrně na smrt? Z omilostnění Umberů a Karstarků nebyla moc nadšená. Bylo zcela jasné, že se mladý Umber už nevrátí. Přeci jen od zdi je to k poslednímu krbu mnohem blíže než od Zimohradu a mrtví měli náskok, takže bylo jasné, že tam budou dříve, než on tam dojede. Tak proč ho tam posílat a ještě mu nedat koně? Taky nám připomněli lady Karstark. Pak to probuzení mrtvého Umbera bylo v dost příhodný okamžik ne? To jako celou dobu ležel klidně a čekal, kdy na ně vybafne? Takže mrtví mají svoji vůli? Nebo tam někde byl schovaný bílý chodec, aby ho vzkřísil v příhodný okamžik? Nebo chodci mohou křísit i na dálku? Proč tedy nevstávají mrtví po celém severu nebo celých 7 královstvích?

#9325 Regouvousus
16.4.2019 | 15:59:27
Regouvousus

#9324 Moor8: A hlavně… proč ho tam NK připoutal? Jak mohl vědět, že tam někdo vůbec půjde od severu? Bylo tam tolik nelogičností, že snad i S07E06 byl logičtější…

#9326 Moor8
16.4.2019 | 17:20:13
Moor8

#9325 Regouvousus: Jj a i ty ruce a nohy, to museli obětovat pár vojáků a to ještě čerstvých a tedy silnějších, než těch starých zpráchnivělých.

#9327 Regouvousus
16.4.2019 | 19:18:40
Regouvousus

#9326 Moor8: Teď ještě bude trapný, jestli se Tormund fakt dostane do Winterfellu před NK a ani je cestou nikde v dáli neuvidí… leda že by to NK šel obklikou přes Glovery, za to, že neposlechli :D

#9331 Moor8
16.4.2019 | 19:21:07
Monkeyskunk

#9319 Ann Taylor: A tam bylo přímo řečeno, že nesnesou styk s vodou? Vím jen, že Euron se ptal, jestli umí plavat. Zetlelá mrtvola bez břišní dutiny plavat asi nebude, takže potřebuje mírný břeh aby mohla z vody vůbec vylézt. Nebo třeba nad nimi ztratí WW kontrolu díky jinému médiu, případně se rapidně sníží dosah „wifi“ :-D Třeba voda po kontaktu s WW zamrzá a kdyby skočili do vody, tak by prostě zamrzli a nemohli by vést zbytek armády dál :-D Nebo jiný magický důvod, je to prostě fantasy. Mě baví řešit tyhle detaily, ale v seriálu to prostor nemá a dost možná v tom tvůrci sami plavou a proto to neřeší. Třeba to trochu napraví ten spin off :) Vždyť i teď za Zdí tam všichni čekali, než to jezero zamrzne samo, takže dle toho vypadá, že shopnost něco zmrazit nemají. Vedle toho v jiném díle WW chytne ocelovou zbraň, kterou zmrazí tak, že praskne, což je určitě níž než 0°C. Takže babo raď :D Ale třeba mají schopnost vyčarovat řetěz, upilovat jeden článek do tvaru háčku a walkeři si pak dali soutěž v rybaření draků :)

#9332 Ann Taylor
16.4.2019 | 20:14:46
barahir

#9322 Ann Taylor: Přesně. Tohle je zima? Já čekal metrové závěje v Králově přístavišti a on není ani zamrznutý potok na Zimohradě.

#9340 AviaRa
čestný člen redakce
16.4.2019 | 20:46:34
karel304

#9300 Ann Taylor: G.R.R.Martin přeci :-) Tedy ne tohle konkrétně ale zjevně i tady šlo o reminiscenci na první sérii, kde podobných „pokleslých“ vtípků byla řada…i ta scénka s Bronnem+3 z bor­delu byla zjevně vzpomínkou na S01..

#9332 Ann Taylor
16.4.2019 | 20:54:40
Moor8

#9327 Regouvousus: 100% dorazí dříve, ale aspoň si na to vezmou koně.

16.4.2019 | 22:19:23
Ann Taylor

#9328 Monkeyskunk: No právě, to je ten problém – tvůrci na to dlabou. Dlabou na to tolik, že už ani většina dialogů nemá smysl, a to už čtyři série. Ale líbí se mi, že voda ruší wifi a soutěž v rybaření draků. Doufám, že vítěz dostal pěknou cenu, když toho draka mu sebral pan vůdce! :D

#9330 karel304: Martin sice umí napsat „divně znějící sexuální scénu“, ale trapný otevření série rozhovorem o koulích, kde už i Conleth Hill vypadal, že by někomu rád vrazil facku, to bylo velice špatný a prosimtě neházej na něj blbý dialogy těch géniů, co dávaj dohromady scénář. Přijíždíme na Zimohrad, po tom všem a s tím vším před námi, a to nejdůležitější, co je potřeba sdělit a čím zabrat čas na scéně, je blbá poznámka o tom, jak já mám koule a ty nemáš koule a jak je moc ftipný o tom pořád mluvit. Jasně…

#9340 AviaRa
redaktor
17.4.2019 | 8:40:10
Lunabella

Možná mám velkou fantazii, ale jak NK v Posledním krbu nachystal to své upozornění, tak jsem začala přemýšlet, jestli má důvod použití 8 paprsků z končetin, A velice nápadně mi to připomíná znak Targaryenů (3 hlavy, 2 křídla, 1 ocas = 8). Třeba konec NK přijde i s koncem Targaryenů …

#9335 Enaz #9340 AviaRa
19.4.2019 | 4:01:28
Občasný komentátor

Mně se líbilo jak Sansa řekla Tyrionovi, že si myslela, že je nejchytřejší na světě, ale když si to tak vezmeme, tak poslední série vždy co navrhne, tak nevyjde (ať už bitvy či plán jak udržet města pod kontrolou), :D

19.4.2019 | 10:24:44
Enaz

#9333 Lunabella: 3+2+1=8? Opravdu? ;)

19.4.2019 | 16:09:08
černovláska

Epizoda 2 je leaknuta předčasně, kdybyste už někdo nemohl vydržet :)

#9337 segovesus
21.4.2019 | 22:03:38
segovesus

#9336 černovláska: Videl jsem … double setting, tak zas za tyden

21.4.2019 | 23:01:08
Togi

Ten díl byl děsnej

22.4.2019 | 4:21:57
Togi

Je to jako kdyby režiséři neměli co dělat, tak tam prostě dali tohle

22.4.2019 | 4:23:07
AviaRa

Tak, já jsem se tu celkem dlouho nevyjadřoval, takže ani nevím, jestli tu jsou nějací „pamětníci“ a mí opovrhovači. Nicméně, už mám potřebu se taky „zapsat do historie v diskuzi na Edně“ a něco tu po sobě zanechat.

Předtím, než sem přijde nějaká nekonečná moudrost, která mi bude říkat: „A proč se na to koukáte, když Vás to nebaví, pane AviaRa?“. No, protože mě to univerzum velmi baví a zajímá, a štve mě, že se to od 5. série (s několika věcma v S4, ale tak budu hodný) zvrhlo v takovýhle odpad. A taky chci vidět, jestli mi smrt postav, jako Daenerys, ulehčí mému rozhněvavému srdéčku.

Sedmá série byl kvalitní odpad a tyhle dva díly, ze série osmé, v tom jen vesele pokračují. Je smutné, že herci jako Dinklage a Headey musí říkat ty „splašky“ od D&D a tvářit se u toho důležitě. Jedinej představitel Jaimeho, Nikolai, tam trošku posouval ty scény někam výš. Jenže je to úplně jedno, protože tam mluví s postavama, co se chovají jak retardi, protože je napsali retardi. Ani se mi nechce probírat každou postavu zvlášť, protože jen na to vzpomínat je bolestivé.

#9333 Lunabella: To je jako pokročilá forma trollingu? Jako nedivil bych se, kdyby D&D neuměli počítat, ale aspoň diváci by to zvládat mohli…

#9332 Ann Taylor: Ale to přece vymyslel sám velký mistr Martin! Už se nemůžu dočkat šesté knihy, až se Stannis s Roosem/Ramsaym budou předhánět o tom, kdo má „větší péro/koule“. Young Griff tam setře Ariannu, že jako ženská bez koulí s ním teda vládnout nebude. A Euron použije svůj „big cock“ ze show, a zničí flotilu Redwynů! I sám, známý rytíř Selmy, bude úspěšně odrážet otrokáře svými vtipy. Tak, to jsem se nechal trochu unést.

#9329 barahir: Zimu D&D používají jenom proti postavám, které nenávidí – Stannis.

A nebo je naopak vidět, že upálení Shireen v seriálu zabralo, takže by mu mohli aspoň poděkovat, že je to nezasypalo. /s

#9342 Punisher bude trestať
22.4.2019 | 10:44:15


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama